Esmu tik lepns, ka nesmēķēju. Savu 29 gadu laikā neesmu izsmēķējis nevienu cigareti, un mans maks par to ir tikai pateicīgs. Par kafiju ir jau pavisam cits stāsts.
Šodien esmu nolēmis salīdzināt šīs abas atkarības un noskaidrot, kas ir finansiāli sliktāka. Kā pierāda www.bankrate.com publicētais pētījums, gan kafija, gan cigaretes ietilpst to lietu TOP10, kurām neviļus ikdienā tiek tērētas lielas naudas summas, turklāt pašā TOP virsotnē, kas pierāda to, ka cīņa starp šīm divām kaislībām ir sīva.

Cigarešu cena

Balstoties uz interneta vidē atrodamajiem vidējajiem rādītājiem, cigarešu paciņa maksā vidēji 5$, bet smēķētājs ik dienas izsmēķē apmēram vienu paciņu cigarešu, proti, 20 cigaretes. Veicot nelielus matemātiskos aprēķinus, sanāk, ka nedēļā cigaretēm tiek iztērēti 35$, mēnesī – 140$, bet gadā jau 1680$! Tas ir šokējoši, bet nesmēķētājiem tikai iepriecinoši, jo padomājiet paši, cik daudz naudas ik gadu iespējams ietaupīt un novirzīt citiem mērķiem.

Kafijas cena

Kafijas tase maksā vidēji 1,30$, ja vien tā nav Starbucks kafijas tase, kas ir krietni vien dārgāka. Piemēram, ja cilvēks ik dienas izdzer vienu tasīti kafijas, gada laikā tiek iztērēti apmēram 440$. Tomēr, ja cilvēks dzer jau pieminēto Starbucks kafiju, par tasīti samaksājot vidēji 3$, gada laikā tiek iztērēta naudas summa 1000$ apmērā.

Cigarešu un kafijas cena

Nav noslēpums, ka lielākā daļa smēķētāju dzer arī kafiju vai ka lielākā daļa kafijas dzērāju arī smēķē, jo pat stereotipiski cigaretes un kafija tik labi sader kopā. Matemātiski aplūkojot šādu situāciju, sanāk, ka cigarešu un (ne Starbucks) kafijas dzērāji ik gadu šīm kaislībām iztērē apmēram 2100$!

Lieki piebilst, ka cigaretes tomēr ir finansiāli sliktākas

Ja arī jūs ik dienas izsmēķējat tikai pusi cigarešu paciņas, jūs tāpat tērējat vairāk naudas nekā tiek tērēts par kafiju. Šajā gadījumā jāņem vērā arī atkarības faktors. Kamēr jūs uzskatāt, ka esat atkarīgi no kafijas, smēķētājiem šī atkarība pavisam noteikti ir nopietnāka, turklāt, smēķēšana izraisa ievērojami vairāk veselības problēmu nekā kafijas lietošana. Runājot par smēķēšanu, jāsaka, ka smēķētāji ne vien izgāž kaudzi naudas par šo ieradumu, bet ir arī fiziski atkarīgi no tās, un tās atmešana norit daudz grūtāk, atšķirībā no kofeīna atmešanas, kas 99% gadījumu nesagādā nekādas grūtības.

Ja jūs esat viens no smēķētājiem, vai jums 1680$ šķiet maz vai daudz? Ja jums interesē, cik daudz patiesībā jūs tērējat smēķēšanai, apmeklējiet www.cancer.org un pakalkulējiet. Ja tomēr esat no tiem, kas cenšas atmest smēķēšanu – lai jums veicas!

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here