1. Izvēlieties izdevīgāku kredītkartes veidu

Jūs vienmēr esat laikā un pilnā apmērā veikuši visus savas kredītkartes maksājumus, lai iegūtu izdevīgāku procentu likmi, tomēr jūsu kreditors nereaģē uz jūsu pieprasījumu. Šādā situācijā ir laiks plānam “B” – jūs varat nomainīt savu esošo kredītkarti uz kredītkarti ar izdevīgākiem nosacījumiem. Iespējams, sākotnēji uz kredītkartes pārformēšanas rēķina jums nāksies nedaudz pārmaksāt, bet laika gaitā šī rīcība atmaksāsies, jo jums tiks piemēroti kopumā izdevīgāki nosacījumi, piemēram, zemāka procentu likme. Jāatceras, ka katra kredītkartes maiņa ietekmē arī jūsu kredītvēsturi, kas, kā zināms, var ietekmēt jūsu potenciālās kredītsaistības nākotnē.

2. Maksājiet rēķinus laikā

Rēķinu apmaksas kavēšana ir faktiski neattaisnojama rīcība, tomēr diemžēl liela daļa cilvēku dažādu iemeslu dēļ, piemēram, naudas vai organizācijas trūkuma dēļ, tā arī dara. Jāatceras, ka rēķinu apmaksas kavēšanai ir būtiskas sekas, it īpaši, ja kavējumi ir regulāri – tiek piešķirtas soda maksas vai sankcijas, kā arī tiek bojāta kredītvēsture. Šī soļa izpildes veiksmes atslēga ir organizācija – apskatiet savu pasta vai e-pasta kastīti regulāri un glabājiet rēķinus vienuviet, apzīmējot tos ar apmaksas termiņiem, savukārt rēķinu apmaksu veiciet, cik vien ātri tas ir iespējams vai pieturoties pie konkrēta, regulāra grafika.

3. Veiciet rēķinu apmaksu interneta tiešsaistē

Mūsdienās lielākā daļa banku piedāvā arī savu internetbanku, kurās viena no opcijām ir rēķinu apmaksa interneta tiešsaistē. Ja jums ir bankas konts, painteresējieties par iespējām veikt rēķinu apmaksu internetā par zemu komisijas maksu vai bez tās. Ko jūs iegūstat, veicot rēķinu apmaksu internetā? Jūs pavisam noteikti ietaupāt laiku, enerģiju un naudu, jo jums vairs nav jādodas uz pastu vai banku, kā arī jāpērk markas un aploksnes. Nenoliedzami tādējādi jūs saudzējat arī dabu, jo nelietojat papīru rēķinu apmaksai. Jāuzsver, ka rēķinu apmaksa internetā ir arī drošāka.

4. Uzstādiet automātisko rēķinu apmaksu

Ja rēķinu apmaksa internetā jums sagādā grūtības vai jums gluži vienkārši tam nesanāk laika, uzstādiet savā internetbankā opciju veikt rēķinu apmaksu automātiski. Tas ne vien ietaupa jūsu laiku un enerģiju, bet arī sniedz iespēju izvairīties no rēķinu apmaksas kavēšanas. Uzstādot automātisko rēķinu apmaksu, iespējams iestatīt konkrētu apmaksas datumu un pat summu. Lai justos droši par šo rēķinu apmaksas veidu, ja vien ir tāda iespēja, piesakieties jūsu maksājuma apstiprinājuma vēstuļu saņemšanai savā e-pastā gan no bankas, gan no maksājuma saņēmējiem. Vienīgā neērtība, kas saistās ar šo rēķinu apmaksas veidu, ir pastāvīga sekošana līdzi savu līdzekļu daudzumam bankas kontā, lai pārliecinātos par tā pietiekamību rēķinu segšanai.

5. Piesakieties e-rēķinu saņemšanai

Mūsdienās liela daļa uzņēmumu sniedz iespēju saņemt rēķinu nevis pa pastu, bet gan saņemt tā saucamo e-rēķinu savā e-pastā. Šī arīdzan ir viena no iespējām nenokavēt rēķinu apmaksu, ja e-pastā ieskatāties biežāk nekā pasta kastītē. Arī e-rēķins ietaupa jūsu laiku un enerģiju, jo jums nav jādodas uz pasta kastītes vietu, bet gan vienkārši jāatver savs e-pasts. Tāpat e-rēķins saudzē vidi, jo netiek tērēts papīrs, kā arī jūsu naudu, jo, kā zināms, par rēķinu sūtīšanu pa pastu tiek pieprasīta noteikta komisijas maksa.

