Nav šaubu, ka fonds ārkārtas situācijām ir nepieciešams ikvienam. Visiem vajadzētu nodrošināties pret nebaltām dienām, tāpēc jautājums nav par to, vai ir vajadzīgs vai nav vajadzīgs šāds fonds, bet gan par to, cik daudz naudas šādā fondā mums vajadzētu iekrāt? Vadoties pēc pieredzes, katram šī fonda apmērs ir citāds – kādam tie ir vien pāris simti, bet vēl kādam vairāki tūkstoši eiro. Skaidrs ir viens – nav skaitļa, kas būtu piemērots ikvienam. Katra cilvēka dzīves situācija ir atšķirīga, tāpēc arī šis optimālais skaitlis katram cilvēkam ir atšķirīgs. Turpinājumā iepazīstieties ar padomiem, kā noteikti, cik daudz naudas vajadzētu iekrāt tieši jums?

Īkšķa likums

Tā kā uz šo jautājumu nav pareizas vai nepareizas atbildes, vairākums finanšu ekspertu rekomendē izveidot iekrājumus 3 līdz 6 mēnešu izdevumu apmērā. Ja jūsu ikmēneša izdevumi ir, piemēram, 600 eiro apmērā, jums vajadzētu izveidot iekrājumus 1800 – 3600 eiro apmērā. Atcerieties, ka, ja arī jūsu iekrājumi ir jau sasnieguši tādus apmērus, nevajag pārtraukt tos papildināt. Tāpat turpiniet ik mēnesi atlikt vismaz 10% no saviem ikmēneša izdevumiem.

Izvērtējiet savus izdevumus

Viens no skaitļiem, kuram vajadzētu būt skaidram, lai varētu izveidot fondu ārkārtas situācijām, ir tas, cik daudz jūs tērējat. Vairākumam cilvēku ir tendence uzreiz domāt par lieliem izdevumiem, piemēram, izdevumiem mājokļa īrei, komunālajiem pakalpojumiem vai pārtikai, bet kā ar izdevumiem, piemēram, transportam? Vai, piemēram, izdevumiem ikrīta kafijai kādā ieskrietuvē? Esiet reāli, kad aprēķināt savus izdevumus un šķietami nevajadzīgos tēriņus, kā arī centieties iekļaut aprēķinos it visu, kas dažkārt piemirstās.

Pārlieku liela krāšana ir slikta

Visur to tik vien skandina, ka ir nepieciešams krāt, krāt, krāt… Tomēr arī pārlieku lielai naudas krāšanai var būt negatīvas sekas. Ja jums ir iekrājumi, jums ir arī alternatīvās izmaksas. Alternatīvās izmaksas ir viss, no kā jums ir jāatsakās, lai iegūtu kādu labumu, kas šajā gadījumā ir iekrājumi. Veidojot iekrājumus, jūs zaudējat iespējas, kas arīdzan varētu vairot bagātību. No vienas puses iekrājumi ir nauda, kas atrodas rokas stiepiena attālumā un kas var tikt izmantota, kad vien tas ir nepieciešams, bet no otras puses iekrājumi ir nauda, kas varētu tikt investēta un radīt pasīvos ienākumus. Šī iemesla dēļ ir būtiski apzināties savus ienākumus un izdevumus, sabalansēt tos un plānot uz priekšu tik tālu, cik vien iespējams.

Izprotiet savu situāciju

3 līdz 6 mēnešu izdevumu apmēra iekrājumi ir labs sākums, tomēr, ņemot šo sākumpunktu par pamatu un izprotot savu situāciju, jūs varat personalizēt jeb piemērot individuālajai situācijai savus iekrājumus. Iespējams, jums nemaz nav nepieciešami tik lieli iekrājumi, jo jums, piemēram, nav kredītu vai jums ir stabils pasīvo ienākumu avots. Iespējams, jums ir nepieciešami iekrājumi, kas ir lielāki par 6 mēnešu izdevumiem, jo jūs, piemēram, esat pašnodarbinātais, kuram nav stabilu ienākumu. Kā jau pieminēts, ikviena situācija ir individuāla, tādēļ ir būtiski apzināties, kāda apmēra iekrājumi ir nepieciešami tieši jums.

Vienalga, vai jūs jau esat izveidojuši pietiekošus iekrājumus vai tie vēl joprojām ir nepietiekoši, jo pats galvenais ir tas, ka jūs esat to sākuši, kas, jāatzīst, ir pats grūtākais. Ja jūs vēl neesat sākuši to darīt, sāciet to jau šodien, jo, tikai sākot krāt, jums būs iespēja analizēt savus tēriņus un to, cik lieli iekrājumi jums patiesībā ir nepieciešami. Neatlieciet krāšanu uz vēlāku laiku tikai tādēļ, ka jūs vēl nezināt skaitli, uz kuru jums vajadzētu tiekties.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here