Ja tu esi viens no tiem, kas vēl nevar izlemt par labu smēķēšanas atmešanai, tad šis raksts ir paredzēts tieši tev – tas parādīs, cik daudz naudas tu ietaupītu, ja tu nesmēķētu, un, iespējams, liks tev atmest smēķēšanu jau tuvākajā laikā, lai smēķēšanai paredzēto naudu novirzītu kādiem nopietnākiem un cēlākiem dzīves mērķiem.

Ne visas cigarešu cenas tiek attēlotas vienādi

Interesanti, bet vienu un to pašu cigarešu cena dažādās pasaules valstīs ievērojami atšķiras. Lai cenas būtiski atšķirtos, nav pat nepieciešams salīdzināt valstis, jo pat dažādos valsts reģionos tās var dramatiski atšķirties. Piemēram, vislētākās cigaretes ir Virdžīnijā un Misūri, kur viena cigarešu paciņa maksā vidēji 5,25 ASV dolārus, turpretī Ņujorkā tādu pašu cigarešu paciņa maksā vidēji 12,85 ASV dolārus. Kā rāda Amerikā iegūtā statistika, 68% smēķētāju vienā dienā izsmēķē mazāk par vienu paciņu, 31% izsmēķē vienu paciņu, bet 1% izsmēķē vairāk par vienu paciņu dienā. Balstoties uz šiem datiem, tika aprēķināts, ka katrs smēķētājs dienā izsmēķē vidēji 10 cigaretes.

Par tiem, kas dzīvo lētākās valstīs

Ja smēķētājs dzīvo iepriekš pieminētajā Virdžīnijā vai Misūri, 10 cigarešu izsmēķēšana dienā tam izmaksātu 18 $ nedēļā, 78 $ mēnesī un 958 $ gadā. Ja šī nauda, kas tiek patērēta smēķēšanā, tiktu ieguldīta, piemēram, krājkontā, kura gada likme ir vidēji 8%, pēc 10 gadiem naudas uzkrājums būtu jau 14 988$, pēc 20 gadiem – 52 169 $, pēc 30 gadiem – 117 207 $, bet pēc 40 gadiem jau 268 030 $. Vai nav iespaidīgi?

Runājot par smēķēšanas atmešanas ieguvumiem, noteikti ir jārunā arī par veselību. Kā rāda daudzu pētījumu dati, viena nedēļa bez smēķēšanas pagarina mūžu par 12 stundām un 50 minūtēm. Viena gada laikā bijušā smēķētāja mūžs pagarinās jau par veselām 3 nedēļām!

Par tiem, kas smēķēšanā iegulda lielas naudas summas

Ja smēķētājs dzīvo arīdzan jau pieminētajā, dārgajā Ņujorkā un par vienu cigarešu paciņu maksā 12,85 $ dienā, naudas ietaupījumi ir vēl ievērojamāki. Ja Ņujorkā dzīvojošais smēķētājs atmestu šo kaitīgo ieradumu, tad nedēļā ietaupītu 44 $, 192 $ mēnesī, bet 2345 $ gadā. Ja šādas naudas summas tiktu ieguldītas tajā pašā 8% krājkontā, pēc 10 gadiem uzkrājums būtu 36 688 $, pēc 20 gadiem – 115 896 $, pēc 30 gadiem – 286 901 $, bet pēc 40 gadiem jau 656 086 $. Šķiet, šie skaitļi ir lieliska motivācija, lai atmestu smēķēšanu.

Ir vēl arī nenosakāmās izmaksas

Daudziem darba ņēmējiem slimošanas laiks netiek apmaksāts, un smēķētājiem, kuriem ir ar smēķēšanu saistītas hroniskas slimības, piemēram, elpceļu slimības vai pat plaušu vēzis ir lielāks risks zaudēt ievērojamu darba dienu skaitu nekā tiem, kas nesmēķē, un līdz ar to arī atalgojumu.

Pat tiem darbiniekiem, kuriem slimošana tiek atmaksāta, ir finansiālas problēmas, kas ir saistītas ar smēķēšanu. Pašlaik ir pretlikumīgi diskriminēt darbiniekus smēķēšanas dēļ, tomēr tas neliedz darba devējiem apiet esošo sistēmu ar citām metodēm. Kā liecina pēdējā informācija žurnālā “Forbes”, daudzi darba devēji plāno nepieņemt darbā amata kandidātus, kuriem, veicot asins un urīna analīzes, analīzēs uzrādīsies nikotīns, bet jau esošajiem darbiniekiem piemērot soda sankcijas par smēķēšanu darba vietā, pat atrodoties savā automašīnā.

Atmest smēķēšanu, kā zināms, nav viegli, bet, padomājot par to, cik smēķēšana izmaksā tieši jums, varbūt kļūs vieglāk un, ja jums ir jāaizņemas nauda, lai nosegtu savu smēķēšanas tieksmi, tad noteikti ir vērts domāt par atmešanu?

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here