Ja jums ir jau teju 50 gadu, ir pēdējais laiks, lai “savilktu jostas” un visbeidzot sasniegtu savus finansiālos mērķus. Ja jūs izbeigsit pieļaut šīs piecas, turpinājumā aprakstītās kļūdas tagad, jau pavisam drīz jūs varēsit atslābt un brīvi rīkoties ar saviem finanšu līdzekļiem.

  • Iemaksu neveikšana pensiju kontos un pensiju fondos – Izmantojot pensiju kontus, jūs veicat savu nodokļu atvieglošanu par savu naudu. Cerams, ka jūs ne vien veicat iemaksas pensiju kontos (piemēram, 2. pensiju līmenī), bet arī pensiju fondos (piemēram, 3. pensiju līmenī). Nevienam nekad nenāk par ļaunu veikt lielākas vai mazākas iemaksas arī kādā krājkontā vai depozītā. Šādā veidā jūs nodrošināt sev ievērojamus papildus finanšu līdzekļus, kurus iespējams pielietot jebkurā jums nepieciešamā brīdī, kā arī finanšu līdzekļus jūsu vecumdienām, kad būsit sasniedzis pensionēšanās vecumu.
  • Lēna lielo pirkumu apmaksāšana – Ir pienācis pēdējais laiks, lai beidzot nomaksātu jūsu lielos pirkumus. Gan, piemēram, hipotekārais kredīts, gan auto līzings ir beidzot jānomaksā, lai atbrīvotu sevi no šiem finansiālajiem apgrūtinājumiem. Protams, šis lēmums noteikti liks “savilkt jostas” un kādu laiku padzīvot pieticīgāk, tomēr, kā zināms, jebkuru aizdevumu ieteicams atmaksāt maksimāli ātri, pretējā gadījumā laika gaitā jūs krietni pārmaksājat procentu maksājumos.
  • Apdrošināšanas polišu nenoformēšana – Nenodrošināšanās no negaidītiem un nepatīkamiem negadījumiem, piemēram, traumas, slimības vai pat nāves pakļauj gan jūs, gan jūsu ģimeni smagam finanšu slogam. Tāpat lieli finansiālie zaudējumi ir saistīti arī ar īpašuma vai automašīnas negadījumiem. Pārliecinieties, ka jums ir gan dzīvības apdrošināšana, gan veselības apdrošināšana, gan īpašuma apdrošināšana, kā arī automašīnas apdrošināšana. Kā sola apdrošinātāji, polises līgumā atrunātajos gadījumos ar tiem saistītās izmaksas tiks pilnīgi vai daļēji nosegtas, tādējādi atbrīvojot gan jūs, gan jūsu radiniekus no neplānotiem izdevumiem.
  • Jauna kredīta ņemšana – Cerams, ka šajā brīdī jūs jau esat sākuši baudīt mieru un brīvību, ko sniedz kredītsaistību neesamība, jo šajā laikā tiem vajadzētu būt jau nomaksātiem vai gandrīz nomaksātiem. Esot dažu gadu attālumā no pensionēšanās vecuma, pavisam noteikti nevajadzētu ņemt jaunus kredītus – ne kredītkartes, ne studiju kredītus, ne auto līzingus, ne hipotekāros kredītus, ne kādus citus aizdevumus, kā ātros kredītus. Piemēram, visizplatītākais kredītu veids pusmūža amerikāņiem ir studiju kredīts to bērnu studijām. Šajā gadījumā vispareizākais lēmums ir maksimāli lielu daļu aizdevuma norakstīt uz bērna vārda, bet tikai daļu, ko bērns pamatoti nespēj atļauties, rakstīt uz vecāku vārda. Ja tas nav iespējams, konsolidējiet kredītu un nomaksājiet to tik ātri, cik vien tas iespējams.
  • Ienākumu un izdevumu nelīdzsvarošana – Viena no būtiskākajām lietām, ko jūs varat darīt lietas labā, ir savu ienākumu un izdevumu pārdomāšana un līdzsvarošana. Tuvojoties pensionēšanās vecumam, savus ienākumus vajadzētu novirzīt nopietnākiem un lietderīgākiem mērķiem. Vienu vārdu sakot, jums ir nepieciešams izveidot jaunu sava budžeta plānu, kas atbilstu jūsu pašreizējajai finanšu situācijai, mērķiem un vecumam.

Jo tuvāk ir pensionēšanās vecums, jo būtiskāk ir pievērsties finanšu jautājumiem, kas kompensēs jūsu darba gadus. Pārtrauciet pieļaut šīs finanšu kļūdas jau tagad, jo 65 gadu vecums ir tuvāk nekā tas pašlaik šķiet.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here