Parasti pirms laulībām vairāk tiek runāts tikai par patīkamo – kopīgu nākotni, bērniem, ģimenes dzīvi utt. Tas viss, protams, ir svarīgi un noderīgi, taču ir nepieciešams apspriest arī nopietnākus un ne tik patīkamus tematus, kā piemēram, nauda un finanses. Parasti tieši par finansēm visi izvairās runāt, jo tas var novest pie strīdiem, taču labāk ir laicīgi saprast, kā turpmāk tiks pārvaldītas finanses, lai vēlāk nerastos nopietnas domstarpības. Noteikti apspriediet visus sekojošos tematus, lai finanses nebūtu galvenais strīdu cēlonis laulībā.

Katram pārim pirms kāzām noteikti vajadzētu aprunāties par naudas lomu viņu dzīvē un vispārīgajiem uzskatiem saistībā ar finansēm. Pārsvarā, kad tiek runāts par naudu, diskusijas pamatā ir matemātiski aprēķini un cipari, nevis izjūtas un filozofiski spriedumi, bet ir ļoti būtiski, lai abu laulāto viedoklis par naudu būtu līdzīgs. Tas, kā mēs attiecamies pret naudu, lielā mērā ir atkarīgs no audzināšanas bērnībā un vispārējiem uzskatiem par dzīvi. Tātad, pastāv liela iespēja, ka diviem cilvēkiem ar līdzīgiem dzīves mērķiem, būs arī līdzīgi uzskati par naudu, bet ja nu tomēr nē, ir nepieciešams saprast otra cilvēka ideoloģiju, lai varētu nonākt pie kopīgiem lēmumiem. Piemēram, ja vienam laulātajam nauda ir ļoti būtiska, lai justos droši un stabili, bet otrs dzīvo šodienai un tērē visu, ko nopelna, ir jāsaprot, kā panākt kompromisu. Visvieglāk to izdarīsiet, iedziļinoties otra cilvēka viedoklī un saprotot viņa rīcības iemeslus.

Pēc tam ir jāpārrunā jau praktiskākas lietas, kā, piemēram, kāda ir katra laulātā finansiālā situācija. Tas neattiecas tikai uz to, cik daudz naudas katrs laulātais mēnesī nopelna, bet arī uz katra pasīviem un aktīviem. Laulātajam ir tiesības zināt, kādas ir otra cilvēka kredītsaistības, noguldījumi, uzkrājumi un investīcijas. Ja jūsu dzīves partneris tikai pēc kāzām uzzinās, ka jums ir lieli parādi un nenokārtotas kredītsaistības, visticamāk, tam sekos nopietnas pārrunas un skaidrošanās. Tas var būt pamats ļoti nopietniem strīdiem un var tikt uzskatīts par melošanu un krāpšanos. Tāpat būtu lietderīgi pastāstīt par jūsu uzkrājumiem, lai pēc tam nerastos nekādu pārpratumu. Laulībā nedrīkst būt noslēpumu un tas attiecas arī uz finansēm.

Vēl noteikti ir jāizrunā, kā finansiālie pienākumi un atbildība tiks dalīti pēc laulībām. Tas ir ļoti svarīgi, jo ja šis temats netiks apspriests, noteikti sekos daudz strīdu saistībā ar naudas lietām. Piemēram, ja vīrs uzskata, ka abiem laulātajiem ir jāsedz visi izdevumi uz pusēm, bet sieva uzskata, ka ģimeni pamatā jāuztur vīrietim, noteikti būs daudz pārpratumu un strīdu, kas var novest pat līdz attiecību izjukšanai. Ja tas viss tiks pārrunāts pirms laulībām, būs iespējams rast kompromisu, pirms strīdi vēl ir sākušies un izvairīties no daudziem nepatīkamiem pārpratumiem. Protams, nav teikts, ka kompromisu rast būs viegli, jo visticamāk, katrs tāpat pieturēsies pie saviem sākotnējiem uzskatiem, bet tas ir jāizdara, lai vispār varētu nodrošināt normālu kopdzīvi. Ja tomēr atšķirīgie viedokļi šajā jautājumā ir gana nozīmīgi, lai kopdzīve nebūtu iespējama, labāk to ir saprast pirms laulībām, nevis pēc.

Tad vēl noteikti jāpārrunā kopīgie finanšu mērķi. Protams, katram var būt savi mazie mērķi, pēc kuriem tiekties, bet ja runa ir par lielām lietām, abiem laulātajiem ir jādomā līdzīgi. Viens no tipiskākajiem piemēriem ir par finansēm mājokļa iegādei. Ja viens no laulātajiem uzskata, ka ir nepieciešams savs mājoklis, lai būtu iespējams veidot ģimeni, bet otrs labāk izvēlas īrēt, noteikti būs asas diskusijas par šo tematu, ja laikus viss netiks izrunāts. Tikai tad, ja abiem laulātajiem būs kopīgi nosprausti mērķi, pēc kuriem tiekties, būs iespējams tos sasniegt un dzīvot harmoniski.

Pēdējais, bet ne mazāk svarīgais temats, ko jāapspriež ir finanšu līdzekļu pārvaldīšana pēc kāzām. Daudzi pāri izvēlas veidot kopīgu budžetu, bet citi, savukārt, turpina katrs pārvaldīt savu bankas kontu. Jums ir jāizlemj, kā jūs rīkosieties vēl pirms esat apcerējušies, lai pēc tam nebūtu domstarpību. Bieži vien laulātie uzskata, ka ar laiku viss pats no sevis noskaidrosies, taču tas var radīt problēmas.

Daudziem laulātajiem tiešām ir neērti runāt par naudas lietām, jo tas rada sajūtu, ka laulība ir aprēķins, taču agrāk vai vēlāk tāpat būs jāpārrunā. Starpība ir tajā, ka pārrunājot to teorētiski, ir vieglāk rast kompromisus. Tieši nauda ir visbiežākais strīdu cēlonis attiecībās, tāpēc ir tik ļoti būtiski panākt, lai būtu pēc iespējams mazāk iemeslu strīdiem. Ja jau pašā sākumā būsiet noskaidrojuši, visu, kas attiecas uz finansēm un to pārvaldīšanu, nebūs pamata pārmest laulātajam, ka kaut kas tiek darīts nepareizi.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here