Kaut arī tajās varētu būt patīkami dzīvot, šādas pilsētas, protams, nav labvēlīgas jūsu makam. Laipni lūdzam jaunajā rakstā, šoreiz apskatīsim desmit dārgākās pilsētas pasaulē. Šajā sarakstā mēs atzīmēsim pilsētas, kas ir sasniegušas virsotni pētījumos, kuros tika analizēta dzīves dārdzība. Dažas pilsētas, kas zināmas kā dārgākas dažos konkrētos objektos, piemēram, Luanda Angolā, nav iekļāvušās sarakstā, kaut arī džinsu pāris tur izmaksā vidēji 243 dolārus. Protams, paturiet prātā, ka dzīves dārdzība vienmēr mainās un arī šajā rakstā aprakstītie piemēri laika gaitā var mainīties.

10. Vankūvera, Kanāda

Šī pilsēta, kam raksturīgas skaistas ainavas, tīrība, etniskā daudzveidība un patīkamas gaisa temperatūras, ir slavena ar to, ka tai ir visdārgākais Kanādas nekustamā īpašuma tirgus, kas to padara par vienu no visneizdevīgākajām pasaules pilsētām. Vidējā mājas cena ir 800 000 dolāru. Šī tipiskā pilsēta Kanādas rietumu pusē patiešām ir vērta apmeklēšanai, bet, ja vien jūs tiešām vēlaties iztērēt daudz naudas, pārdomājiet divreiz, pirms pārceļaties uz turieni, lai dzīvotu.

9. Sanfrancisko, Amerikas Savienotās Valstis

Lai gan Ņujorka ir tā pilsēta, kas bieži parādās Amerikas Savienoto Valstu visdārgāko pilsētu sarakstos, tā nepārspēj Sanfrancisko. Pilsēta, kura visā pasaulē asociējas ar tiltiem, kas bieži parādās Holivudas filmās un seriālos un bijušo Alkatrazas cietumu nežēlīgākajiem noziedzniekiem. Šajā lielajā ostas pilsētā vienas istabas īre maksā vidēji 3400 dolāru. Ar astronomiskām nomas cenām un izmaksām, kas turpina pieaugt Silīcija ielejas dēļ, tūristu izmaksas nav daudz labākas- viesnīcas, restorāni un transports ir vieni no visdārgākajiem ASV.

8. Sidneja, Austrālija

Sidneja- augsta līmeņa virtuve, skaistas sērfošanas pludmales, lieli parki, dzirkstoša naktsdzīve… Vieta, kur cilvēki lielā mērā nododas aktīvai brīvā laika pavadīšanai dažādos sporta veidos un kultūras dzīve kūsāt kūsā ar filmu un mākslas festivāliem, mākslas izrādēm un lieliskiem brīvdabas koncertiem katrai gaumei. Izklausās kā perfekta vieta, bet tam visam ir sava cena. Lai gan šī pilsēta atrodas zemākajā kartes daļā, cenas, ar kurām jūs šeit saskarsieties, sniedzas tik augstu, cik bailes! Šī pilsēta ir lielākā Austrālijas kontinenta valsts. Ieguldījumi nekustamā īpašuma cenās ir vidēji 700 000 dolāru, un ir zināms, ka tās ir visvairāk pārvērtētās Rietumu pasaules mājas. Kopā ar dārgo ēdienu, dzērienu, apģērbu, vaļaspriekiem un vīriešu matu griezumu aptuveni 30 dolāru apmērā, ir viegli saprast, ka šī ir pilsēta, no kuras ieteicams izvairīties, ja vēlaties ietaupīt naudu!

7. Oslo, Norvēģija

Lai gan tā ir viena no mazākajām galvaspilsētām Eiropas kontinentā, šajā Ziemeļeiropas pilsētā ir daudz ko redzēt, kamēr vien jūs neiebilstat tērēties. Lieliska viduslaiku arhitektūra, neskartā daba ar kalniem apkārt un parki pilsētas iekšienē, kas padara to par ideāli piemērotu vietu pārgājieniem un citām zaļajām aktivitātēm. Skaisti, bet ieiešana restorānā un alus pints pasūtīšana izmaksā 20 dolārus. Esiet sveicināti Norvēģijā! Biznesa uzvalks maksā vidēji 900 dolāru, ducis olu tiek pārdotas par 10 dolāriem. Kaut arī izmitināšanas izmaksas nav tik lielas kā Sanfrancisko, visas pārējās cenas ir smieklīgi augstas!

