Šobrīd tiek piedāvāti vairāki naudas aizdevumu veidi cilvēkiem, kuriem nepieciešami papildu naudas līdzekļi. Pieejami gan lielāka, gan mazāka apjoma kredīti, kā piemēram, patēriņa kredīts, sms kredīts un daudzi citi. Populārākais naudas iegūšanas veids ir ātrais kredīts, taču tagad tiek piedāvāts arī cits kredīta veids. Kredītlīnija jeb overdrafts ir īstermiņa naudas aizdevums, kas tiek piešķirts cilvēkiem, kuriem nepieciešamas papildu finanses. Kredītlīnija parasti tiek pievienota personas algas kontam. Kredīta devējs un kredīta ņēmējs vienojas, kāds ir kredītlimits, kuru persona varēs izmantot, kad personīgā nauda uz konta būs iztērēta. Protams, arī šim naudas aizdevuma veidam ir salīdzinoši īss atmaksas termiņš, taču attiecīgi vienojoties to iespējams iegūt pat gada robežās. Kredītlīnija ir viens no kredītu veidiem, kam, tāpat kā ātrajiem kredītiem, ir diezgan augsta procentu likme. Kredītlīnija jeb overdrafts ir jauns pakalpojums, ko piedāvā gan bankas, gan privātie kreditori. Lai gan piedāvātāju ir daudz, tomēr svarīgi izvēlēties izdevīgu kredītlīniju, kas neliek cilvēkam pārāk daudz pārmaksāt par saņemto pakalpojumu. Credit24 piedāvātā kredītlīnija noteikti ir viens no neizdevīgākajiem piedāvājumiem. Ja jāizvēlas kreditors, kurš piedāvā kredītlīniju ar izdevīgiem noteikumiem, tad vislabāk ir izvēlēties banku, kurā cilvēkam ir atvērts algas konts.

Protams, vieglāk ir noformēt kredītlīniju jeb overdraftu internetā pie privātajiem kreditoriem. Šādi pieprasījums tiek ātrāk izvērtēts. Tomēr šādi cilvēks noteikti daudz vairāk pārmaksās par procentiem, kuri noteikti būs jāmaksā. Atšķirībā no ātrajiem kredītiem, kredītlīnijai nav iespējams pirmo aizņēmumu saņemt bez maksas. Izvēloties kredītlīnijas izsniedzēju, labāk izpētīt ir banku piedāvājumus. Pie tam, izvēloties kredītlīniju jeb overdraftu bankās, iespējams saņemt lielāku kredītlimitu.

Kredītlīnijas noformēšana ir bez maksas pie visiem šāda pakalpojuma sniedzējiem, tomēr pārējās izmaksas, kas saistītas ar šo kredīta veidu, ir par maksu, turklāt pie katra kredīta devēja šīs izmaksas ir atšķirīgas un tās noteikti ir nepieciešams salīdzināt.

Credit24 kredītlīnijas izmantošana ir dārgs prieks – kredīta gada procentu likme vien ir vairāk kā 40%. Izņemot komisijas naudu par pirmo naudas līdzekļu izmaksu, katru reizi par šī pakalpojuma izmantošanu ir jāmaksā gandrīz 5% no summas, kuru cilvēks aizņemas. Turklāt ir jāveic arī regulāri maksājumi par kontu, kuram kredītlīnija ir piesaistīta. Credit24 piemēro izmaksas arī par citiem pakalpojumiem. Piemēram, ja nepieciešams kredītlīnijas atmaksas termiņa pagarinājums, tad jārēķinās, ka par to būs jāmaksā. Ja cilvēks laicīgi apzinās, ka nespēs naudas aizdevumu atmaksāt arī pēc termiņa pagarināšanas un ir nepieciešams lielāks laika periods, kurā iegūt naudu, kas nepieciešama kredītlīnijas atmaksai, tiek piedāvāts kredītlīnijas izmantotājam saņemt kredīta brīvdienas. Tas nozīmē, ka iespējams vienoties par laika periodu, kurā nav jāatmaksā kredīta pamatsumma, bet jāmaksā tikai procenti. Arī šāda pakalpojuma pieprasīšana ir maksas pakalpojums. Turklāt, tā kā Credit24 kredītlīnijai ir augsti procenta maksājumi, tad tāpat šajā maksājumu brīvdienu periodā cilvēkam nāksies izdot pietiekami daudz naudas par procentiem. Papildu iespējams palielināt kredītlimita summu – šis ir viens no retajiem pakalpojumiem, ko iespējams veikt bez maksas. Taču, ja cilvēks vēlas kredītlimita summu samazināt, tad gan jārēķinās ar papildu naudas izdošanu.
Lai gan Credit24 ir viens no variantiem, kā iegūt šos brīvos naudas līdzekļus, tomēr jāsaprot, ka tas noteikti sagādās daudz vairāk papildu tēriņus nekā, ja cilvēks izvēlas kredītlīniju saņemt bankā, kurā tam ir atvērts algas konts. Šādi daudz vairāk naudas tiks ietaupīts uz papildu izmaksām. Turklāt, ja personai tiešām ir nepieciešams naudas aizdevums, tad daudz izdevīgāk ir ņemt kādu citu kredīta veidu, piemēram, patēriņa kredītu. Lai gan tas arī ir īstermiņa kredīts, tomēr tā atmaksas periods arī ir līdz gadam un pat vairāk. Viens no svarīgākajiem aspektiem ir tieši tas, ka šādam kredītam ir daudz mazāka procentu likme. Tas nozīmē, ka cilvēks par šāda veida kredītsaistībām pārmaksā mazāk naudas.

