Dažkārt pārņem sajūta, ka budžets ir kā balons, kas daļēji nolaidis gaisu – saspiežot to vienā pusē, otra puse uzpūšas. Tāpat ir arī ar budžeta ienākumiem un izdevumiem – samazinot ienākumus, palielinās izdevumi, savukārt samazinot izdevumus, palielinās ienākumi. Piemēram, samazinot izdevumus uz degvielu, mēs ietaupām līdzekļus pārtikai. Savukārt, kad tiek samazināta alga, rodas grūtības ar esošajiem līdzekļiem nosegt rēķinus. Cilvēka dzīve paiet, visu mūžu cenšoties saprast, kā ar esošajiem līdzekļiem dzīvot labāk. Tas ir grūti, tomēr varam piedāvāt pāris padomus, kas var palīdzēt nedaudz ietaupīt, kad budžets ir neliels.

1. Palieliniet savas automašīnas apdrošināšanas pašriska apmēru

Pašrisks ir apdrošināšanas ņēmēja līdzdalība zaudējumu segšanā, kas izpaužas kā noteikta daļa no remonta izmaksām, kuru, iestājoties apdrošināšanas gadījumam, par saviem līdzekļiem sedz pats apdrošināšanas ņēmējs. Pārējās izmaksas, kas pārsniedz pašrisku, sedz apdrošināšanas kompānija. Kā rāda pieredze, jo lielāks pašrisks, jo lētāka apdrošināšanas polise, kas katru mēnesi ļauj ietaupīt nedaudz naudas (ja vien neiestājas apdrošināšanas gadījums, kurā jāsedz paaugstinātais pašrisks). Vēl viens labums, kas tiek gūts no pašriska palielināšanas, ir fakts, ka, jo lielāks ir pašrisks, jo prātīgāk brauc automašīnas vadītājs, kas savukārt gan saudzē auto, gan pasargā no apdrošināšanas gadījumu iestāšanās.

2. Pārskatiet nodokļus, ko maksājat un ko nemaksājat

Pārskatot nodokļus, ko maksājat, iespējams saprast, par kādiem nodokļiem jums pienākas nodokļu atvieglojumi, kas gada laikā tiek pārmaksāti un gada beigās procentuāli tiek atgriezti. Savukārt pārskatot nodokļus, ko nemaksājat, iespējams saprast, kādus nodokļus jums patiesībā būtu jāmaksā un ka jums par to nemaksāšanu var piespriest kādus sodus vai sankcijas. Vienu vārdu sakot, pārskatot nodokļu sistēmu, iespējams gan iegūt līdzekļus, gan izvairīties no nevēlamiem izdevumiem.

3. Vismaz vienu dienu nedēļā auto vietā izvēlieties citu transporta līdzekli

Staigājiet, brauciet ar velosipēdu, ar sabiedrisko transportu vai kādu citu transportlīdzekli, kas rada mazākas izmaksas par auto. Jūs pamanīsit, ka ietaupāt ne vien degvielas izdevumus, bet arī citus, ar automašīnu saistītus izdevumus, piemēram, remonta izdevumus, kas laika gaitā var rasties.

4. Nosakiet savas vēlmes un vajadzības

Jums nevajag rīta latē, pusdienas restorānā vai kārumus kinoteātrī. Jums nevajag košļājamo gumiju, dzirkstošās limonādes, elpu atsvaidzinātājus, arvien jaunas rokassomas, nagu lakas vai automazgātuves apmeklējumu. Nepērkot šīs lietas, kuras jūs vēlaties, bet kuras jums nav vajadzīgas, iespējams ietaupīt ja ne kaudzi naudas, tad papildus naudu noteikti.

5. Atrodiet naudu savās mājās

Lai iegūtu papildus naudu, nav nekur tālu jāmeklē. Tā noteikti ir atrodama arī jūsu pašu mājās – izrevidējiet savus bēniņus, pieliekamos, pagrabus un garāžas, un jūs noteikti atradīsit lietas, kas jums vairs nav vajadzīgas un netiek lietotas, bet kādam citam var būt noderīgas, nesot jums papildus ienākumus.
Atcerieties, ka, jā, dažkārt ir grūti pat “savilkt kopā galus”, bet pacentieties būt radoši, taupīgi un iztikt ar to, kas jums jau ir.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here