Auto kredīts – nauda automašīnas iegādei vai gāzes iekārtas uzstādīšanai.

Kas ir Auto kredīts?

Auto kredīts ir kredīta veids, kas saistīts ar automašīnu, un tam pamatā izšķir divus paveidus, kas ir kredīts automašīnas iegādei vai arī kredīts pret automašīnu, kā ķīlu. Šie divi aizdevuma veidi nereti tiek jaukti un sakot terminu “auto kredīts” cilvēki, iespējams, runā gan par vienu, gan otru šī aizdevuma variantu. Nenozīmīgi kurš no šo kredītu veidiem tiek apspriests, tas vienmēr saistīsies ar automašīnu, jo bez auto, tas ir patēriņa vai cita veida kredīts!

Kredīts auto iegādei (auto uz nomaksu)

Auto kredīts, jeb aizdevums auto iegādei ir pakalpojums, kurā Banka vai privātais kreditors sniedz saviem klientiem iespēju iegādāties jaunu vai lietotu automašīnu kredītā, iemaksājot tikai pirmo iemaksu, un vēlāk maksājot mēneša maksu, kā tas ir jebkurā citā aizdevuma pakalpojumā. Šo pakalpojumu mēdz dēvēt arī par auto nomaksu, vai patēriņa kredītu auto iegādei, kā arī auto līzingu, bet visiem šiem terminiem ir viena un tā pati nozīmē – jūs saņemat naudu automašīnas iegādei un pēc tam šo naudu pakāpeniski vai vienā maksājumā atmaksājat kredītiestādei, samaksājot pa virsu procentu maksājumus.

Kredītu automašīnas iegādei cilvēki izvēlas, lai varētu iegūt savā īpašumā jaunu spēkratu, un uzreiz sākt to izmantot nevis krāt naudu un tikai pēc tam iegādāties kāroto auto. Šis pakalpojums ļauj patērātājiem iemaksājot 10%-20% no auto vērtībās uzreiz sākt braukt at jauno mašīnu un pēctam katru mēnesi lēnām maksāt ikmēneša procentu maksājumus, kas būtu līdzīgi īrējot šādu pašu auto. Bet atšķirībā no auto īres(operatīvā līzinga), auto kredīts ļauj pēc pamatsummas un procentu apmaksas iegūt šo auto pilnībā savā īpašumā nevis tikai izmantot to kamēr tiek maksāta mēneša maksa.

Auto kredīta nosacījumi

Lai saņemtu aizdevumu auto iegādei klientam ir jāatbils dažiem nosacījumiem:

 • Vecums – Auto kredīta pieprasītājam jābūt vismaz 18 gadus vecam, un tas nozīmē, ka šis ir viens no tiem retajiem kredītu veidiem, ko izsniedz jauniešiem, kas ir 18 vai 19 gadus veci.
 • Regulāri ienākumi – Saņemot naudu spēkrata iegādei, kreditoram būs jānorāda savi ikmēneša ienākumu avoti vismaz 3-6 mēnešus atpakaļ, un kredīta pamatsummas ikmēneša maksājumu apjoms nedrīkstēs pārsniegt 30%-50% no jūsu kopējiem ienākumiem.
 • Kredīta vēsture – Klientam, kas vēlas saņemt aizdevumu auto iegādei nedrīkstēs būs kavēti kredītu maksājumi, un viņš nedrīkstēs būt ierakstīts parādnieku sarakstā.

Kā arī jāsaprot izmaksas un saistības, kuras būs jāuzņemās:

 • Pirmā iemaksa – Pērkot automašīnu ar kredīta palīdzību kredītiestādes pieprasa iemaksāt 10-30 procentus, kā pirmo iemaksu, kas darbojas, kā garantija, ka debitors turpinās maksāt šo kredītu, jo ir investējis 1/10 līdz 1/3 daļu no kopējās auto vērtības un nevēlas šo summu zaudēt. Pirmā iemaksa kalpo arī, kā kreditora garantija brīdī, ja debitors pārstāj maksāt ikmēneša maksājumus, jo šādi, piesaistot parādu piedzinējus un atgūstot auto, kreditors nav zaudējis naudu automašīnas nolietošanās vai arī tirgus vērtības krituma rezultātā.
 • Procentu likmes – Pērkot automašīnu kredītā, neizbēgami būs jāmaksā procentu maksājumi, bet tas cik tie būs lieli jau ir katra paša rokās, jo katra kredītiestāde piedāvā savus noteikumus un nereti izskata kredīta pieteikumus individuāli. Tas nozīmē, ka šīs procentu likmes var variēt no 5% līdz pat 50% GPL un šai likmei būtu jābūt vienai no galvenajiem rādītājiem, ko izvērtēt pirms ņemt kredītu jauna auto iegādei.
 • Auto, kā kredīta nodrošinājums – Saņemot šo aizdevumu klientam ir jāapzinās, ka spēkrats kalpos, kā nodrošinājums, jeb ķīla, un brīdī, kad tiks pārtraukti mēneša maksājumi, vai arī radīsies citas problēmas ar aizdevēju, šis auto var tikt jums atņemts. Un patiesībā tas jau pašā sākumā, nemaz nebūs jūsu īpašums, jo šis auto CSDD nodaļā tiks reģistrēts, kā komercķīla un patiesībā būs kreditora īpašums līdz brīdim, kad jūs būsit nomaksājis šo aizdevumu.