6. Honkonga, Ķīna

Vieta, kur satiekas rietumu un austrumu kultūra, moderna un tajā pašā laikā apsēta ar vēstures tempļiem un pāļu mājiņām. Lai gan šī ir viena no visblīvāk apdzīvotajām pilsētām pasaulē un tā ir liela tūrisma atrakcija, pārvācoties uz turieni, jūs saskarsieties ar smagu finanšu realitāti. Pēc tam, kad vietējā pārtikas preču veikalā iegādājāties ļoti dārgas importētās preces, piepildījāt automašīnu ar degvielu, kas maksā divi eiro par litru, piestājāt padzerties kafijas tasi par 6 dolāriem, jūs atgriežaties savā 2 istabu dzīvoklī, kas izmaksā 7000 dolāru mēnesī. Šī pilsēta ir lēta tās apmeklēšanai, bet ne priekš dzīvošanas.

5. Cīrihe, Šveice

Viens no galvenajiem finanšu centriem, kura arī ir lieliska tūrisma vieta, pateicoties simtiem izstāžu galerijām, dabas objektiem, krāsainiem gotikas mājokļiem un seno laiku baznīcām. Pat, ja pastāvēja liela konkurence starp šo pilsētu un Ženēvu, kur dzīvoklis maksā vidēji 16 000 dolāru par m², Cīrihe ir ieguvusi visdārgākās Šveices pilsētas titulu. Dzīves dārdzība ir par 70 % augstāka nekā Ņujorkā, un šī amerikāņu pilsēta patiešām nav vieta, kuru cilvēki varētu uzskatīt par lētu. Ar vidējo kokteiļa cenu, kas sasniedz 20 dolārus un 50 dolārus par vīriešu matu griezumu, šī ir pilsēta, kas liek jums novērtēt to, kur dzīvojat.

4. Maskava, Krievija

Krievijas sirds Maskava– lielākā Eiropas pilsēta pēc iedzīvotāju skaita, kurā dzīvo 14 miljoni cilvēku. Pateicoties gāzes un naftas nozaru uzplaukumam, tā ir kļuvusi par vienu no dārgākajām pilsētām, kuru apmeklē daudzi bagāti tūristi. Bet pēdējajos gados sakarā ar sankcijām valsti piemeklējuši grūtāki laiki. Augstā inflācija ir tikai viens no iemesliem, kas padara dzīvi sarežģītu tūristiem Krievijas galvaspilsētā. Mēģiniet pierast tērēt apmēram 7 dolārus par pienu un 9 – par laikrakstu. Un, ja jūs esat tur tikai uz īsu laiku, piesardzīgi jāuzmanās no tūrisma cenu sistēmas. Ārvalstniekiem nākas maksāt daudz vairāk nekā vietējiem iedzīvotājiem. Taksometra izmaksas ārzemnieki var reizināt ar 5, un viesnīcas istabas cenu var divkāršot vai trīskāršot saskaņā ar jūsu izcelsmes valsti.

3. Singapūra

Ar pilsoņiem, kuri nopelna vidēji 3000 dolāriem mēnesī, un līdzīgu cenu par divu istabu dzīvokļa īres maksu, šīs pilsētas un komerciālās krustceles gandrīz neļauj saviem iedzīvotājiem ietaupīt. Ja jūs jebkurā gadījumā panāksiet, ka ietaupāt naudu, lai nopirktu automašīnu, piemēram, Golf Volkswagen, jums būs jāšķiras no apmēram 90 000 dolāriem, lai to iegādātos! Vismaz šī ir vieta, kur cilvēki ar prieku pastaigājas.

2. Londona, Apvienotā Karaliste

Laipni lūdzam dārgākajā rietumu pilsētā šajā sarakstā. Blakus dārgām īres izmaksām, vidējās transporta izmaksas sasniedz 200 dolārus mēnesī un gāzes cena ir daudz dārgāka nekā citās Eiropas valstīs. Tā ir lieliska vēsturiska pilsēta, kas toties uzliek stipru slogu saviem iedzīvotājiem. Arī viena no visdārgākajām vietām pasaulē priekš elektronisko ierīču iegādes, Londona rada spiedienu uz darba devējiem, lai palielinātu vidējo algu atbilstoši inflācijai.

1. Tokija, Japāna

Pat ja dzīvošanas izmaksas un inflācija mainās no vienas nedēļas uz otru, cenas, ko praktizē Tokijā, ir pelnījušas pirmo vietu visdārgāko pasaules pilsētu topā. Pat ja Osaka arī praktizē astronomiskās cenas, diviem cilvēkiem apmeklēt vakara kinoteātri Tokijā izmaksā apmēram 65 dolārus, un, ja ir vēlme pēc kino iemalkot kafiju ar savu mīļoto, nākas tērēt aptuveni 15 dolārus par divām tasītēm. Un, ja jūs vēlētos iegādāties vienas istabu dzīvokli Tokijā, jums vajadzētu sākt ietaupīt tagad vai arī noskaidrot, kuri ir TOP aizdevēji 2018. gadā, jo tas izmaksātu apmēram 23 000 000 dolāru. Nē, mēs nepieļāvām nekādu kļūdu, tas ir pareizais nulļu skaits.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here