1. Vai runāt par naudu jau pirmajā randiņā?

Šajā kontekstā nedomāju tādus personīgus jautājumus, kas skar algas vai uzkrājumu apmēru, bet jautājumus par naudu kopumā. Šķiet, ir grūti izskaidrot, ko jūs dzīvē darāt un kā pelnāt iztiku, nevienā brīdī nepieminot naudu. Protams, izņēmums ir gadījumi, kad līdz pirmajam randiņam otrs jau zina, ar ko jūs nodarbojaties.

2. Cik ilgi gaidīt, līdz sākt runāt par naudu?

Šķiet, nopietnas un padziļinātas sarunas par naudu rodas laikā gaitā, attiecībām dabiskā ceļā attīstoties. Attiecību sākumā visbiežāk tiek saprasti otra naudas tērēšanas paradumi un noskaidroti otra ilgtermiņa mērķi, prioritātes u.tml. Vēlāk parasti sākas runas par kopdzīves uzsākšanu vai laulību, kurām gluži vienkārši ir grūti izpalikt bez nopietnām un dziļām sarunām par naudu – cik un kā tā tiks pelnīta, dalīta, tērēta, taupīta u.tml.

3. Kuram jūsu attiecībās ir jābūt galvenajam naudas pelnītājam?

Būsim atklāti, lai vai cik kurš pelnītu, vienmēr kāds no diviem pelnīs vairāk. Tomēr ne vienmēr lielākās algas saņēmējs ir arī galvenais naudas pelnītājs ģimenē – būtiskāk ir prast plānot budžetu, rīkoties ar naudu un saredzēt tās potenciālu. Kuram attiecībās piemīt šīs kompetences, tam arī jābūt galvenajam naudas turētājam.

4. Naudas pārvaldīšana attiecībās ir grūtāka nekā esot vienam?

Kā rāda pieredze, tās pārvaldīšana nav grūtāka, bet gan sarežģītāka, jo ir jāpārvalda vairāk pozīcijas nekā esot vienam. Tas novērojams īpaši attiecību sākumā, kad katram no jums ir savi banku konti, rēķini un finansiālās saistības. Visbiežāk laika gaitā šīs pozīcijas saplūst un kļūst vieglāk pārvaldāmas.

5. Vai jums būtu jāmaksā otra kredīts?

Atbilde uz šo jautājumu nav viennozīmīga, jo tā ir atkarīga no katra uzskatiem, finansiālajām iespējām un attiecībām kopumā. Lai palīdzētu atbildēt uz šo jautājumu, noteikti jāatgādina fakts, ka jebkuru kredītu jācenšas maksimāli ātri nomaksāt, lai ilgtermiņā nepārmaksātu ievērojamas summas procentos. Attiecības ir lieliska savienība, kas šo procesu var veicināt, bet kredīta summa, kas ietaupīta, nomaksājot to ātrāk, var tikt novirzīta citiem, kopējiem mērķiem.

6. Vai kredīts ir attiecību drauds?

Ja vien kredīta summa nav pārmērīgi liela un tā termiņš gadu desmitiem ilgs, šķiet, tas nav uzskatāms par attiecību draudu, kaut gan, protams, tas ir atkarīgs no katra individuālajiem uzskatiem attiecībā uz tāda veida kredītsaistībām, dzīves mērķiem un prioritātēm.

7. Vai ir būtiski, lai uzskati par naudu būtu vienādi?

Kā rāda pieredze, tam tomēr ir nozīme. Pareizāk sakot, uzskatiem nav jābūt identiskiem, bet gan savienojamiem. Piemēram, viens visur saskata peļņas potenciālu, bet otrs tās ieguldīšanas potenciālu. Tā kā nauda ir saistīta ar pilnīgi visām dzīves sfērām, tad šis jautājums ir ļoti būtisks. Vai arī viens ir radoša personība, bet otrs biznesmenis, kas saredz iespējas, kā šo radošumu pielietot peļņas gūšanā. Savienība, kurā viens tikai pelna, bet otrs tikai tērē, noteikti nav potenciāli ilgstoša un laimīga.

8. Vai iespējams izmainīt otra naudas tērēšanas paradumus?

Tāpat kā jebkurus paradumus, tāpat arī naudas tērēšanas paradumus vieglāk vai grūtāk iespējams laika gaitā izmainīt, ja vien otrs to patiešām vēlas. Daudziem cilvēkiem patīk tērēt naudu tā, kā viņi to dara, neskatoties uz to, ka tas nesakrīt ar visu finanšu ekspertu uzskatiem. Ja attiecībās vienam tas nav pa prātam, tad otram ir jāsaprot, ko darīt – mēģināt mainīt savus paradumus vai tomēr nekā nereaģēt uz to. Šis jautājums ir jārisina gluži tāpat kā jebkurš cits attiecību jautājums, atmetot ietiepību, ieslēdzot loģisko domāšanu un gatavību rast kompromisu.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here