Vai tev ir lieli parādi? Godīgi sakot, nevienam īsti neinteresē tas, kā tu nokļuvi šajā situācijā, un šaubos, ka tu pats arī vēlies to stāstīt. Tādēļ beidz koncentrēties uz to, kāpēc tu nokļuvi parādos, un sāc labāk domāt par to, kā no šīs situācijas tikt ārā.

Pārāk bieži cilvēki mēdz pārdomāt kādu situāciju atkal un atkal, kā rezultātā tie, nevis tērē savu enerģiju kam lietderīgam – meklē risinājumus un veidus, kā izkļūt no parādiem un kredītiem, bet gan lieki uztrauc sevi par to kāpēc tie nonāca šādā situācijā, kas patiesībā nepalīdz nevienam. Protams, ja runājam par globāliem parādiem, kas var novest pie ekonomiskās krīzes, ir svarīgi zināt, kādēļ konkrētā valsts ir nonākusi šajā situācijā, taču personālo finanšu līmenī labāk pēc iespējas ātrāk rast risinājumu, nevis koncentrēties uz to, kāpēc tu atrodies parādu situācijā. Tādēļ šeit būs daži padomi, kā beigt domāt par to kā tu nokļuvi parādos, un sākt kaut ko darīt lietas labā.

Pirmais padoms, ko es tev varu dot, ir, ka tev ir nepieciešams būtiski izmainīt savu attieksmi. Ja tev ir lieli parādi vai kredīti, nedomā, ka vienīgais, kā tu vari izkļūt no šiem parādiem, ir aizņemties vēl ātros kredītus, tā vietā uzskati, ka vēl vairāk un lielākas kredītsaistības ir tikai un vienīgi tavs pēdējais salmiņš situācijā, kad vienkārši nav citas iespējas, kā atmaksāt parādus. Ja tu turpināsi domāt, ka nekas slikts nenotiks, ja es aizņemšos vēl, tikai, lai atmaksātu iepriekšējos kredītus, un nemainīsi savu attieksmi, tu nekad netiksi ārā no nepārtrauktā riteņa, ko sauc par parādsaistībām. Tāpēc, ja tu patiešām vēlies izkļūt no parādiem, uzskati to kā sava veida domāšanu vai filozofiju, un mēģini rast tev izdevīgākos veidus, kā tikt vaļā no kredītsaistībām paša spēkiem, nevis paļaujies uz kādu citu – kreditoru vai draugu, kurš tev var aizdot naudu – lai tu izķepurotos no šīs situācijas.

Otrais padoms, ko tev varu dot, ir patiešām paļaujies uz sevi un tici sev, ka tu spēj pats tikt ārā no parādiem. Ja tu beigsi paļauties uz citiem un sapratīsi, ka tu vari paļauties tikai uz sevi, tu beigsi paļauties arī uz kreditoriem, lai iegūtu papildus līdzekļus, kas tev dos nepieciešamo iniciatīvu izdomāt veidus, kā pašam nopelnīt papildus līdzekļus, lai atmaksātu savus parādus un kredītus no 18 gadiem. Vienalga vai sāc investēt, sameklē otro darbu vai uzņemies kādas haltūras, bet atrodi sev piemērotu un pietiekami efektīvu veidu, kas tev palīdzēs ātrāk tikt vaļa no saviem parādiem un ātrāk atgriezties ikdienas dzīves ritējumā.

Vēl noteikti arī rūpīgi pārdomā savas finanses un izlem, vai tev tiešām ir nepieciešamas visas ekstras, kuras tev izmaksā tik daudz naudas. Iespējams, tu vari iztikt bez iknedēļas kluba apmeklējuma vai ik vakara vakariņām restorānā, kas tev palīdzēs ietaupīt naudu un, iespējams, radīs pat patīkamu dzīves veida maiņu. Bet, ja tu tomēr nevari saprast, no kurām ekstrām atteikties, vienkārši izveido striktu budžetu, atmetot visus luksusa pakalpojumus, un turies pie šī budžeta, jo, lai gan tas tev visdrīzāk būs visai liels trieciens, tas palīdzēs tev būtiski samazināt savus izdevumus un tāpēc arī ietaupīt naudu, kuru tu varēsi izmantot parādu un kredītu atmaksai.

Un pēdējais padoms, kurš, iespējams, ir vissvarīgākais no šiem četriem, ir nepadoties. Varu tev garantēt, ka, cenšoties tikt vaļā no parādiem un nopelnīt vairāk naudas, tev radīsies dažādi šķēršļi un grūtības, kam tikt pāri. Iespējams, tev radīsies neparaudzēta situācija, kurā nāksies iztērēt visus iekrājumus, vai tev pēkšņi uzradīsies vēl kādi parādi. Bet, galvenais, turpini savu cīņu ar parādiem un kredītiem un nepadodies, jo zini, ka, kad būsi atmaksājis visus parādus un kredītus ar sliktu kredītvēsturi, tu varēsi dzīvot brīvāk un patiešām izmantot brīvos līdzekļus arī savām vajadzībām, ne tikai kredītu vai kādu citu parādu atmaksai.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here