Kredīta aizņemšanās var izklausīties biedējoši, jo cik nav dzirdēts, ka tieši kredīts ar negatīvu kredītvēsturi ir tas, kas ir iedzinis cilvēku lielos parādos, taču, manuprāt, kredīts ir viens no labākajiem, ja ne pats labākais risinājums, kad ir nepieciešami papildus līdzekļi neparedzētiem gadījumiem un situācijām. Un šeit būs daži iemesli, kādēļ es tā domāju.

Viens no, manuprāt, būtiskākajiem iemesliem, kādēļ tieši kredīts varētu būt tev piemērots pēkšņu un neparaudzētu izdevumu gadījumā ir, jo lielākai daļai krājkontu, kuros mēs visbiežāk uzkrājam līdzekļus neparaudzētām situācijām vai vienkārši kādam lielākam pirkumam, ļauj bez maksas izņemt naudu tikai pēc kāda noteikta termiņa, visbiežāk pēc septiņām līdz desmit dienām. Bet, ja tev ir nepieciešama nauda uz reiz, piemēram, ja pēkšņi kaut kas notiek tavai veselībai, vai, ja tiek appludināts tavs dzīvoklis un tev ir nepieciešami līdzekļi ne tikai remontam, bet arī vietai, kur apmesties, tad tev ir jāmaksā visai lieli procenti, kuri ievērojami var samazināt tavus iekrājumus. Tādēļ, izvēloties ņemt kredītu, tu naudu ne tikai to varēsi iegūt praktiski uzreiz, bet arī paņemt tieši tik lielu summu, cik tev ir nepieciešams, tā neradot nepieciešamu ne tikai iztērēt savus iekrājumus, bet vēl aizņemties naudu no kāda ģimenes locekļa vai drauga.

Un otrus, manuprāt, lielākais iemesls, kādēļ tieši kredīta aizņemšanās ir labākais neparedzētas situācijas risinājums ir, ka visbiežāk, kad kaut kas tāds atgādās, nauda reti kad ir pirmā lieta par ko tu domā. Piemēram, dzīvokļa appludināšanas gadījumā, pirmais par ko tu domāsi, visdrīzāk būs nevis kā apmaksāt visus izdevumus, kas šīs situācijas rezultātā ir radušies, bet gan kā novērst šo situāciju – kā padarīt savu dzīvokli atkal sausu un kā izglābt savas mēbeles un citas lietas. Un par izmaksām tu sāksi domāt tikai tad, kad tev tiks piestādīti pirmie rēķini vai kad būs novērsta lielākā daļa katastrofas. Tādēļ, tieši kredīts tev var nodrošināt to, ka tev vispār kādu laiku nebūs jāuztraucas par naudu vai ka vēl kādu laiku pēc šīs neparedzētās situācijas atgadīšanās tev būtu laiks atkal savākties un atgriezties ikdienas dzīves ritējumā, un tikai tad sākt domāt par finansēm. Šādā situācijā es iesaku par kredītu domāt nevis kā par kredītu, bet gan kā par iespēju tev novērst neparedzēto situāciju un atkal sākt dzīvot kā parasti, un tikai pēc tam sākt atmaksāt visus izdevumus, kuri šajā laika posmā tev radās.

Līdzīgi kredīta aizņemšanās procesam, tāpat neparaudzētās situācijās lieti var noderēt arī kredītkartes, jo tieši kredītkartes nodrošina overdrafta iespēju, kad tu, kādā noteiktā apmērā, vari iztērēt vairāk naudas, nekā patiesībā ir tavā bankas kontā. Tas nodrošina, ka tev pat nav jāpiesakās kredītam vai jāpiesaka, ka tu vēlies izņemt savus iekrājumus, bet tu uzreiz vari norēķināties par kādiem pakalpojumiem, vai, piemēram, naktsmājām, neko negaidot un nekur nedodoties. Ka arī visbiežāk kredītkaršu limits ir ļoti liels, un tad, gadījumā, ja ir notikusi kāda patiešām nelaimīga neparedzēta situācija, tev nebūs jāuztraucas par to, cik daudz naudas tev vajadzēs, lai apmaksātu visu izdevumus, un tātad arī nebūs jāuztraucas par to vai tavi iekrājumi vai paņemtais kredīts spēs segt visus izdevumus. Un, pat, ja tavai vienai kredītkartei nav pietiekami liels limits, vienmēr tev ir iespēja nokārtot vairākas kredītkartes, kuru kombinētais limits noteikti būs pietiekams, lai tu varētu izkļūt no savas neparedzētās situācijas un atkal atgriezties ikdienas ritmā.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here