Finanšu laime nenāk viegli, ja jums šķiet, ka jums nekad nav pietiekami daudz naudas, lai savilktu galus kopā. Parāds, pārtērēti kredītkaršu konti un pārāk mazi ienākumu emocionāli spēj izsmelt pat visspēcīgākos. Nav nekāds noslēpums, ka nauda ir viens no lielākajiem stresa avotiem mūsdienu cilvēka dzīvē. Bez tās jūs nevarat dzīvot un tās trūkums jūs var padarīt vai traku. Šāda tipa situācijas ir pārāk izplatītas. Bet, par spīti tam, daži cilvēki ir atklājuši, kā būt finansiāli laimīgiem. Kāds ir viņu noslēpums? Visbiežāk tiem nemaz nav nekādu noslēpumu. Lielākajā daļā gadījumu būt laimīgam finansiāli nozīmē pieņemt gudrākus finansiālos lēmumus un piekopt gudrākus ikdienas paradumus – un to var iemācīties ikviens. Gudrāki finansiālie ieradumi jūs arī atturēs no virknes neauglīgu finanšu lēmumu pieņemšanas, par kuriem iepriekš pat neiedomājāties. Tāpēc aicinām jūs iepazīties ar finansiāli laimīgu cilvēku ieradumiem un izpētīt, vai kādu no tiem jūs gadījuma nevarat uzsākt arī savā ikdienas dzīvē.

1. Finansiāli laimīgi cilvēki tērē sastādītā budžeta ietvaros

Šīs personas apzinās, ka ir zināmi ierobežojumi tam, ko viņi var darīt ar savām finansēm, lai tās varētu vairot. Tāpat kā ikvienam citam, arī viņiem ir vēlmes pirkt to, ko un kad vien vēlas, doties atvaļinājumā ikreiz, kad vien iepatīkas, un vispārīgi tērēt naudu impulsa vadītiem. Bet lielākajai daļai cilvēku tā nav realitāte, un finansiāli laimīgi cilvēki to zina. Viņi sastāda reālistisku mājsaimniecības budžetu un pieturās pie tā izpildes, un tādējādi viņi izvairās no nevajadzīgām parādsaistībām un viņiem vienmēr ir pietiekami daudz ienākumu, lai nosegtu visus ikmēneša ienākošos rēķinus.

2. Finansiāli laimīgi cilvēki ir apmierināti ar to, kas viņiem pieder

Finansiāli laimīgi cilvēki dzīvo savus līdzekļu ietvaros un ignorē kārdinājumus, kas liek skriet pakaļ jaunākajām modes tendencēm. Ienākumu līmenis dažādām ģimenēm var būt ļoti atšķirīgs, un viņi saprot, ka skriet līdzi tam, ko dara kaimiņš, var sagādāt daudz vairāk galvassāpju nekā prieku. Viņi dara tikai to, ko viņi var atkarībā no viņu ienākumiem, un viņi ir apmierināti ar savu dzīvi – pat ja tas nozīmē mainīt automašīnu tikai reizi 10 gados un dzīvot mazākā mājā nekā kaimiņu Juris.

3. Finansiāli laimīgi cilvēki ir labi informēti aizņēmēji

Neatkarīgi no tā, vai viņi piesakās kredītkartei vai ir izlēmuši par labu hipotēkai vai lielākām kredītam, viņi vienmēr izmanto vairākus kredītu salīdzināšanas rīkus, kā piemēram, Credpro salīdzināšanas tabulas, un salīdzina dažādus aizdevumu produktus, lai nodrošinātos, ka viņi patiesi saņem vislabāko piedāvājumu, kāds tanī brīdī ir sastopams kredītu tirgū. Ja viņi nejūtas ērti ar konkrētu piedāvājumu, viņi nebaidās no tā atteikties un turpināt meklējumus.

4. Finansiāli laimīgi cilvēki vienmēr laicīgi atmaksā kredīta atlikumus un uztur labu kredītreitingu

Finansiālā laime patiesībā sākas ar finansiālu atbildību. Tāpēc šādi cilvēki saprot gan kredītkartes bīstamību, gan tās labās īpašības un pozitīva kredītreitinga nozīmi. Viņi izmanto kredītkarti tikai tajos gadījumos, kad tas ir absolūti nepieciešams, un katru mēnesi atmaksāt vairāk par minimālo noteikto atlikumu. Viņu ieradumi savlaicīgi veikt visus maksājumus un veikalā pirkt tikai to, ko viņi reāli var atļauties saskaņā ar savu budžetu, veicina mazas vai neesošas parādsaistības un labāku kredītreitingu.

