Darbs vienmēr ir bijis un vienmēr būs nopietna daļa no mūsu dzīves un tāpēc arī cilvēki nereti runā par to, cik daudz stundas tie pavada strādājot un cik daudz atpūšoties. Bet kā tad īsti ir, vai ir labāk strādāt ieteicamās 8h dienā, kas tad arī skaitās pilna slodze vai arī labā ir strādāt mazāk, bet varbūt tomēr vēl labāk ir strādāt tieši vairāk. Pamatā jau viss izriet no tā, ko tu dari un ko tu vēlies dzīvē sasniegt. Ja tu gribi vienkārši nopelnīt naudu lai varētu tā teikt izdzīvot un negribi pasaulē kaut ko mainīt tad visticamāk, ka tev pietiks ar šīm 8 stundām vai arī, ja tev izdodas atrast labi apmaksātu darbu tad tu vari strādāt pat vēl mazāk. Bet ja tu vēlies būt pats sev priekšnieks un izveidot uzņēmumu, kas ienes lielu peļņu un rada kādu tiešām noderīgu produktu vai pakalpojumu, tad 8 stundas dienā un 5 dienas nedēļā visticamāk būs krietni par maz!

Mainīt laiku pret naudu

Lielākā daļa cilvēku strādā algotu darbu, kur tiem tiek maksāts par noteiktu laika sprīdi, vai tas būtu par stundu vai par nedēļu vai par mēnesi un tas nozīmē, ka vienīgais veids, kā tu vari palielināt savu atalgojumu ir strādāt vairāk stundas, jeb tieši otrādi strādāt mazāk, ja tev pietiek ar mazāku samaksu. Izvēloties šādu darbu tev vienmēr būs jābalansē darbs ar brīvo laiku, jo ja tu gribēsi vairāk nopelnīt tev būs mazāk brīvā laika, bet tieši otrādi, ja tu gribēsi vairāk brīvo laiku tad tavs atalgojums būs mazāks. Un tāpēc šeit viss ir atkarīgs no tavām vēlmēm un iegribā un no tā, cik daudz naudas un brīvo laiku tad tu vēlies, jo parasti zelta vidusceļš ir tieši sabalansējot šīs abas puses. Bet tas nenozīmē, ka tev visu laiku ir jāstrādā vienāds laika sprīdis, bet tieši otrādi, tu vari kādu laiku pastrādāt vairāk, kad tev uznāk iedvesma, vai arī ir iestājusies ziema un pa garajiem ziemas vakariem nav ko citu darīt, bet atkal vasarā vai arī tad, kad pilnīgi un galīgi negribas strādāt samazināt nostrādātās stundas. Protams, ne jau visos darbos ir iespējams šādi mainīt savu darba ilgumu, bet ja tev tādu izdodas atrast, tad tev ir tiešām paveicies un tas ir labākais, ko ir iespējams iegūt no algota darba.

70 līdz 100 stundas nedēļā?

Ja tu veido savu uzņēmumu vai arī gribi savā karjerā sasniegt daudz vairāk nekā cilvēki tev apkārt, ir iespējams strādāt arī 70 līdz pat 100 stundām nedēļā un tādā veidā paveikt divreiz vairāk nekā citi cilvēki tajā pašā laikā. Ja tu strādā 80 stundas nedēļā, tad tad nozīmē, ka tu paveic divreiz vairāk nekā cilvēks, kurš dienā strādā tikai 8 stundas un tāpēc tu pus gada laikā būsi padarījis tikpat daudz, cik viņš būs paveicis gada laikā. Un vēl jo vairāk, jo ātrāk tev izdodas sapelnīt naudu, jo lielākas būs tavas iespējas pēc tam šo naudu likt lietā lai izveidotu aizvien jaunus un jaunus biznesus. Un pat tad, ja tu izmanto saliktos procentus, tad, jo ātrāk tu sāc naudu investēt vai noguldīt, jo lielāka būs tava atdeve. Protams, strādāt tik daudz nav veselīgi un arī nebūt nav viegli. Liela daļa no mums jau sūdzas par to, ka ir jāstrādā 8 stundas dienā un ir tikai 2 brīvdienas, bet lai nedēļas laikā savāktu 80 darba stundas tev ir jāstrādā vēl divtik vairāk, un tas nozīmē, ka tev vajadzēs ļoti lielu gribasspēku un izturību, lai spētu sevi piespiest paveikt šādu darbu. Šāds darba režīms nozīmē to, ka tev praktiski nebūs laika ne saviem tuviniekiem, ne sevis izglītošanai, un tikai knapi pietiks laika uzturēt sevi fiziskā formā, bet bez tā būs ļoti grūti noturēt šādu režīmu. Un tāpēc parasti šādu darba režīmu izvēlas jauni cilvēki, kuriem vēl dzīvē nav nekādu atbildību un kuriem ir nepieciešams dot savai karjerai ātro startu. Lai noturētu šādu režīmu tev vajadzēs ļoti daudz pašapziņas un būs skaidri jāredz mērķis uz ko tu ej, jo pretējā gadījumā pie katra negadījuma vai kļūdas tu padosies un tā arī nesasniegsi to, ko tu vēlējies. Šis darba režīms noteikti nav domāts priekš visiem un tikai retais, tā sauktais uzņēmējs, būs spējīgs noturēt šādus apgriezienus, bet, ja tu esi viens no šiem cilvēkiem, tad šis ir tas veids, kā pēc tam rodas miljonāri un miljardieri!

Mazāk kā 40 stundas nedēļā

Ja tev dzīvē nav vēlmes sasniegt karjeras virsotni, nopelnīt milzum daudz naudu un iegūt varu, tad visticamāk, ka tev pietiks ar parasto darba dienu, lai nodrošinātu sevi un savu ģimeni ar pietiekoši daudz naudas līdzekļiem, lai nebūtu jādzīvo nabadzībā. Attīstītajās valstīs nereti pietiek pat ar pusslodzi, kas būtu 20 stundas nedēļā, lai nodrošinātu sevi un, ja tu esi spējīgs izveidot savu biznesu un vismaz daļēji pasīvus ienākumus, tad iespējams tu varēsi strādāt pat vēl mazāk nekā pusslodzes darbu. Tims Feriss savā slavenajā grāmatā 4 stundu darba nedēļa parāda dažādas taktikas, kā izveidot interneta biznesu, kas lielā mērā darbojas pasīvi un pasīvi tad arī rada tev ienākumus, kam tad arī būtu jābūt tavam mērķim, ja tu gribi strādāt ļoti maz un pārējo laiku atpūsties. Bet vēl viena iespēja ir izveidot karjeru no tā, kas tev patīk, lai katru dienu dodoties uz darbu tu nejustos kā strādājot, bet gan kā izklaidējoties vai arī nodarbojoties ar savu hobiju. Protams, lai nopelnītu naudu tev būs vajadzīgs darīt dažas lietas, kas tev nepatīk, bet liela daļa no vienkāršiem un atkārtojamiem darbiem var tikt automatizēta algojot darbiniekus vai arī izveidojot un iegādājoties robotus, kas šos darbus padarīs tavā vietā.

Tas, cik daudz tu izvēlies strādāt būs atkarīgs tikai un vienīgi no tevis un no tavas personības, bet tev jau pirms uzsākt savas darba gaitas vajadzētu izdomāt kurā no šīm kategorijām tad tu ietilpsi, un tad arī sākt palēnām iet uz savu mērķi.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here