Nav noslēpums, ka iespējai, ka karjera finansēs strauji virzīsies uz augšu pa karjeras kāpnēm ir atkarīga no daudz vairāk lietām nekā tikai labas atzīmes. Protams, jūs varat zināt un piedāvāt cilvēkiem kuros gadījumos izdevīgākie aizdevumi tiešām būs tas labākais risinājums, taču ir arī daudzi citi aspekti, kas var ietekmēt profesionalitāti un iespēju iegūt stabilu vietu tirgū.

Neatkarīgi no tā, vai jūs tikko sākat darbu vai esat izpilddirektors ar gadu desmitiem ilgu pieredzi, vai jūs varat atcerēties to, kas noveda pie šī karjeras izvēles? Mūsdienu strauji mainīgajā darba vietā grāmatvedības un finanšu speciālistiem ir jāparāda viss, sākot no asas analīzes spējas un augstākā līmeņa komunikācijas prasmēm līdz asai izpratnei par nozares standarta programmatūru. Tātad, kā jūs zināt, vai jūsu CV sasniegs kaudzes virsotni vai arī tas tā arī paliks neaiztikts?

1. Formāla grāmatvedības kvalifikācija

Dažās nozarēs dzirkstošais talants apvienojumā ar reālās pasaules pieredzi ir pietiekams, lai iegūtu savu sapņu darbu. Bet finanšu karjera – nozare, kuru reglamentē stingri procesi un standarti, kā arī labākā komerciālā pieeja – vienkārši lielisks CV nebūs pietiekami. Saskaņā ar mūsu neseno pētījumu, 49% no visiem darba devējiem sagaida, ka finanšu darbinieki saņems oficiālu grāmatvedības kvalifikāciju no tādām organizācijām. Tas nozīmē, ka jūsu izglītība ir vismaz tikpat svarīga kā jūsu pieredze, lai nodrošinātu finanšu darbu.

2. Komunikāciju prasmes

Kādreiz bija laiks, kad finanšu speciālisti atradās speciālās kabīnēs, bet šis laikmets ir sen pagājis. Šajās dienās jebkurš uzskats, ka karjera finansēs ir vienkārši skaitļošana, ir aizstāta ar realitāti, ka darba pienākumi prasa, lai darbinieki saskartos ar klientiem katru dienu. Grāmatvedības un finanšu speciālistiem ir izšķiroša spēja veidot veiksmīgas attiecības ar klientiem, ja vēlaties izcelties. Aplūkojot divus vienlīdz kvalificētus darbiniekus, komunikācijas prasmes bieži vien ir atšķirīgas.

3. Spēja sazināties

Jaunajiem grāmatvedības un finanšu darbiniekiem svarīgas ir rakstiskas un mutiskas komunikācijas prasmes, taču vienlīdz nepieciešams, lai būtu spēja vienkārši izskaidrot finanšu žargonu. Daudzi uzņēmumi izvēlas kandidātus, kuri var padarīt sarežģītas nozares valodas saprotamu klientiem, kuriem ir ierobežotas zināšanas, nevis potenciālajiem darbiniekiem, kuri vienkārši izklāsta iemācīto.

4. Finanšu pārskatu sniegšana

Nevar noliegt, ka finanšu un ziņojumu izstrādes prasmes ir konkurences priekšrocības. Finanšu aptaujas rezultāti liecina, ka 47% valsts un privātā sektora uzņēmumu pieņem darbā, pamatojoties uz kandidāta spēju sagatavot detalizētus un precīzus finanšu pārskatus.

5. Analītiskās spējas

Lielākā daļa uzņēmumu zina, ka finanšu speciālista loma ir centrālā domāšana un spēja analizēt scenārijus un izdarīt piemērotus secinājumus. Tāpēc 37% aptaujas respondentu uzskata, ka analīzes spēja un stabilas finanšu plānošanas prasmes ir galvenie kritēriji jaunu darbinieku pieņemšanai darbā.

6. Problēmas risināšanas prasmes

Mūsdienās nepietiek ar profesijas standartam atbilstošām zināšanām par sistēmām un procesiem – ir arī svarīgi, lai varētu risināt sarežģītas problēmas, ja tās rodas. Neatkarīgi no tā, vai jārisina sarežģītas uzņēmējdarbības struktūras finansiālās sekas vai jānāk klajā ar personalizētu risinājumu klienta nodokļu problēmām, problēmu risināšanas protokols ļaus jūsu karjerai pieaugt.

7. Zināšanas par IT programmatūru

Skaidrs, ka tehnoloģija ir izmainījusi finanšu sistēmu darbību – 29% respondentu pieņemtu darbā potenciālo kandidātu, pamatojoties uz IT prasmēm un zināšanām par standarta grāmatvedības programmām.

