Vai jūs tikko paaugstināja amatā? Vai jums tikko paaugstināja atalgojumu? Apsveicam! Pirmkārt, izpriecājieties, un, otrkārt, novērtējiet to, ka nu jūsu bankas kontā ieplūdīs lielākas naudas summas, jo tas var daudz ko mainīt, ja vien šīs pārmaiņas izmantojat gudri. Treškārt, mums priekš jums ir sagatavots viens mājas darbs, par kuru vēlāk jūs būsit mums pateicīgi. Kad jūs esat šo priecīgo notikumu pienācīgi nosvinējuši, jo jūs tik tiešām to bijāt pelnījuši, atvēliet kādu brīdi tam, lai palūkotos uz savu jauno un, jāatzīst, uzlaboto finanšu situāciju, kā arī pieņemtu šos finansiāli gudros lēmumus.

Ja jūs esat paaugstināti amatā, arī jūsu darba pienākumu noteikti ir vairāk, kas savukārt palielina izmaksas, par kurām mēs nemaz neiedomājamies. Ja jūsu darba grafiks nu vairs nav tik elastīgs vai jums ir jāstrādā vairāk darba stundu, jums, iespējams, nāksies tērēt vairāk naudas par ēdienu, ko nāksies pirkt, strādājot un atrodoties ārpus mājas. Tāpat var palielināties izmaksas arī par bērnu aprūpi, transportu vai automašīnas novietošanu. Rēķinieties ar šiem jaunajiem izdevumiem un iekļaujiet tos savā budžeta plānā, kas tajā parādīsies līdz ar jūsu atalgojuma palielinājumu. Ja jums vēl nav sava budžeta plāna, tad ir pēdējais laiks to izstrādāt.

Jo lielāks ir jūsu atalgojums, jo lielākas ir jūsu izredzes iegūt lielāku kredīta limitu. Sazinieties ar savu kreditoru, lai painteresētos par iespējām iegūt lielāku kredīta limitu. Augstāks kredīta limits atstāj pozitīvu ietekmi uz jūsu kredītreitingu jeb jūsu kredītspējas novērtējumu, tomēr, neskatoties uz to, ka jūsu kredīta limits tiek paaugstināts, ar kredītkarti veiktos tēriņus gan nevajadzētu palielināt – viss, kas jums ir jāizdara, ir jāpaaugstina savs kredīta limits, nevis uz tā rēķina jāpalielina arī tēriņi.

Izvairieties no sadegšanas sindroma. Kā rāda pētījumi, pirmās 100 dienas pēc paaugstinājuma ir kritiskas, jo šajā laikā ir ļoti viegli pārpūlēties un “sadegt”. Interesanti, bet pat stress var palielināt mūsu izdevumus, jo mēs pastāvīgi jūtam nepieciešamību pēc izklaidēm un atpūtas, kas visbiežāk maksā naudu. Piemēram, mēs varam sākt biežāk apmeklēt fitnesa klubu vai doties kopā ar draugiem uz kādu kafejnīcu vai bāru. Ir būtiski atrast veidu, kā atbrīvoties no stresa un nomierināties, tajā pašā laikā netērējot daudz naudas – varbūt tā ir skriešana brīvā dabā, meditācija, grāmatas lasīšana, rokdarbi, sarunas ar tuviniekiem un draugiem u.tml. nodarbes?

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here