Ātrais kredīts ir naudas aizdevums, ko iespējams saņemt pie privātajiem kreditoriem. Viena no galvenajām šī kredīta priekšrocībām ir tā ērtais un ātrais ieguves veids – cilvēkam nepieciešams vien dators un interneta pieslēgums, lai varētu veikt kredīta pieprasījuma iesniegšanas procesu. Ātrie kredīti ir viens no risinājumiem, kad cilvēkam steidzami un ātri ir nepieciešama nauda, bet ar paša finansiālajiem līdzekļiem nepietiek. Šāda veida kredīti primāri ir domāti tieši ārkārtas situācijām. Tomēr naudas summa, ko iespējams šādi aizņemties, ir vien daži simti eiro. Protams, atrodami arī tādi kreditēšanas uzņēmumi, kuri piedāvā aizdevumu arī dažu tūkstošu apmērā. Vēl viena ātro kredītu priekšrocībām ir tāda, ka, ja kredīta devējs izlemj piešķirt kredīta ņēmējam naudas aizdevumu, tad pieprasītā naudas summa debitora kontā tiek ieskaitīta vien pāris minūtēs.

Lai gan var šķist, ka ātrais kredīts ir izdevīgs, tomēr kredīta ņēmējam jārēķinās, ka šāda veida kredīts arī būs jāatmaksā īsā laika periodā. Parasti atmaksas termiņš ir līdz 30 dienām, bet to iespējams arī pagarināt. Protams, pagarināšana ir par maksu. Tāpat arī ātrajiem kredītiem ir ļoti augsta procentu likme. Parasti tā ir sākot no 10% un vairāk. Katram kreditoram procenti ir atšķirīgi, tāpēc tie vienmēr ir pirms tam jāsalīdzina. Taču, lai piesaistītu jaunus klientus, kreditēšanas uzņēmumi piedāvā iespēju saņemt bezprocentu jeb bezmaksas kredītu. Šāds pirmais kredīts bez maksas nozīmē, ka kredīta ņēmējam atmaksas termiņa beigās jāatmaksā tieši tā pati naudas summa, kas sākumā tika ieskaitīta viņa kontā. Saņemot bezmaksas kredītu, debitoram nav papildus aizņēmuma pamatsummai jāpārmaksā par procentiem.

Kad cilvēks ir izlēmis, ka bez ātrā kredīta nav iespējams iztikt, tad viens no svarīgākajiem soļiem ir vispirms salīdzināt visu kreditoru piedāvājumus. Jāatrod izdevīgākais kredīta devējs, kurš var piešķirt gan nepieciešamo naudas summu, kā arī piedāvāt zemāko procentu likmi. Jāskatās uz tiem faktoriem, kuri kredīta ņēmējam ir būtiskākie. Piemēram, 18 gadus jauniem kredīta ņēmējiem pats svarīgākais ir vispār atrast kredīta devēju, kas var piešķirt naudas aizdevumu, jo lielākā daļa kreditoru aizdevumu piešķir sākot no 20 gadu vecuma.

Pēc tam, kad ir izvēlēts piemērotākais kredīta devējs, cilvēkam ir jāveic reģistrēšanās konkrētā kreditora mājas lapā, jo tikai pēc tam ir iespējams iesniegt savu kredīta pieprasījumu. Reģistrējoties personai ir jānorāda informācija par sevi – kontakttālrunis, bankas konta numurs, ienākumu stāvoklis. Atkarībā no kreditēšanas uzņēmuma var tikt pieprasīta arī vēl cita informācija par kredīta ņēmēju. Tomēr tagad jau neizbēgams solis, lai pabeigtu reģistrēšanos un kredīta devējam apstiprinātu savu identitāti, ir reģistrēšanas maksa 0,01 eiro apmērā, kas ir jāpārskaita uz kredīta devēja bankas kontu. Lai gan nepieciešamā naudas summa patiešām ir niecīga, taču var gadīties arī nokļūt situācijā, kad nepieciešams kredīts, bet bankas kontā nav pat šī 1 centa.

