Vasara ir atvaļinājumu laiks, kad daudzi dodas pelnītā atpūtā. Ļoti bieži atpūta izpaužas kā došanās ārvalstu ceļojumā. Ceļošana tiešām ir lielisks atpūtas veids, jo tā ir iespēja reizē pabūt jaunā vidē, aizbēgt no ikdienas rūpēm un kārtīgi relaksēties. Diemžēl, esot prom no mājām, mēs esam mazāk pasargāti pret dažādām nelaimēm, tajā skaitā traumām un slimībām. Tieši tāpēc tiek piedāvāts tāds pakalpojums kā ceļojumu apdrošināšana. Ne visi ceļotāji gan vēlas to izmantot un vairums neuzskata to par vajadzīgu, bet kā tad īsti ir – vai ceļojumu apdrošināšana ir obligāts nosacījums, lai ceļojot varētu justies droši un būtu pasargāts no milzīgiem, negaidītiem tēriņiem, vai tomēr tā ir naudas izniekošana?

Cik bieži notiek traumas ceļojuma laikā?

Cilvēki ceļojuma apdrošināšanu uzskata par lieku izšķērdību tieši tāpēc, ka nezina, cik bieži patiesībā ceļojuma laikā notiek dažādi negadījumi. Daudzi domā, ka traumas un slimības ceļojuma laikā iegūt ir visai maza iespēja, jo īpaši tad, ja ceļojums nav ilgāks par mēnesi. Kāda gan ir iespēja, ka tieši tad, kad kaut kur aizbrauksiet, saslimsiet vai satraumēsieties, ja esat stiprs un vesels cilvēks, kuru ikdienā šādas likstas nepiemeklē? Taču, patiesībā, nelaimes gadījumi ceļojumos notiek visai bieži. Statistiskas dati rāda, ka ceļojuma laikā traumas vai slimības gūst 33% ceļotāju. Tas ir gana augsts procents, lai ceļojuma apdrošināšanu uzskatītu par gana vērtīgu investīciju.

Ko sedz ceļojumu apdrošināšana?

Ceļojumu apdrošināšana pamatā sedz ārstēšanās un repatriācijas izdevumus, notiekot nelaimes gadījumam vai saslimšanai, esot ārvalstīs. To, kādos gadījumos tieši un kādos apmēros ārstēšanās izdevumi tiek un netiek segti, atrunā ceļojuma apdrošināšanas līgumā, taču, lielākoties visu veidu traumu ārstēšana, kā arī akūtu slimību ārstēšana pilnībā vai daļēji tiek segta no apdrošināšanas. Ceļojuma apdrošināšanas polisei var izvēlēties arī darbības valstis, piemēram, tikai Eiropas Savienības un Eiropas ekonomiskās zonas valstis, vai visu pasauli. Atsevišķas kompānijas piedāvā arī polisē iekļaut papildus riskus, kā, piemēram, pret zādzību, transporta ķibelēm vai dabas stihiju radītajiem postījumiem.

Vai nepietiek ar EVAK karti?

Tie, kas kaut ko saprot no ceļojumu apdrošināšanas, zina, ka pastāv arī tāda EVAK (European Health Insurance Card) ceļojumu apdrošināšanas karte, kas pieejama visiem Eiropas savienības pilsoņiem pilnīgi bez maksas. Tad nu bieži rodas jautājums – vai nepietiek vien ar EVAK karti un kāpēc nepieciešams izmet papildus naudu par ceļojuma apdrošināšanu? Jāsaprot, ka EVAK karte nodrošina tikai pašu pamata neatliekamo medicīnisko aprūpi, turklāt tikai Eiropas valstīs. EVAK karte nodrošina neatliekamās medicīniskās veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanu tādā pašā apjomā, kādā tā tiek nodrošināta attiecīgās valsts pilsoņiem, bet, ja gadās kāda mazāka trauma vai vienkāršāka saslimšana, par ārstēšanos būs jāmaksā pašam, turklāt diezgan ievērojamas summas.

Kad ceļojuma apdrošināšana ir pamata nepieciešamība?

Ceļojuma apdrošināšana ir noderīga pilnīgi ikvienā ceļojumā, taču atsevišķos gadījumos bez tās nekādā gadījumā never iztikt. Par pamata nepieciešamību ceļojuma apdrošināšanu, pirmkārt, jāuzskata tad, ja dodaties ceļojumā ārpus Eiropas Savienības, jo tad jums nebūs nodrošināta pat bezmaksas neatliekamā medicīniskā palīdzība. Otrkārt, ceļojuma apdrošināšanu noteikti jāiegādājas ikvienam, kas plāno aktīvas brīvdienas, jo tad ir paaugstināts risks gūt traumas. Treškārt, tā vajadzīga tiem, kas dodas uz eksotiskām zemēm, kur ir paaugstināts risks saķert kādu slimību. Tāpat arī šo apdrošināšanu vajadzētu iegādāties, dodoties garākos ceļojumos, jo iespēja, ka kaut kas nelāgs notiks ilgākā laika posmā ir daudz lielāka.

Ceļojuma apdrošināšana nekādā gadījumā nav lieki notriekta nauda. Pat tad, ja ar jums ceļojuma laikā nekas slikts neatgadās, un apdrošināšanas polisi esat iegādājies tā teikt par velti, jūs vismaz gūstat sirdsmieru, kas arī ir gana svarīgi. Ir taču daudz patīkamāk doties ceļojumā, kad zināt, ka kāds par jums parūpēsies, ja notiks nelaime un pašam par to nebūs jāatdod milzīgas naudas summas.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here