Ietaupījumu veidošanai var būt daudz un dažādi iemesli sākot no iekrāšanas mājokļa vai automašīnas iegādei līdz savu bērnu augstskolas budžeta veidošanai vai sava pensijas uzkrājumu fonda audzēšanai. Taču ne vienmēr mums izdodas vai ir vēlme veidot uzkrājumus, jo tie ir tikai vēl viens papildus izdevums kopā ar maksu par īri, telefonu, transportu un komunālajiem maksājumiem, kas mums liedz pilnībā izbaudīt mūsu nopelnīto algu. Taču ietaupīt un veidot savu uzkrājumu kontu noteikti vajag. Kāpēc, tu jautāsi? Šeit būs pieci vienkārši iemesli, kādēļ sākt ietaupīt jau tagad ir būtiski.

1. Tev ir vajadzīgs fonds neparedzētiem gadījumiem

naudas krasanaDaudzi finanšu eksperti saka, ka tev vajadzētu izveidot kontu neparedzētiem gadījumiem, kurā tev būtu iekrāta naudas summa, kura ir tavu ikdienas izmaksu trīs mēnešiem apmērā. Tas nozīmē, ka tev vajadzētu iekrāt tik daudz naudas, lai trīs mēnešu garumā tu varētu gan nosegt savas dzīvošanas izmaksas, tā pārtikas un citu pirmās nepieciešamības preču izmaksas, jo, lai gan biežāk ar neparedzētiem izdevumiem mēs saprotam pēkšņu remontu vai kādas lielas ar veselības aprūpi saistītas izmaksas, neparedzēts gadījums tik pat labi var būt arī darba zaudēšana. Un, ja nu gadās, ka tu pēkšņi paliec bez darba, ir labi, ka tev trīs mēnešus nav jāuztraucas par saviem maksājumiem un tu vari pietiekami daudz laika veltīt nākamā darba atrašanai.

2. Tev ir vajadzīgs īstermiņa vajadzību fonds

Vēl viens iemesls, kādēļ ir labi iekrāt naudu ir arī, lai tev būtu lieka nauda kādu īstermiņa izdevumu segšanai. Piemēram, ja tev kādu mēnesi ir nepieciešami mazliet vairāk līdzekļi, jo tajā mēnesī vairākiem taviem ģimenes locekļiem ir jubilejas un tiem ir nepieciešamas dāvanas, tad ir labi, ka tev ir konts, kurā ir iekrāta nauda, kuru tu arī izmantot šim vai kādam citam īstermiņa mērķim, jo tas nozīmē, ka tev nav jādodas pie kāda kreditora un jāaizņemas ātrais kredīts vai patēriņa kredīts, bet tu vari izbēgt no kredītsaistībām un izmantot pats savus līdzekļus.

3. Lai tu varētu sākt atmaksāt savus parādus

Pastāv mūžīgi ilgās debates par to vai labāk ir vispirms iekrāt naudu un tad sākt atmaksāt parādus, vai vispirms atmaksāt pilnu parādu summu savam kreditoram vai aizdevējam, un tikai pēc tam sākt veidot iekrājumus. Un, lai gan šis jautājums lielā mērā ir atkarīgs no tā, cik lieli ir tavi kredīta procenti un kāda ir tava finanšu situācija, es teiktu, ka arī iekrājumu veidošana var būt būtisks instruments tavā parādu un kredītu atmaksas procesā. Kredītu pilnīga atmaksa nozīmē finansiālo brīvību, taču ne vienmēr finansiāla brīvība nozīmē laimi, jo, ja tev nav iekrājumi, tad nereti sanāk, ka patiesa finansiālā brīvība ilgst vien pāris mēnešus, līdz atkal ir jāaizņemas nauda, lai izdzīvotu. Tādēļ ir labi, ja ir iekrājumi, kuri var ļaut tev paildzināt savu finansiālo brīvību un izbēgt no nepieciešamības atkal aizņemties naudu.

4. Lai tu varētu atļauties iegādāties lielus pirkumus

krajkasites cucinasIekrājumi ir arī ideālais veids, kā tu vari atļauties veikt kādu lielu pirkumu. Visbiežāk cilvēki patiešām lielus pirkumus savā dzīvē veic tikai nelielu skaitu reizes, piemēram, visbiežāk cilvēki ilgu laiku pārvietojas ar vienu auto un mēdz vienā mājoklī nodzīvot pat pusi sava mūža. Un tā kā visdrīzāk arī tu lielus pirkumus veiksi tikai dažas reizes, tad ir labi, ka tiem ir iekrāta nauda, nevis paņemts kredīts, kurš tev pēc tam ir jāatmaksā vairākus desmitus gadu. Protams, var nebūt ļoti viegli palikt motivētam un ilgāku laiku krāt naudu jaunam auto vai mājoklim, taču tas nenozīmē, ka tas nav iespējams, jo iekrāta nauda nozīmē mazāku un īsāku kredītu, kuru tu varēsi atmaksāt un tev nebūs visu kredīta atmaksas laiku jācenšas nezaudēt darbu, tikai paņemtā kredīta dēļ.

5. Lai tu varētu doties pensijā, kad to vēlies

Un pēdējais iemesls, kādēļ tev vajadzētu no katras savas algas kaut nelielu summu atlikt savu iekrājumu veidošanai ir, lai tu varētu doties pensijā nevis tad, kad tu vairs nevari pastrādāt sava vecuma vai veselības dēļ, bet gan tad, kad tu jūti, kad esi izpildījis savu pilsoņa pienākumu no nostrādājis līdz minimālajam pensijas vecumam. Mūsdienās nereti veci cilvēki turpina strādāt par spīti sliktai veselībai, jo tie zina, ka to finanses neļauj tiem doties pensijā, citādāk tie nespēs izdzīvo tikai uz nelielas pensijas rēķina, tāpēc ir labi jau laicīgi iekrāt naudu, kura tev nodrošinās pietiekami lielu pensiju, lai tu varētu ērti pavadīt savas vecumdienas un vēl tās ari izbaudīt.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here