6. Pieprasiet savam kreditoram zemāku procentu likmi

Ja jūsu rēķinu apmaksa ir saistīta ar kredīta apmaksu, painteresējieties pie sava kreditora par iespējām iegūt zemāku procentu likmi, kas var samazināt jūsu rēķinu apmēru. Ja jūs esat bijuši lojāli klienti vērā ņemamu laika periodu, laikā un pilnā apmērā esat veikuši kredīta maksājumus un jums ir labas attiecības ar savu kreditoru, jums ir visas iespējas iegūt zemāku procentu likmi.

7. Maksājiet rēķinus ar kredītkarti

Šķiet, šis nav no populārākajiem rēķinu apmaksas veidiem, bet, ja tas tiek darīts ar atbildību, tas atmaksājas. Liela daļa kredītkaršu piedāvā dažādas bonusu un atlīdzības programmas, uz kuru rēķina, izmantojot attiecīgo atlīdzības programmu, iespējams atgūt kādus līdzekļus. Šie līdzekļi gan nav lieli, tomēr labāk kaut kas nekā nekas.

8. Apmaksājiet rēķinus priekšlaicīgi

Rēķinu priekšapmaksa var šķist dīvaina, ja ir runa par lielāko rēķinu daļu, jo, ja rēķini tiek apmaksāti, piemēram, no krājkonta, nauda tiek iztērēta, nemaz neļaujot pieaugt tās vērtībai, bet, ja ir runa par kredītu rēķinu apmaksu, priekšlaicīga rēķinu apmaksa ir pat ieteicama, jo, kā zināms, jo ātrāk kredīts tiek atmaksāts, jo labāk.

9. Apmaksājiet rēķinus biežāk, veicot papildus maksājumus

Ja runājam par kredītu rēķinu apmaksu, atkal jāsaka, ka rēķinu biežāka apmaksa, veicot papildus maksājumus, ir izdevīgāka, jo tā kredīta pamatsumma, no kuras tiek aprēķināti procentu maksājumi, sarūk ātrāk un straujāk. Priekšlaicīgi apmaksāt auto līzinga, hipotekārā kredīta un kredītkaršu rēķinus ir īpaši ieteicami un izdevīgi.

10. Apmaksājiet prioritāros rēķinus

Ierobežotu finanšu apstākļos ir ļoti būtiski pārdomāt secību, kādā maksāt rēķinus. To sauc par prioritāšu noteikšanu. Kamēr jūs esat aizņemts ar, piemēram, komunālo pakalpojumu rēķinu apmaksu, jūs varat aizmirst par kredīta rēķina apmaksu. Rēķini prioritāri varētu tikt izkārtoti, piemēram, šādi – mājas vai īres maksājumi, medikamentu un veselības izdevumi, komunālo pakalpojumu maksājumi, pārtikas izdevumi, transporta un degvielas izdevumi, automašīnas maksājumi, parādi, kredītkartes izdevumi un citu mazāk svarīgu aizdevumu maksājumi. Lai atvieglotu daudzo rēķinu apmaksu, izveidojiet to apmaksas grafiku.

11. Sāciet ar lielāko rēķinu apmaksu

Sākumā apmaksājiet kredītu rēķinus ar augstākām procentu likmēm, bet tikai pēc tam tos, kam ir zemākas procentu likmes. Kā rāda pieredze, šāda stratēģija ir ne vien psiholoģiski vieglāka, bet arī palīdz ātrāk atbrīvoties no kredītsaistībām.

12. Konsolidējiet savus kredītus

Vairāku mazāku kredītu konsolidēšana jeb apvienošana vienā lielākā kredītā ne vien ir izdevīgāka, jo samazinās ar daudzajām procentu likmēm saistītie izdevumi, kas nu apvienoti vienā procentu likmē, bet arī neļauj jums piemirst un nokavēt kāda mazāka vai mazsvarīgāka kredīta rēķina apmaksu.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here