Cilvēkiem nereti ir krasi atšķirīgi uzskati par to, kā jāpārvalda finanses. Nereti tieši tas, kā cilvēki domā un viņu uzskati par naudu un dzīvi kopumā, neļauj viņiem iekrāt naudu un kļūt bagātiem. Pat tad, ja ir potenciāls un viss iespējas dzīvē kaut ko sasniegt un dzīvot finansiāli labi, tas bieži vien neizdodas nepareizu, maldīgu uzskatu dēļ. Kuri tad ir populārākie dzīves uzskati, kas daudzus padara nabadzīgus?

1. Pie manām finanšu problēmām ir vainīgi visi citi

Pavisam noteikti, visbiežākais iemesls, kāpēc cilvēki neko nevar sasniegt ir citu vainošana pie savām finansiālajām problēmām. Cik gan bieži nav dzirdēts, ka pie nabadzības tiek vainota valsts pārvalde, skopie darba devēji, nodokļu politika utt.? Jā, tie ir faktori, ko mēs neveram ietekmēt, taču tieši tāpēc arī tie tiek izmantoti kā attaisnojums savam slinkumam. Šāds attaisnojums principā padara cilvēku bezspēcīgu. Viņš domā, ka neko nevar izdarīt, lai mainītu savu finansiālo situāciju, taču patiesībā iespēju ir bezgalīgi daudz. Ir iespējams taupīt, krāt, investēt, mainīt darbu utt. Jūsu finansiālā situācija ir jūsu rokās un bez darba un apņemšanās nepelnīt neizdosies nekur un ne pie viena darba devēja.

2. Ja es vairāk pelnu, es varu vairāk tērēt

Vēl viens tipisks iemesls, kāpēc cilvēki nav spējīgi uzkrāt bagātību ir uzskats, ka nopelnot vairāk, noteikti ir arī vairāk jātērē. Tā nauda vienmēr tiks iztērēta līdz pēdējam centam, bet nekāda paliekoša labuma no tā nebūs. Patiesībā uzskatam vajadzētu būt tieši pretējam – jo vairāk es pelnu, jo vairāk es varu iekrāt. Veidojot naudas uzkrājumus, pēc tam iespējams investēt gan finanšu instrumentos, gan arī sevī, tādējādi vairojot savu iespēju nopelnīt vēl vairāk. Izšķiežot visu naudu dzīve varbūt šķitīs laba konkrētajā brīdī, taču ilgtermiņā jūs būsiet tieši tur pat, kur bijāt sākumā.

3. Kredīti ir labākais veids, kā nodrošināt pārtikušu dzīvi

Ļoti nepareizs, bet diemžēl visai populārs ir uzskats, ka dzīve uz parāda ir labākais kā nodrošināt sev labu un pārtikuši dzīvi. Cilvēki tā domā tāpēc, ka, paņemot kredītu, ir iespējams visu iegūt uzreiz, bez naudas krāšanas un sevis ierobežošanas, taču tas, par ko viņi neaizdomājas ir vajadzība naudu atdot, turklāt ar uzviju. Kredītu ņemšana jau principā ir tā pati krāšana, tikai apgrieztā secībā. Krājot jūs taupāt pirms tam, un kad iegādājaties preci, nekas vairs nav jādara, bet paņemot kredītu jūs vispirms iegādājaties preci un pēc tam taupāt, lai varētu aizdevumu atdot. Lielākā starpība ir tajā, ka par krāšanu nekas nav jāmaksā, bet par kredītiem ir gan, turklāt diezgan daudz. Jāņem vērā arī tas, ka kredītu uzliek daudz lielāku risku, jo kredītu nemaksāšanas gadījumā var tikt piemērotas nopietnas soda sankcijas.

4. Riskēt ar naudu nedrīkst

Ļoti daudzi cilvēki piekrīt uzskatam, ka ar naudu riskēt nedrīkst. No vienas puses, šis apgalvojums pat varētu tikt atzīts par pareizu, jo lieki riskējot ar savu sūri grūti pelnīto naudu patiešām nevajadzētu, tomēr, jāņem vērā, ka lielākā daļa bagātnieku savu kapitālu vairo tieši ar investīciju palīdzību, kas saistās ar lielu risku. Investējot naudu, ir jābūt gatavam, ka daļu no tās var nākties pazaudēt, taču tajā pašā laikā ir ļoti liela iespēja, ka veicot gudras un pārdomātas investīcijas būs iespējams likt savai naudai vairoties pašai no sevis. Tā jūs varēsiet pelnīt naudu pat naktīs guļot.

5. Es pelnu pietiekoši

Visbeidzot, bieži sastopams uzskats starp vidus klases pārstāvjiem ir tāds, ka nopelnot pietiekoši, lai nodrošinātu sev vēlamo dzīvesveidu, nekas vairāk nav jādara. Varbūt tas arī ir pareizi, tomēr jāsaprot, ka tādā veidā tiek izniekots potenciāls. Cilvēki vienkārši pierod pie noteikta dzīvesveida un viņiem šāda dzīve šķiet ērta, taču tā varētu būt arī labāka. Nekad nevajadzētu apstāties pie sasniegtā un vajadzētu mēģināt tiekties uz ko labāku, jo īpaši tad, ja jums ir visas iespējas to panākt.

Ļoti daudz kas ir atkarīgs no tā, kā mēs domājam un sevi noskaņojam. Ja vienmēr tieksimies pēc labākā un meklēsim visas iespējas kaut ko sasniegt, mums tas arī izdosies. Nevajag vainot ārējos apstākļus un samierināties ar to kā ir. Neviens nav kļuvis bagāts un spējis savu bagātību noturēt bez smaga darba un sevis motivēšanas.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here