5. Finansiāli laimīgi cilvēki laikus ieplāno potenciālu finanšu ārkārtas situāciju

Iespējams, jums radies priekšstats, ka finansiāli laimīgiem cilvēkiem nav itin nekādu finansiālo rūpju. Pat ja tā šobrīd ir, viņi zina, ka nelaime var notikt jebkurā brīdī un pārsteigt nesagatavotus, tāpēc viņi veic pasākumus, lai aizsargātu sevi un savus ģimenes no neparedzamiem notikumiem un ārkārtas situācijām. Piemēram, viņi būs nodrošinājušies ar dzīvības apdrošināšanu, lai finansiāli aizsargātu savus laulātos un bērnus savas priekšlaicīgas nāves gadījumā. Un finanšu krīzes laikam viņi ir uzkrājuši naudas rezervi ārkārtas fondā. Rūpīga sagatavošanās nodrošina sirdsmieru, kas ļauj izjust laimes sajūtu daudz vieglāk.

6. Finansiāli laimīgi cilvēki nevērtē savus vai līdzcilvēku panākumus pēc viņu bankas konta lieluma

Kamēr finansiāli laimīgi cilvēki smagi strādā, lai rūpētos par sevi un savu ģimeni, viņu laimi un panākumus ne vienmēr nosaka cipariņu skaits viņu bankas kontos. Protams, viņi apzinās risku, ja panākumu pamatā ir tikai naudas apmērs un vērtība, jo šāda veida domāšana var ātri vien izraisīt neapmierinātību. Finanšu laime nāk no zināšanām, ka viņi ir uz pareizā ceļa un ik dienas pieņem atbildīgus lēmumus saistībā ar savu naudu.

7. Finansiāli laimīgi cilvēki kontrolē impulsu vadītus izdevumus

Impulsīvie izdevumi var ievērojami samazināt ģimenes budžetu un novadīt finanšu līdzekļus nepareizajā virzienā. Persona, kas ir finansiāli laimīga, nepērk pamatojoties uz kaprīzēm un zina, ka tas ir ātrāks veids, kā nesasniegt savus finansiālos mērķus. Finansiāli laimīgi cilvēki plāno pirkumus un tērē tad, ja iekļaujas budžetā.

8. Finansiāli laimīgi cilvēki neizvairās no runām un darbiem pie pensionēšanās plānošanas

Piekrītam, ka, ja jūs esat 20 vai 30 gadu vecumā, tad pensijas plānošana var būt pēdējā lieta, kas nodarbina jūsu prātu. Bet, ja vēlies, lai jūs būtu finansiāli laimīgs pēdējos gados, jums jāsāk ar šo darbu. Pensijas plānošanu noteikti nevajadzētu atlikt, līdz brīdim, kad krietni esat pārsniedzis 30 gadu vecumu. Vecums, no kura uzsāksiet gatavoties pensijai, tikai noteiks to, cik augsta būs jūsu dzīves kvalitāte pensionēšanās laikā. Finansiāli laimīgi cilvēki domā kā īstermiņā, tā ilgtermiņā, un viņi zina, ka šodien pieņemtie pareizie lēmumi būtiski ietekmēs viņu finansiālo nākotni.

9. Finansiāli laimīgi cilvēki ķeras pie reāliem darbiem un pasākumiem, lai sasniegtu savus mērķus

Vēlēties atrast savu finansiālo laimi ir viena lieta, bet, lai to reāli arī panākt, ir pavisam kas cits, vai ne? Finansiāli laimīgi cilvēki nesēž mājās uz dīvāna un negaida, kad nauda maģiski, no zila gaisa iekritīs viņu klēpjos. Viņi rīkojas un paši izbruģē savu finansiālo laimes ceļu. Skarbā patiesība ir pavisam vienkārša – ja viss, uz ko jūs esat spējīgi, ir sēdēt dīvānā un vaidēt par savām finansēm, lietas tādā veidā nekad arī nemainīsies. Izpētiet savu pašreizējo situāciju un nosakiet, kuras jomas jums ir jāuzlabo. Pēc tam izveidojiet reālu finanšu plānu, kas jums palīdzēs soli pa solim nonākt līdz kārotajam. Ja jums nepieciešama palīdzība – tiešsaistē atrodami neskaitāmi daudz bezmaksas rīku, kuri noderēs finanšu plānošanai.

10. Finansiāli laimīgi cilvēki nepadodas

Pat ar vislabāko finanšu plānu var notikt neveiksmes un tas var neizdoties. Zaudējot savu darbu un dzīvojot no ietaupījumiem, jūs varat iznīcināt visu, kas pēdējo pāris gadu laikā ir uzkrāts. Kā arī negaidīti rēķini vai slimības var aizkavēt jūsu lielākos mērķus, piemēram, nomaksāt parādu vai iegādāties nekustamo īpašumu. Tomēr finansiāli laimīgs cilvēks zina, ka dzīvē notiek dažādi, tā nav līdzena taka, bet gan vairāk līdzinās kalniem un lejām. Tāpēc viņi nepadodas pie pirmās vai otrās neveiksmes un dara visu, kas nepieciešams, lai atgrieztos pie zaudētās stabilitātes un sasniegtu savus mērķus.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here