Kaut gan cilvēki mūsdienās iet uz veikaliem iepirkties gandrīz katru dienu, daudziem tas tomēr ir diezgan liels izaicinājums. Katrs veikala apmeklējums savā ziņā ir finanšu darījums un liela daļa cilvēku katru reizi noslēdz neizdevīgus darījumus. Viņi pērk lietas, kuras viņiem nemaz nav vajadzīgas vai arī ievērojami pārmaksā par precēm, kuras plānoja pirkt tikai tāpēc, ka uzķeras uz dažādiem tirgotāju un ražotāju trikiem. Lai turpmāk nebūtu lieki jātērē savu naudu un katra iepirkšanās reize būtu jums, nevis tirgotājam izdevīga, nepieļaujiet šīs iepirkšanās kļūdas.

1. Nepērciet vairāk, tikai tāpēc, ka tad dabūsiet atlaidi

Viens no populārākajiem akciju veidiem ir atlaides apjoma precēm. Tas nozīmē, ka pērkot vairāk, jūs saņemsiet atlaidi. Tad nu, ja cilvēks ir ieradies veikalā pēc vien produkta, bet redz, ka pērkot trīs produktus būs jāmaksā tikai par diviem, viņš nopirks visus trīs, domājot, ka būs ietaupījis naudu par vienu preci, bet patiesībā viņš būs nevis ietaupījis, bet gan pārtērējies, jo šīs divas pārējās preces viņam nemaz nebija vajadzīgas. Ir atsevišķas produktu gripas, kur šī stratēģija darbojas, piemēram, pērkot mājsaimniecības preces, kas tāpat tiek pirktas regulāri un kurām ir garš derīguma termiņš, taču vairumā gadījumu tā ir lieka naudas tērēšana, jo nopirktās preces tāpat neizmantosiet.

2. Neejiet pirkt pārtiku izsalcis

Nekādā gadījumā neejiet uz pārtikas veikalu izsalcis, jo tad jums radīsies vēlme pirkt visu pēc kārtas. Izsalkums ir ļoti spēcīga sajūta, kas liek cilvēkiem pieņemt mirkļa lēmumus, kas vēlāk izrādās visai muļķīgi. Visticamāk, jūs sapirksieties kaudzi ar dažādiem produktiem, ko nemaz nespēsiet patērēt un izmetīsiet laukā pēc tam, kad tām beigsies derīguma termiņš. Par miskastē izmestajiem produktiem iepriekš būsiet samaksājis naudu, līdz ar to, varētu teikt, ka šādā veidā naudu būsiet izmetis laukā.

3. Neejiet uz veikaliem tā pat vien

Ejiet uz veikaliem tikai tad, ja jums ir konkrēts plāns, ko tajos pirksiet. Mūsdienās daudzi cilvēki apmeklē veikalus tikai lai paskatītos, kas tajos pieejams. Visbiežāk šādi apmeklējumi tiek veikti apģērbu veikalos. Tā ir kā savdabīga izklaide, tomēr jāsaprot, ka tā ir arī lieka sevis kārdināšana. Ja ieraudzīsiet kaut ko, kas jums ļoti patīk, vēlēsieties to iegādāties, neatkarīgi no tā, vai jums tas ir vajadzīgs un vai vispār varat to atļauties. Tieši šādi visbiežāk tiek veikti spontānie, nepārdomātie lēmumi, kas noved pie finansiālās situācija sabojāšanas un nereti pat kredītsaistībām.

4. Neņemiet līdzi visu savu naudu un norēķinu kartes

Otrs iemesls spontānajiem, nevajadzīgajiem pirkumiem ir vieglā naudas pieejamība. Mūsdienās vairums cilvēku norēķinus veic tieši ar norēķinu kartēm, nevis ar skaidru naudu. Šis maksāšanas līdzeklis no vienas puses ir labāks par skaidru naudu, jo sargā jūsu naudu ar PIN kodu un ir daudz ērtāks lietošanai, tomēr norēķinu karšu izmantošana nereti noved pie pārtērēšanās. Visa nauda, kas ir jūsu kontā, tiek ņemta līdzi uz veikalu, līdz ar to, teorētiski jūs varat pirkt visu, ko vien sirds kāro, līdz nauda kartē beidzas. Praksē varbūt arī šāda, neprātīga tērēšanās notiek reti, tomēr daži spontāni pirkumi katrā iepirkšanās reizē tiek veikti. Ja ņemsiet līdzi tikai tika daudz naudas, cik jums nepieciešams, lai nopirktu vajadzīgās lietas, pārtērēties nekādi nesanāks.

Šādas un līdzīgas kļūdas pircēji pieļauj ik dienas. Tās pamudina tērēt vairāk naudas, nekā vajadzīgs un līdz ar to, bojā finansiālo situāciju. Naudu, ko jūs varētu novirzīt iekrājumu veidošanai, privātajam pensiju fondam, apdrošināšanai vai investīcijām, jūs vienkārši izniekojat par precēm, kuras jums nav vajadzīgas. Ja beigsiet pieļaut šādas kļūdas, jūsu dzīve kļūs labāka jau pēc pavisam īsa laika.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here