Automašīnas iegāde vienmēr ir bijis nopietns solis un tāpēc, ka automašīnas parasti maksā vairākus tūkstošus Eiro lietota auto gadījumā un pat vairākus desmitus tūkstošu jauna auto gadījumā, tad noteikti, ka pirms šī pirkuma vajadzētu noskaidrot, kam jāpievērš uzmanība. Šeit būs daži padomi, kas varētu noderēt, kad nākamreiz dodies pie auto dīlera vai arī uz automašīnu placi, lai noskatītu un iegādātos savu nākamo spēkratu.

  • Telefons ir tavs stiprākais ierocis – Mūsdienās lielākajai daļai cilvēku ir viedtālruņi un caur šīm ierīcēm ir iespējams apskatīt interneta sludinājumus un citas adreses, kurās parasti var atrast gan automašīnas vidējo cenu, gan arī ātri pameklēt, ko internetā saka par tavu noskatīto marku, tās kopējo vērtību un šīs mašīnas niķiem. Ja tev pa rokai ir kabelis vai Bluetooth adapteris, ar ko pieslēgties pie automašīnas datora, tad telefonā ir iespējams nolādēt aplikācijas ar kurām uzreiz apskatīt vai datorā nav kādas kļūdas un kopējo automašīnas elektronikas stāvokli. Un ja tu izvēlies maksas programmas pat iespējams atrast patieso nobraukumu un lietas, kas šai mašīnai ir mainītas.
  • Sagatavo cenas – Pirms tu dodies pie auto dīlera, tev vajadzētu pameklēt tuvākajā apvidū esošos dīlerus un noskaidrot citu līdzīgu automašīnu cenas, un pēc tam parādīt šīs cenas savam auto dīlerim, lai viņš nolaistu auto cenu. Protams cena netiks samazināta par lielu summu, bet pāris simtus šādā veidā ir iespējams ietaupīt.
  • Veco auto labāk pārdod pats – Programmas, kurās tu vari nodot savu veco auto, kā pirmo iemaksu parasti ir ļoti neizdevīgas un pārdodot savu veco auto pa taisno vai arī ievietojot to kādā placī būs iespējams saņemt krietni lielāku naudas summu. Pamatā šīs programmas ir domātas, lai auto dīleri varētu vēl papildus nopelnīt pēc tam pārdodot šīs lietotās automašīnas.
  • Tu visu kontrolē – Lielākā daļa cilvēku domā, ka viņiem nav nekādas kontroles un šie automašīnu tirgoņi viņiem var iesmērēt pilnīgi jebkādu automašīnu, bet tev ir jāatceras, ka bez tevis šim pārdevējam nav nekā. Tas nozīmē, ka tu jebkurā brīdī vari doties prom no šī dīlera un visticamāk tev tiks piedāvāts pat vēl labāka cena, jo dīleriem aprasti tiek maksāts no tā cik daudz automašīnas viņi pārdod.
  • Neuzķeries uz ilgajām garantijām – Auto dīleri nereti pelna ne tikai no tā, ka viņi pārdod šīs automašīnas bet arī no apdrošināšanas, garantijas un citiem piedāvājumiem, kuri tev tiks sniegti. Šeit labāk ir atteikties no visiem piedāvājumiem un pēc tam atrast labākus un izdevīgākus pakalpojumu sniedzējus vai arī tur pat uzmeklēt aši viedtālrunī citus pakalpojumu sniedzējus un uzrādīt viņu cenas, prasot samazināt dīlera peļņu.
  • Pirmā iemaksa – Lielākā daļa jaunās automašīnas tik un tā tiek pirktas uz kredīta un tas nozīmē, ka parasti ir jāvienojas cik liela būs pirmā iemaksa un mēneša maksājumi. Jo lielāka ir pirmā iemaksa, jo tas ir izdevīgāk dīlerim, jo būs jāfinansē mazāka naudas summa. Tas nozīmē, ka tu vari mēģināt nokaulēt kopējo auto cenu, ja tava pirmā iemaksa ir lielāka nekā standarta 20-30 % no auto vērtības.
  • Papildinājumi – Bieži vien auto dīleri vēlas saviem klientiem nopārdot dažādas ekstras sākot no logu tonēšanu, kāju palikņiem, stūres uzlikām, spoileriem, papildus diskiem un citām līdzīgām lietām, bet tev noteikti vajadzētu no tā visa atteikties. Pēc auto iegādes tu varēsi to visu atrast un iegādāties pats vai arī sarunāt kādu mehāniķi, un tas noteikti izmaksās daudz lētāk nekā pie auto dīlera.
  • Kredīts – un pēdējais punkts ir tas, ka labāk izvēlēties Auto kredītu no bankas vai arī no kreditora, ko tu jau zini un kur tu dabūsi daudz zemāku procentu likmi. Auto dīleri parasti nopelna komisiju par katru kredītu, kas tiek pieteikts caur viņiem un tāpēc kredīta kopējā summa būs daudz augstāka, tāpēc jau pirms auto pirkšanas tev vajadzētu atrast zemāko procentu aizdevēju!

Galvenais ir visu laiku domāt ar galvu un neizdarīt spontānas darbības tikai tāpēc, ka dīleris tā teica, jo šie auto pārdevēji darīs visu, lai tikai tev nepārdotu šīs automašīnas un atceries, ka viņi par to saņem naudu, tāpēc tu vari vadīt visu šo sarunu, jo bez tavas piekrišanas visa viņu peļņa pazudīs.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here