Domāju, ka ikviens, kuram pašreiz ir jebkādas parādu saistība vai kredītsaistības man piekritīs, ka tiem ir apnicis būt parādā un tie vēlētos pēc iespējas ātrāk no šiem parādiem atbrīvoties. Taču, patīk tas mums vai nē, visbiežāk tas, ka mēs esam nonākuši situācijā, kad mēs esam kādam parādā, ir tikai un vienīgi mūsu pašu vaina. Pat, ja tu sākotnēji nedomā, ka būšana parādā kādam ir tava vaina, apstājies un nedaudz padomā par savām pagātnes darbībām, un visdrīzāk tu atskārtīsi, ka, jā, patiesi, kādas konkrētas mūsu darbības ir novedušas mūs pie tā, ka pašreiz mēs esam kādam parādā, vienalga vai tas ir tādēļ, ka mēs esam aizmirsuši laikā atmaksāt kādu kredītu vai varbūt tādēļ, ka esam pārāk neapdomīgi rīkojušies ar savām kredītkartēm. Tāpēc šeit būs vēl dažas mūsu darbības, kuras var novest mūs pie parādiem, ja vien mēs tām nepievērsīsim pietiekami daudz uzmanības un nepadomāsim ar galvu pirms tās veicam.

1. Tu tērē naudu, lai uzturētu konkrētu tēlu

Mūsdienās laikā, kad imidžs un tēls ir viens no svarīgākajiem sociālajiem rādītājiem, ir daudzi cilvēki, kuri tērē naudu tikai un vienīgi, lai uzturētu kādu konkrētu tēlu, vienalga vai tas ir, ka tev ir daudz naudas, vai, lai uzturētu savu hipstera tēlu. Un nereti, šī tēla uzturēšana nemaz lēta, jo tev ir nepieciešams tērēt naudu ne tikai apģērbam, bet arī, piemēram, lai ik pāris mēnešu atjaunotu savu matu griezumu, kā arī, lai uzturētu konkrētu dzīvesstilu ar ballītēm, vakariņām restorānos un dārgām dāvanām saviem draugiem. Bet lieta, ko daudz neapjauš, ka daudzi šādi cilvēki, kuri īpaši piedomā par savu ārējo tēlu, patiesībā dzīvo krietni pāri saviem līdzekļiem, jo kā jau minēju, visbiežāk konkrēta tēla uzturēšana nemaz nav lēta. Tādēļ piedomā pie tā, cik tev izmaksā ģērbties tā kā tu ģērbies un dzīvot tā kā tu dzīvo, jo ir iespēja, ka tieši šis tavs dzīvesstils tevi lēnām iedzen milzu parādos.

2. Tev ir sajūta, ka tev ir tiesības tērēt daudz naudas

Vēl viena interesanta parādība attiecībā tieši uz naudas pelnīšanu un tērēšanu ir, ka tie, kuri pelnī daudz naudas, nereti arī jūtas tā, it kā viņiem būtu tiesības arī daudz naudas dažādām luksusa precēm un pakalpojumiem, pat, ja tas nozīmē, ka mēneša beigās tev nepietiek naudas, lai apmaksātu dzīvokļa īri. Ja tu domām, ka šī uzvedība neizklausās pēc tevis, tad līdzīga ir arī situācija, kad tu iztērē daudz naudas, piemēram, iepērkoties, jo tev bija smaga darba nedēļa un tev vienkārši gribās kaut kā atsvērt šo smago nedēļu. Arī tas ir burtiski tas pats – tu tērē naudu, jo uzskati, ka tev ir tiesības tērēt naudu pēc tik smagas darba nedēļas. Taču šāda naudas tērēšana nereti ir ne tikai bezmērķīga, bet arī ātri vien tevi var novest parādos, jo ar šo tiesību sajūtu tu visdrīzāk iztērēsi krietni vairāk naudas, nekā tu iztērētu, ja tu dotos iegādāties kaut ko patiešām nepieciešamu.

3. Tu nespēj pateikt nē

Ja tu esi pamanījis, ka šķietami tev ik mēnesi mazliet pietrūkt naudas tieši pirms algas dienas., tad apdomā, vai pārējā laikā tu pārāk bieži nesaki jā dažādām dārgām izklaidēm un pirkumiem, kuri tev nemaz nepatīk vai nav vajadzīgi. Ja tā ir, tad tev visdrīzāk vienkārši ir grūti pateikt nē, piemēram, kad draugi tev aicina doties uz klubiem piektdienas vakaros vai doties garos sestdienu izbraucienos. Bet, ja tu neiemācīsies pateikt nē, iespējams, nākamreiz draugi vai kādas firmas pārstāvis tevi pierunās iegādātie kādu patiešām dārgu preci, kura tev patiesībā nemaz nav nevajadzīga. Tādēļ iemācies pateikt nē un apzinies to, cik daudz tu katrā mēnesī vari tērēt.

4. Tu paļaujies uz to, ka vienmēr ir iespējams paņemt ātro kredītu

Un arī tas, ka mēs esam pieraduši, ka ik bīdi mums pa rokai ir desmitiem dažādu ātro kredītu iespēju, kuras mēs varam izmantot, ja mums ir nepieciešami papildus līdzekļi, noteikti vicina parādu veidošanos. Tādēļ beidz paļauties uz ātrajiem kredītiem, kā iespēju iegūt papildus naudu tēriņiem, un tu redzēsi, kā tu sāksi savu budžetu plānot ne tikai efektīvāk, bet arī, iespējams, spēsi ievērojami samazināt savas ikdienas izmaksas, un dažas dienas pirms algas tev vairs nebūtu jādzīvo uz makaroniem un ūdens.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here