Banka vai privātais kreditors?

Auto kredītu ir iespējams saņemt gan no Bankām, gan privātajiem ne-banku kredītdevējiem, un abām no šīm iespējām ir savi plusi un mīnusi, bet pamatā bankā ņemot kredītu saņemt būs grūtāk, bet tam būs mazāki procentu maksājumi, bet pie privātajiem kreditoriem kredīta saņemšana būs vieglāka un ātrāka, bet GPL likme būs augstāka.

Pilna servisa līzings

Pilna servisa līzings nozīmē to, ka ņemot kredītu tajā tiek iekļautas arī auto apkopes un KASKO, OCTA apdrošināšanas, un dažreiz pat CSDD apskates iziešana. Šis pilna servisa pakalpojums ir dārgāks, bet ja tu to vari atļauties, tad tev nebūs jāuztraucas ne par apdrošināšanu ne apkopēm, ne arī tehnisko apskati, jo visas šīs darbības veiks pats kreditors.

Operatīvais Līzings

Operatīvais līzings ir pakalpojums, kurā tev ir jāmaksā par nobrauktajiem kilometriem, un tas būtībā nozīmē ka klients nomā automašīnu no kredītiestādes un jebkurā brīdī šo līgumu var lauzt, tādā veidā izbeidzot ikmēneša maksājumus, vai arī mainot līgumu un izpērkot automašīnu pilnībā no kreditora.

Kopumā ņemot auto kredīts, kas paredzēts automašīnas iegādei ir labs veids, kā savā īpašumā iegūt jaunu vai maz-lietotu spēkratu, pat tad, ja pašlaik nav tik daudz līdzekļu, lai šo auto varētu iegādāties pērkot skaidrā naudā. Auto kredīta vienīgais trūkums ir tas, ka automašīnas tirgus vērtība ar gadiem sarūk, bet tā tas ir ar jebkuru kustamo vai nekustamo īpašumu, un ar to ir jārēķinās. Un tas nozīmē, ka pēc kredīta atmaksas auto vērtība vairs nebūs tik liela, kā tā bija saņemot kredītu, bet visādā citādā jomā šis aizdevums ir ļoti izdevīgs. Un tas tā ir it sevišķi tad, ja tiek pirkts vienīgais ģimenes auto, un vairs nebūs jāpārvietojas ar sabiedrisko transportu vai arī jātērē nauda taksim un citiem pasažieru pārvadājumu pakalpojumiem!

Kredīts pret auto ķīlu

Otrais auto kredīta veids ir kredīts pret auto, jeb automašīnas ieķīlāšana, saņemot pretī naudu, un paturot pašu spēkratu savā lietošanā. Aizdevums pret automašīnas ķīlu ir viens no izdevīgākajiem kredītu veidiem gan klientam gan arī kredītiestādei, jo:

 • No klienta puses – Patērētājs var saņemt naudu līdz pat 90% apjomā no automašīnas tirgus vērtības, kā arī turpināt braukt ar savu auto. Ieķīlājot auto, tas tiek reģistrēts, kā komercķīla, bet tas netraucēs tev turpināt savu spēkratu izmantot, un vēl papildus saņemt aizdevumu, ko izmantot citu savu vajadzību segšanai.
 • No kreditora puses – Kreditors izsniedzot aizdevumu saņem pretī ķīlu un tāpēc var izsniegt kredītu ar mazākiem procentu maksājumiem un arī cilvēkiem, kuru kredītvēsture nav ideāla, jo nemaksāšanas gadījumā auto iespējams klientam atņemt un viegli atgūt savu investēto naudu.

Kāpēc izvēlēties auto kredītu?