Izvēloties saņemt kredītu un pat nav svarīgi, kāds kredīta veids tas ir, bieži vien daudz labākus piedāvājumus iespējams iegūt tieši bankās. Protams, bankās saņemt kredītu ir grūtāk, kā arī process mēdz ievilkties uz pāris dienām, tomēr tas noteikti ir izdevīgāks piedāvājums. Bankās iespējams arī vienoties par labāku atmaksas grafiku, kuru cilvēks būs spējīgs veikt. Lojāliem bankas klientiem tiek piedāvāti arī izdevīgāki nosacījumi, kas attiecas uz procentiem.

Lai saņemtu kredītu – gan kredītlīniju, gan patēriņa kredītu, gan jebkuru citu naudas aizdevumu, cilvēkam ir jāatbilst arī kredīta devēja kritērijiem. Cilvēkam noteikti ir jābūt pilngadīgam Latvijas pilsonim. Viens no svarīgākajiem nosacījumiem, lai saņemtu naudas aizdevumu, ir regulāri un pietiekami ienākumi, kā arī cilvēkam ir jābūt pozitīvai kredītvēsturei. Izvērtējot naudas aizdevuma pieprasījumu, naudas aizdevējs vienmēr rūpīgi pārbauda cilvēka ienākumu stāvokli jeb maksātspēju. Ja banka redz, ka ienākumi ir mazāki nekā pieprasītais naudas aizdevums, tad visticamāk, ka aizdevums tiks noraidīts. Konsultācijā par aizdevuma iegūšanu, bankas darbinieks spēs rast cilvēkam izdevīgāku risinājumu. Otrs svarīgais faktors, pēc kura vadās kredīta devēji, ir kredītvēsture. Ja cilvēkam ir negatīva kredītvēsture un viņš nesen nonācis parādnieku jeb kredītu reģistrā, tad arī šādā gadījumā kredīts var netikt piešķirts. Pozitīva kredītvēsture ir kā savdabīgs nodrošinājums, ka potenciālais kredīta ņēmējs ir uzticams un ka kredīts tiks atmaksāts laikā. Izvēloties ņemt kredītu bankā, lai gan cilvēks tiek pārbaudīts daudz rūpīgāk, tomēr šādā veidā par maksātspēju ir pārliecināts ne tikai kredīta ņēmējs, bet arī kredīta devējs. Turklāt, ja rodas sarežģījumi ar naudas aizdevuma apmaksu, tad bankas konsultants palīdzēs ar atmaksas problēmām tikt galā, neļaujot kredīta ņēmējam iekļūt lielos parādos. Galvenais ir laicīgi par to informēt kredīta devēju.

Izvēloties starp bankām un privātajiem kreditoriem, bieži vien cilvēks labāk izvēlas saņemt naudu pie tiem, kur to iegūt ir vieglāk un ātrāk, respektīvi, pie nebanku kredītdevējiem. Viens no šādiem uzņēmumiem ir Credit24, kas nodarbojas ar dažādu kredītu veidu izsniegšanu. Tomēr, izvēloties Credit24 par savu kredīta devēju, cilvēks noteikti pārmaksās gan procentu maksājumos, gan arī citos pakalpojumos, kas saistīti ar kredīta atmaksu vai noformēšanu. Kredīts ir nopietns lēmums, kuru vienmēr ir jāņem atbildīgi. Tajā ietilpst arī rūpīga kreditora izvēle, jo, izvēloties nepiemērotu un dārgu kreditoru, pastāv lielāka iespēja, ka naudas aizdevumu var būt grūtības atmaksāt. Kredīts ir nopietns lēmums, kurš vienmēr ir jāpārdomā vairākas reizes. Iespējams, ka naudas aizdevumu iespējams saņemt arī citur, piemēram, var aizņemties no draugiem vai ģimenes, kā arī vienmēr ir iespējams vēlamo preces iegādi nedaudz atlikt un iekrāt naudu pašam saviem spēkiem.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here