Viens no populārākajiem naudas ieguves veidiem Latvijā ir ātrie kredīti Tie piedāvā ātri un vienkārši saņemt nepieciešamo naudas aizdevumu cilvēka naudas kontā. Atšķirībā no lielākiem kredītiem, piemēram, auto kredīts vai hipotekārais kredīts, kuri tiek pieprasīti bankās, ātro kredītu devējiem nav jānorāda, kam šis kredīts tiks izmantots. Protams, šādu naudas aizdevumu mērķis nav nedēļas nogales izklaidēm, bet gan ārkārtas gadījumiem vai īslaicīgām finansiālām problēmām. Ātro kredītu izsniedzēji piedāvā savus pakalpojumus saņemt vien ar interneta palīdzību – cilvēkam pat nav nepieciešams iziet no mājas, ja vajadzīgs kredīts. Tāpat arī, aizņemoties līdz 430 eiro vai arī līdz 70 eiro lielam ikmēneša maksājumam, nav nepieciešams vienmēr uzrādīt izziņu no VID (Valsts ieņēmumu dienesta), darba devēja vai arī konta izrakstu, kurā tiek uzrādīti personas regulārie ienākumi. Ātros kredītus cilvēki labprāt izmanto ne tikai tādēļ, ka mūsdienās bankās naudas aizdevumus saņemt ir sarežģītāk, kā arī bankas nepiedāvā aizņemties nelielas summas, piemēram, 50 eiro; galvenokārt ātrie kredīti aizdevuma ņēmējus piesaista tieši ar ātrumu, kādā tiek izskatīts kredīta pieprasījums, kā arī pozitīvas atbildes gadījumā – ātro naudas ieskaitījumu kontā.

Tomēr kredīta ņēmējs, kurš vēl nekad nav šādā veidā naudu aizņēmies, nevar paļauties uz to, ka nepieciešamā naudas summa jau pēc 15 minūtēm tiks ieskatīta. Naudas saņemšanas laikus ietekmē dažādi faktori.

Ja cilvēks nonācis situācijā, kad patiešām ar savām personīgajām finansēm nepietiek, bet draugiem vai ģimenei palūgt aizdevumu ir kauns vai arī viņiem šādas liekas naudas nav, tad visticamāk, ka finanšu grūtībās nonākusī persona nopietni apsvērs ātrā kredīta variantu, kā līdzekli naudas iegūšanā. Taču pirms šo lēmumu patiešām arī piepildīt, svarīgi ir saprast, vai ātrais kredīts būs pareizais solis. Ne visās finanšu grūtībās ātrais kredīts ir izeja. Taču, ja nepieciešama neliela naudas summa, turklāt pēc iespējas ātrāk, piemēram, neatliekamas ārsta vizītes apmaksai, tad šāds naudas aizdevums var būt labs risinājums. Ja cilvēks nekad nav izmantojis šādus ātros kredītus, tad visizdevīgāk noteikti ir izmantot bezmaksas jeb bezprocentu kredītu. Tas nozīmē, ka cilvēkam ir pēc tam jāatmaksā tieši tikpat, cik viņš sākumā aizņēmās. Šāda iespēja pastāv tikai jaunajiem klientiem. Taču, līdz ar to, ja iespējams bezprocentu kredīts, kas nozīmē, ka cilvēks konkrētajā kreditēšanas uzņēmumā nekad nav aizņēmies, tad naudas aizdevumu saņemt jau vairs nevarēs tik ātri, kā vien 15 minūtēs. Ikvienam jaunajam klientam ir nepieciešams reģistrēties kreditēšanas uzņēmuma mājas lapā. Cilvēkam ir jānorāda personīgā informācija par sevi un, kas pats svarīgākais, tai ir jābūt patiesai. Lai reģistrēšanās tiktu pabeigta un kredīta devējs pārliecinātos par personas identitātes patiesumu, nepieciešams pārskaitīt 0,01 eiro uz norādīto kredīta devēja kontu. Kad viss reģistrēšanās process ir pabeigts, tikai pēc tam ir iespējams iesniegt vajadzīgās naudas aizdevuma pieprasījumu. Tātad – jaunajiem klientiem, kuriem nepieciešams veikt obligāto reģistrēšanos, kredīta saņemšanas laiks noteikti pagarināsies. Līdz ar to – naudu nevar saņemt kontā 15 minūšu laikā.