Ātrais kredīts Latvijā ir pieejams tikai kopš 2007. gada. Sākumā, kad kreditēšanas sistēma vēl nebija tik izstrādāta, kredītus biju iespējams iegūt daudz vieglāk. Tāpat arī ne visi kreditori pieprasīja reģistrācijas maksu. Tas nozīmē, ka agrāk patiešām bija iespēja saņemt kredītu pat tad, ja personas norēķinu kontā bija pilnīgs tukšums. Tomēr tagad kreditori ir ieviesuši daudz izmaiņas – gan vecuma ierobežojumus, gan arī to, ka ikvienam kreditēšanas kompānijas jaunajam klientam ir nepieciešams veikt reģistrācijas maksu.

Tas nozīmē, ka ātrais kredīts bez reģistrācijas maksas šobrīd praktiski ir nepiespējams. Lai iesniegtu kredīta pieprasījumu, personai ir jābūt vismaz vienam centam. Tomēr šis faktors ir svarīgs tikai tiem cilvēkiem, kas konkrētajā kreditēšanas uzņēmumā vēl nav saņēmuši naudas aizdevumu vai arī vispār vēl nekad nav uzņēmušies kredītsaistības. Ja cilvēks pie viena kredīta devēja vēlas aizņemties atkārtoti, tad reģistrācijas maksa nav jāveic. Reģistrācijas maksa attiecas uz cilvēku tikai tādā gadījumā, ja kredīts tiek ņemts pie jauna, iepriekš neizmantota kreditora.

Tomēr kopš ātrā kredīta pirmsākumiem Latvijā ir pagājuši jau vairāki gadi, kuru laikā parādījušies jau ļoti daudz kreditēšanas uzņēmumi, kas dod iespēju saņemt ātros kredītus. Tā kā agrāk ātrais kredīts bez reģistrācijas bija iegūstams, tad, rūpīgi izpētot visus kredīta devējus, varbūt ir iespējams atrast arī tādu, kas var piešķirt ātro kredītu bez reģistrēšanās maksas. Tomēr šādā gadījumā ir jārēķinās, ka, lai kredīta devējs nodrošinātos pret zaudējumiem, noteikti tiks daudz cītīgāk izpētīta personas kredītvēsture, kā arī regulāro ienākumu stāvoklis. Ja citos ātro kredītu gadījumos kreditors ne vienmēr tik rūpīgi pārbauda cilvēka maksātspēju, tad šādā gadījumā personas maksātspējai tiks pievērsta pastiprināta uzmanība. Tāpat kreditors var piemērot arī neizdevīgāku kredīta atmaksu, piemēram, lielāka komisijas maksa.

Personas kredītvēsture, kā arī ienākumu stabilitāte un apjoms jebkurā gadījumā ir vieni no svarīgākajiem aspektiem, kurus kreditors pārbaudīs, jo tieši šie faktori noteikts to, vai kredīta pieprasījums tiks apstiprināts vai noraidīts. Jo lielāku naudas aizņēmumu cilvēks vēlēsies saņemt, jo rūpīgāka būs potenciālā klienta pārbaude. Tāpat arī pastāv daudz mazāka iespēja, ka cilvēks varēs saņemt kredītu bez reģistrācijas maksas, ja pieprasītais naudas aizdevums būs liels.

Nonākot situācijā, kad ir nepieciešams ātrais kredīts, noteikti nevajag iesniegt kredīta pieprasījumu pie pirmā kreditora, kurš atrodams internetā. Tāpat pirms kredīta devēju izvēlēs vēl daudz svarīgāk ir pārdomāt, vai kredīts tiešām ir nepieciešams. Ja kredītsaistības netiks pildītas atbildīgi – tiks kavēts atmaksas termiņš, bet pagarināšana nebūs veikta, kā arī pēc tam soda procenti netiks atmaksāti,- tad cilvēks var nonākt lielos parādos, kas var krasi ietekmēt dzīvi. Nonākšana kredītu jeb parādnieku reģistrā var ierobežot personas iespējas saņemt citus kredītus nākotnē. Parādi, kuros viegli nonākt ar ātrajiem kredītiem, noteikti ir daudz svarīgākas finanšu problēmas nekā reģistrācijas maksa. Lēmums par ikvienu kredītu ir vairākas reizes jāpārdomā, jo šāds naudas aizdevums vienmēr ir jāņem atbildīgi, izvērtējot savas iespējas kredītu atmaksāt bez liekām raizēm.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here