1. Ziniet, kam jūs tērējat savu naudu

Cik daudz naudas jūs iztērējāt pārtikai pagājušajā nedēļā? Cik daudz jūs ik gadu samaksājat par mājokli, kas ietver īres vai kredīta maksu, remonta izmaksas, komunālo pakalpojumu maksājumus, nekustamā īpašuma nodokli utt.? Nezinot, cik daudz naudas jūs tērējat, jūs gluži vienkārši nevarat sākt pelnīt. Ir daudz un dažādu veidu, kā sekot līdzi savai finanšu plūsmai, tādēļ izvēlieties sev piemērotāko un sāciet reiz tai sekot līdzi!

2. Sāciet ar mazumiņu, piemēram, savu banku

Pārliecinieties, ka gada laikā visas izmaksas, kas ir saistītas ar jūsu banku, nav pārlieku lielas, jo katrai bankai šīs izmaksas ir citādas, proti, atšķiras kartes un konta uzturēšanas izmaksas, komisijas maksas par dažādiem pakalpojumiem, kā arī citas izmaksas. Uzziniet šīs izmaksas un salīdziniet tās ar izmaksām citās bankās, izvēloties izdevīgāko un sev piemērotāko banku.

3. Jūsu naudai ir jānes jums peļņa

Ja arī jūs kādu laiku esat bez darba un nestrādājat, jums vēl aizvien ir jānāk ienākumiem. Naudai, par spīti tam, ka ar to nekas īpašs netiek darīts, ir jāpelna jums procenti. Protams, ja šī jūsu nauda stāvēs, piemēram, makā, diezin vai, ka tā jums nesīs kādu peļņu, bet, ja tā tiks kaut kur gudri ieguldīta, tā jums nesīs tā saucamos pasīvos ienākumus. Pasīvie ienākumi ir lieliski tādēļ, ka jums pašiem it nekas nav jādara, bet jūs vēl aizvien gūstat ienākumus.

4. Neļaujiet naudai vadīt jūsu dzīvi

Ir lietas, kurām ir vērts tērēt naudu, ja vien tas padara jūs laimīgus. Dažkārt cilvēki atsakās tur vai citur ieguldīt savu naudu, jo šis ieguldījums nenes tiem nekādu finansiālu labumu, tomēr ne viss dzīvē grozās ap naudu. Ja jūs jūtat, ka nauda sāk diktēt jums noteikumus, ir ieteicams izvērtēt, kuri noteikumi ir racionāli un kuri ir iracionāli. Nereti cilvēki kļūst tik ļoti apmāti ar naudu, ka atsakās no pilnīgi visa, kas nenes nekādu finansiālu labumu, apdalot savas vēlmes un vajadzības un padarot sevi nelaimīgu.

5. Neesiet muļķi

Dažkārt šķiet, ka ieguldot pēc iespējas vairāk un pēc iespējas vairākās vietās ir iespējams gūt lielāku peļņu, bet tā nebūt nav taisnība – investīciju veiksme slēpjas nevis kvantitātē, bet gan kvalitātē, proti, ir būtiski pirms investēšanas visu rūpīgi izvērtēt un pārdomāt, nevis, kā saka, šaut miglā.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here