Tiem kredīta ņēmējiem, kuri jau ir reģistrējušies konkrētā uzņēmuma mājas lapā vai arī ir tikko šo soli jau veikuši, tālāk ir nepieciešams nosūtīt savu aizdevuma pieprasījumu. Cilvēkam ir jānorāda nepieciešamā summa, jānorāda, kādā laika posmā viņš plāno to atmaksāt (parasti līdz 1 mēnesim), kā arī nu jau par vienu no obligātajām prasībām ir kļuvusi personas ienākumu norādīšana. Ja nepieciešamā naudas summa ir līdz 430 eiro, tad daļa kreditoru pieļauj iespēju, ka kredīta ņēmējs vienkārši ieraksta savu ienākumu stāvokli, bet tas nav jāapstiprina ar izziņām vai konta izrakstu. Tas nozīmē, ka kredīta ņēmējs var arī samelot par savu ienākumu apmēru, taču nepatiesas informācijas norādīšana, pirmkārt, ir krimināli sodāma darbība. Otrkārt, ja cilvēks aizņemas vairāk nekā reāli var atmaksāt, kredīta ņēmējs var sevi novest lielās finansiālās problēmas, jo ātrajiem kredītiem ir augsta procentu likme. Turklāt atmaksas kavēšana liek cilvēkam pārmaksāt vēl vairāk. Tāpēc ir svarīgi norādīt reālo ienākumu stāvokli, jo, ja ne pats cilvēks apzinās, ka nespēs kredītu atmaksāt, tad vismaz kredīta devējs gan to sapratīs un kredīta pieprasījumu noraidīs.

Pati kredīta pieprasījuma iesniegšana patiešām ir ļoti īss, taču atbildīgs process. Ja cilvēks, jau pirms tam zina, kādu summa nepieciešama, kā arī uz cik ilgu laiku, tad kopumā šis posms prasa vien dažas minūtes laika.

Tālākais jau ir atkarīgs no kredīta devēja. Kad saņemts kredīta pieprasījums, kredīta devējs izpēta visu pieejamo informāciju par kredīta ņēmēju. Kreditors izvērtē klienta maksātspēju, ienākumus un citus priekšnosacījumus, kuri tiek ievēroti, lai kredītu varētu izsniegt. Tāpat arī kredīta devējs pārbauda, vai kredīta ņēmējs nav pavisam nesen nonācis parādnieku jeb kredītu reģistrā. Ātro kredītu izsniedzējs pārbauda visus riska faktorus, kas var būt saistīti ar potenciālo debitoru. Tiesa, šis ir arī tas process, kura laiku parasti kreditori norāda savās mājas lapās. Vidēji tiek norādītas 15-25 minūtes, taču ir arī tādi ātro kredītu izsniedzēji, kuri jau uzreiz norāda, ka kredīta pieprasījums tiek izskatīts un apstiprināts vai noraidīts 24 stundu laikā. Ja laiks ir pats svarīgākais, tad pirms tam ir nepieciešams izpētīt, kurš no kreditoriem piedāvā naudu kontā ieskaitīt visātrāk. Taču svarīgi atcerēties, ka norādīto laiku ietekmē daži citi faktori.

Kā vēl viens būtisks aspekts, kas naudas aizdevuma izsniegšanas laiku noteikti ietekmē, ir kredīta devēju darba laiks. Ja kredīta ņēmējs savu aizdevuma pieprasījumu iesniedz pēc kredīta devēja darba laika, tad jāsaprot, ka nauda noteikti netiks ieskaitīta 15 minūtēs pat, ja kredīta devējs tā sola savā mājas lapā. Naudas aizdevuma pieprasījumi netiek izskatīti un izvērtēti ārpus kreditoru darba laika. Ir radies maldīgs priekšstats, ka ātri kredīti tiek izsniegti visu diennakti – tā nav patiesība. Tātad, ja nauda nepieciešama nakts stundās, tad jārēķinās, ka kredīta pieprasījumu izvērtēs tikai sākoties kredīta devēja darba laikam. Tāpat arī brīvdienās un svētku dienās daļai kreditori ir atšķirīgs darba laiks no darba dienām.

Ātrie kredīti kopumā patiešām ir ātri iegūstami – daudz ātrāk nekā bankās, kur ikviens klienta pieprasījums tiek apsvērts pat vairākas dienas. Tomēr nevajag arī akli paļauties, ka katrs kredīta ņēmējs nepieciešamo naudas aizdevumu saņems norādītajās minūtēs – jāņem vērā dažādi faktori, kas var šo laiku pagarināt.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here