Aizdevums pret auto, jeb, kā to mēdz dēvēt ikdienā “nauda pret auto” ir izdevīgs pakalpojums, jo ir iespējams saņemt naudas summu, kas pielīdzināma jūsu spēkrata vērtībai, un to darīt nedodoties uz banku, bez liekas papīru aizpildīšanas un citām nepraktiskām lietām. Šis kredīts pret automašīnas garantiju vēl jo projām ir pieejams personām, kas tikko sasniegušas pilngadību, un tas nozīmē, ka jaunieši, kuriem savādāk aizņemties nav iespējams nu var saņemt kredītu ieķīlājot sev piederošu automašīnu. Automašīnas kredītam ir arī mazāki procentu maksājumi, ja salīdzina to ar ātrajiem kredītiem vai citiem īstermiņa pakalpojumiem, kā SMS kredīts, jo kreditoram saņemot ķīlu ir samazināts risks zaudēt savu naudu, un tādējādi klients saņem mazāku GPL, jeb gada procentuālo likmi. Varam arī konkorētāk uzskaitīt visus iemeslus, kāpēc auto kredīts ir izdevīgs piedāvājums:

 • Var saņemt no 18 gadiem,
 • Var būt sabojāta kredītvēsture un citi neatmaksāti kredīti,
 • Iespējams aizņemties no 500 līdz pat 20000 Eiro,
 • Iespējams iegūt naudu pat 90% apjomā no sava auto tirgus vērtības,
 • Kredītu var saņemt uz laiku līdz 6 gadiem(72 mēnešiem),
 • Klients var turpināt izmantot savu auto.

Auto kredīta nosacījumi

Un, lai gan auto kredīts ir izdevīgs piedāvājums, tomēr ir dažādi nosacījumi, ko kreditori pieprasa no saviem klientiem, kuri ir jāizpilda, lai saņemtu šo pakalpojumu:

 • Klientam ir jābūt vismaz 18 gadus vecam,
 • Klientam ir jābūt Latvijas valsts rezidentam(pilsonim vai oficiālam nepilsonim),
 • Klientam jābūt, ķīlā liekamā spēkrata, īpašniekam,
 • Klientam ir jāmaksā līguma noformēšanas maksa, kas parasti ir 1.5% no kopējā kredīta summas, un ne mazāk kā 50 Eiro,
 • Klientam ir jāmaksā CSDD spēkrata pārreģistrēšanas maksa līdz 30 Eiro,
 • Automašīna nedrīkst būt vecāka par 20 gadiem,
 • Automašīnai obligāti jābūt izietai valsts tehniskajai apskatei,
 • Automašīnai obligāti jābūt apdrošinātai ar OCTA,
 • Automašīnai obligāti jābūt apdrošinātai ar KASKO( ja tās vērtība ir lielāka par 5000 Eiro),
 • Automašīnai nedrīkst būt citas kredītsaistības(līzings, kredīts, ķīla).

Kā saņemt naudu pret auto?

Kā saņemt naudu pret auto?

Ja tu un tavs auto atbilst visiem aizdevēju noteiktajiem nosacījumiem, tad tev ir iespējams saņemt naudu ieķīlājot savu automašīnu. Šis process ir ātrs, bet ne tik ātrs, kā tas ir saņemot ātros kredītus vai patēriņa kredītu un tas ir tāpēc, ka ir jāveic vēl papildus solis automašīnas pārreģistrēšanā uz kredītiestādi. Viss aizņēmuma process norit 4 soļos:

 1. Vispirms ir jāizdara pieteikums par auto kredītu, kurā būs jānorāda savi ienākumi, automašīnas dati un vēl citas lietas, pēc kurām kreditors vadīsies izdarot lēmumu vai izsniegt vai neizsniegt tev šo kredītu.
 2. Kreditors pēc tava pieteikuma izvērtēs tava auto vērtību, tavu maksātspēju un izveidos speciāli tev noformētu piedāvājumu, par to cik daudz tev būs iespējams aizņemties, kā arī kādi būs procentu maksājumi.
 3. Ja tevi apmierinās kreditora piedāvājums tad tev būs jādodas uz tā filiāli un jāparaksta iepriekš izveidotais līgums. Šīs filiāles ir visās lielākajās Latvijas pilsētās, un pēc šī līguma parakstīšanas tu saņemsi pilnvaru, ko būs jāiesniedz CSDD.
 4. Pēc pilnvaras saņemšanas tev jādodas uz tuvāko CSDD filiāli un jāpārreģistrē savs auto uz kreditora vārda, un jākļūst par tā turētāju.

Pēc 4. punkta izpildes kreditors uzreiz savā CSDD kontā saņems apstiprinājumu, ka automašīna ir pārreģistrēta un ieskaitīs naudu tavā, iepriekš norādītajā, bankas kontā!

Kā redziet, tad saņemt kredītu pret automašīnas ķīlu nav nemaz tik sarežģīti, un ņemot vērā, ka ir iespējams saņemt līdz pat 20000 Eiro, tad šis process ir visai elastīgs un ātrs.

Vietne Credpro izmanto cookies tehnoloģiju, lai saglabātu informāciju Jūsu datorā. Izmantojot mūsu mājaslapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai saskaņā ar mūsu privātuma politiku. Uzzināt vairāk.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close