Visvairāk labu finanšu padomu noteikti mēs varam gūt no tiem cilvēkiem, kas paši ir finansiāli veiksmīgi. Tiesa, tas, kā miljonāri rīkojas ar naudu, tiešā veidā nevar tikt attiecināts uz to, kā ar naudu vajadzētu rīkoties cilvēkiem ar zemiem vai vidējiem ienākumiem, jo pieejamie naudas apjomi ir visnotaļ atšķirīgi, taču pamata principi paliek nemainīgi, tāpēc šeit būs daži no finanšu principiem, ko piekopj vairums miljonāru un citi finansiāli veiksmīgi cilvēki.

Nedzīvojiet pāri saviem līdzekļiem

Saprotams, ka miljonāram iztikt ar saviem ienākumiem ir daudz vienkāršāk nekā cilvēkam, kas pelna minimālo algu, taču tas nemaina faktu, ka finansiāli veiksmīgi ir tikai tie cilvēki, kas nedzīvo pāri saviem līdzekļiem un neņem kredītus vai cita veida aizdevumus. Lai nostabilizētu finansiālo situāciju un iekrātu naudu, daļai no ienākumiem ir jāpaliek pāri priekš uzkrājumiem. Ja jums no ienākumiem nekas pāri nepaliks un jūs vēl ņemsiet kredītus, zaudējumi augs tikai arvien lielāki. Atcerieties, ka kredīts ir zaudējumi, bet debets ienākumi, tāpēc necentieties sev nodrošināt tādu dzīvi, kādu neverat atļauties. Ja jums naudas nepietiek pat pamata vajadzībām, tad domājiet par ienākumu palielināšanu, taču nepieļaujiet, ka kļūstat atkarīgs no svešas naudas.

Nekad nemaksājiet pilnu cenu

Pētījumu rezultāti liecina, ka kuponus un atlaižu programmas daudz aktīvāk izmanto cilvēki ar vidējiem un augstiem iesēkumiem, nekā cilvēki ar zemiem ienākumiem. Tas varbūt liekas absurdi, taču daudzi miljonāri intervijās paši atzīst, ka, pat veicot ikdienas pirkumus, viņi iepērkas uz atlaidēm, ja vien tas iespējams. Tas skaidri parāda to, ka katrs cents ir svarīgs un nekrājot centus, netiksiet pie eiro. Varbūt arī katram produktam atsevišķi atlaide ir vien daži centi, taču kopā mēnesī vai gadā tā ir ievērojama summa, jo īpaši tad, ja pa vidu gadīsies kāds lielāks pirkums. Ja vēl ietaupīto naudu pratīsiet veiksmīgi likt lietā, būsiet liels ieguvējs.

Izvērtējiet ieguvumus ikkatram pirkumam

Bagātnieki tiešām pērk daudz dārgu mantu, taču vairums no viņiem katru pirkumu rūpīgi apdomā un izvērtē to patiesos ieguvumus. Viņi izvairās no nevajadzīga luksusa, taču tiešām vērtīgām un vajadzīgām lietām naudu netaupa. Tā bagātnieki nodrošina augstāku kvalitāti un zemākus tēriņus ilgtermiņā. Ne jau vienmēr pirkt lētāko ir izdevīgākais variants. Ir jāpērk preces ar labāko cenas un kvalitātes attiecību.

Atrodiet finanšu kontroles mehānismu, kas ir jums piemērots

Ļoti bieži tiek dots padoms, ka ceļš uz finansiālo stabilitāti un bagātību ir budžeta plānošana. Tā patiešām nereti arī ir, taču tas neder visiem. Daudziem bagātniekiem ir izveidoti savi finanšu kontroles un naudas uzskaites mehānismi, kas daudz precīzāk atbilst viņu vajadzībām. Piemēram, daudzi ļoti labi iztiek ar naudas plūsmas kontroli bankas kontā un rēķinu pārskatīšanu reizi mēnesī. Citi, tikmēr pat kārto savu personīgo grāmatvedību. Vajadzības var būt pat ļoti atšķirīgas, tāpēc ir svarīgi atrast finanšu kontroles metodi, kas tiešām darbojas.

Neuzķerieties uz solījumiem ātri iegūt lielu naudu

Miljonāri ir tie cilvēki, kas zina, cik garš un grūts ir ceļš uz panākumiem un bagātību, tāpēc biežākais taupības padoms no miljonāriem ir neizšķiest savu naudu, ar mērķi ātri iegūt bagātību. Neiesaistieties mārketinga piramīdās, nespēlējiet azartspēles un neizvēlieties riskantas investīcijas, no kurām neko nesaprotat. Tas visticamāk tikai radīs jums vēl lielākus zaudējumus. Ja vēlaties kļūt bagāts un savu bagātību noturēt, tad rēķinieties, ka tam vajadzēs daudz laika, izturības un gribasspēka.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here