Pavasaris un vasara ir brīdis, kad ļoti daudzi cilvēki meklē dzīvokli, kuru vai nu īrēt, vai nopirkt. Ikviens, kurš kādreiz ir meklējis dzīvokli, zina, cik sarežģīts un ilgs process tas var būt, lai gan nereti dzīvokļa meklēšana var sagādāt arī milzu prieku, īpaši, ja beigās izdodas atrast savu sapņu dzīvokli. Un, lai padarītu šo procesu pēc iespējas patīkamāku un mazāk sarežģītu, šeit būs dažas no populārākajām kļūdām, kuras pieļauj dzīvokļa meklētāji, kā arī veidi, kā no tām izvairīties.

1. Tu pieņemt, ka pārvākšanās atrisinās visas tavas problēmas

Nereti, mēs vēlamies pārvākties uz citu mājvietu tikai un vienīgi tādēļ, ka mums ir sakrājušās daudzas problēma, un mēs uzskatām, ka pārvākšanās tās pēkšņi atrisinās. Taču patiesība ir tāda, ka pārvākšanās drīzāk nevis atrisinās tavas problēmas, bet gan radīs tev virkni citu problēmu un izmaksas, kas tevi noteikti nepadarīs laimīgāku. Tāpēc, pirms izlem pārvākties uz vietu, kur šķietami zāle ir zaļāka un dzīve būs vieglāka, pamēģini vispirms saprast, kas ir tas, kas tevi nelaimīgu padara pašreizējā vietā, jo, tikai saprotot to tu varēsi atrast dzīvokli, kurā tev vairs nebūs šo problēmu.

2. Tu nolem īrēt pirmo dzīvokli, kurš tev patiešām iepatīkas

Mūsdienās, īpaši lielās pilsētās, ir visai liela dažāda tipa un cenu dzīvokļu izvēle, tādēļ tev noteikti vajadzētu apskatīt visas savas iespējas, un tad apsēsties un kārtīgi pārdomāt katra varianta plusus un mīnusus, pirms pasteigties un nolemt īrēt vai nopirkt pirmo dzīvokli, kurš tev iepatīkas. Tikai šādi, kārtīgi apdomājot katru variantu un nesteidzoties sākt īrēt pirmo dzīvokli, kurā tev iepatīkas logu lielums vai virtuves virsmu izvietojums, nodrošinās tev, ka tu spēsi izvēlēties ne tikai skaistāko, bet arī tev izdevīgāko dzīvokli.

3. Tu nezini, ko tieši tu meklē

Pirms tu dodies jaunā dzīvokļa meklējumos, es tev ieteiktu apsēsties un rūpīgi arī pārdomāt to, kas tev ir svarīgākais dzīvokļa sakarā. Piemēram, apdomā vai tev svarīgāk ir tas, ka dzīvoklis atrodas tuvu tavam darbam, kas nozīmē, ka ik dienas tev būs jāmēro īsāks mājupceļš, vai, iespējams, tev svarīgāk ir, ka tava dzīvokļa tuvumā ir parks vai ērti pieejams publiskais transports. Tad, kad tu esi izlēmis, kas tev ir svarīgāk, tad tu patiesām vari sākt dzīvokļa meklējumus, jo, zinot sev svarīgāko, tu uzreiz varēsi atmest tos dzīvokļus, kuri neatbilst tavām nozīmīgākajām vēlmēm.

4. Tu pārvērtē savu maksātspēju

Viens no dzīvokļu meklējumu būtiskākajiem parametriem ir vai nu dzīvokļa īres cena, ja tu plāno īrēt dzīvokli, vai dzīvokļa īstā cena, ja tu to pērc. Un tas, ka tu pārvērtē savu maksātspēju un kaut vai tikai apskati dzīvokļus, kuri neatbilst tavai maksātspējai, var ievērojami samazināt tavu motivāciju atrast sev piemērotāko dzīvokli. Tāpēc, pirms uzsāc dzīvokļa medības, pārliecinies par to, cik tu katru mēnesi esi spējīgs maksāt par šo dzīvokli, un uzreiz meklē dzīvokli tikai un vienīgi šajā cenu amplitūdā, tā minimizējot sev vilšanos, ka par simt piecdesmit eiro mēnesi tu nevari noīrēt 4 istabu dzīvokli Rīgas centrā ar augstiem grieztiem un eiroremontu, jo tas vienkārši nav iespējams.

5. Tu piever acis jau esošajiem dzīvokļa bojājumiem

Viena no sliktākajām lietām, ko tu vari izdarīt, ir pievērt acis lielākiem vai mazākiem dzīvokļa bojājumiem, tikai tādēļ, ka tev patīk dzīvokļa dizains vai atrašanās vieta. Tāpēc, pat ja tu pamani kādus bojājumus un tik un tā izlem īrēt šo dzīvokli, jau sākumā izīrētājam norādi uz šiem bojājumiem kā esošajiem bojājumiem, lai nesanāk tā, ka īres līguma beigās izīrētājs tev piešuj šos bojājumus un liek maksāt papildus maksu par bojājumiem, kuri jau bija dzīvoklī pirms tu tajā ievācies.

6. Tu kārtīgi neizlasi īres līgumu

Un visbeidzot noteikti kārtīgi izlasi īres līgumu, un, ja tas ir nepieciešams, konsultējies ar kādu zinošāku cilvēku par šo īres līgumu. Kārtīgi neizlasot īres līgumu var gadīties situācija, ka pēkšņi rodas tev nevēlama situācija, vienalga vai tas būtu, ka tev īres līguma beigās ir jāmaksā kāda papildus summa, vai, piemēram, ka īres līguma beigās tu esi atbildīgs par dzīvokļa pārkrāsošanu. Ja kaut viens punkts īres līgumā tev nešķiet pieņemams un tu nevari panākt, ka izīrētājs to maina, tad noteikti labāk atmet šim dzīvoklim ar roku un meklē citu, nevis ciet viena vienīga īres līguma punkta dēļ.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here