8. Vadības pieredze

Lai gan tas nav tik svarīgi, vadības pieredze bieži vien ir ļoti vēlama un svarīga to darba devēju acīs, kuri vēlas nolīgt finanšu profesionāļus jaunai lomai. Ja esat pierādījis savu spēju vadīt komandas savas karjeras laikā, jūs atradīsieties labākā vadošā pozīcija nākotnē.

9. Komerciālā uztvere

Finanšu speciālistiem ir svarīgi izprast attiecības starp uzņēmuma fiskālo uzvedību un tirgus prasībām. Kandidātiem, kas izmanto komerciālu izdomu, kā arī interesi par nozarē veidojošajām tendencēm, ir vieglāk panākt progresu.

10. Inovācijas spēja

Finanses un grāmatvedība var būt saistīta ar kārtību un sistēmām, bet tas nenozīmē, ka inovācijai tajā nav vietas. Neatkarīgi no tā, vai esat izgudrojis datu vākšanas metodi, kas racionalizē produktivitāti vai procesu, kas palīdz kontrolēt precizitāti, kandidāti, kuri ir inovatīvi, var izcelties.

No finanšu ziņojumu izveides prasmju uzlabošanas, lai attīstītu spēju domāt ārpus noteiktiem standartiem, jūsu prasmju kopuma paplašināšana ir vissvarīgākais, lai izveidotu karjeru finanšu jomā, kas būs ilgstoša. Patiešām, ja jūs varat atzīmēt lielāko daļu no šīm prasmēm kā daļu no tā, kas jums jau piemīt, jūs varētu būt viens no finanšu visvairāk pieprasītiem profesionāļiem. Protams, tas arī nenozīmē, ka tagad visa jūsu attīstība apstāsies un jūs veiksiet tikai vienu darbu. Šī joma ir ļoti inovatīva un nepārtraukti parādās jauni aspekti, kas ir jāņem vērā. Viens no tiem varētu būt nodokļu aprēķini u.c. Jo atbildīgāks ir jūsu darbs, jo lielāka ir iespējamība, ka jums ir papildus vienmēr jāseko līdzi jaunākajām tendencēm, likumiem u.c. noteikumiem. Arī izpatikt klientiem var nebūt tik vienkārši. Uzņēmumi un privātpersonas ir ļoti specifiski un katram var būt savas vēlmes pat ja tās nav īsti pareizas. Tas nozīmē, ka jūs varat nonākt pretrunā ar to, kas ir pareizi un to, ko klients vēlas. Jūs varat censties viņu pārliecināt, bet reti kad tas izdodas. Galvenais ir pēc tam neslīgt grūtsirdībā par to pie kā jūs īsti neesat vainīgs. Ja arī klients pēc tam vēršas pie jums un apgalvo, ka jūs esat sniedzis sliktu padomu, taisnība būs jūsu pusē, ja jūs sekojāt klienta norādēm par to, ko viņš vai viņa vēlas. Tāpat var būt dažādi citi aspekti, ko katram ir vērts ņemt vērā, lai varētu veiksmīgi darboties jomā, taču ir svarīgi arī, lai katram patiktu savs darbu, jo tikai tādā veidā ir iespējams sasniegt labu rezultātu ilgtermiņā. Arī darba devējs redz, kuram patīk darbs un kurš katru dienu cīnās ar darba laiku un citiem aspektiem. Protams, ir tikai saprotami, ka karjeras sākumā daudzi var darīt darbus, kas noteikti nav ne tuvu tam, ko tie vēlētos darīt. Tomēr ir skaidrs, ka kaut kur ir jāsāk un jāattīsta pieredze, jo tikai tādā veidā var kļūt par veiksmīgu speciālistu, kam netrūkst ne akadēmisko, ne praktisko prasmju. Tāpat kā ir pieejami dažādi aizdevumu sniedzēji, ir arī dažādi padomi, ko var sniegt cilvēkiem un vienlaikus viens vai otrs var būt tas labākais un palīdzēt noteiktiem mērķiem. Karjera finanšu jomā ar būt ļoti dinamiska, bet arī ar dažādiem bonusiem, kas atmaksāsies. Daudz kas ir atkarīgs no paša darba sniedzēja. Ir arī cilvēki, kas izvēlas individuālo ceļu un kļūst par neatkarīgiem finanšu konsultāciju sniedzējiem. Noteikti nevajag ierobežot iespējas un atrast jaunākās tendences tirgū, lai iegūtu labāku abpusējo sadarbību un rezultātu.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here