Bieži vien cilvēki, kuri ir dzīvo mājās vai dzīvokļos, uz kuriem ir izņemta hipotēka, prāto, vai tiešām ir vērts atmaksāt hipotēku, vai arī labāk šo procesu novilkt līdz brīdim, kad, šķietami, tas būs daudz vieglāk. Un īpaši bieži šis jautājums finanšu ekspertiem tiek uzdots pēdējos gados, kad procentu likmes svārstās no zemām līdz augstām. Taču es uzskatu, ka hipotēku, kura ir izņemta uz mājokli, kurā tu pašreiz dzīvo, tev noteikti vajadzētu atmaksāt, un darīt to pēc iespējas ātrāk. Un šeit būs iemesli, kādēļ.

Pirmais, ko ikvienam hipotēku sakarā vajadzētu saprast ir, ka šī hipotēka ir izmaksas, kuras tev ik mēnesi vai ik gadu ir jāapmaksā. Pat, ja tu kreditoram neatmaksā hipotēkas pamatsummu, tev tik un tā visu laiku ir jāturpina atmaksāt procenti, kas nozīmē, ka tās ir papildus izmaksas tev, ar kurām tev ir jārēķinās. Manuprāt, tas nav pareizi, ka es bankai vai citam kreditoram nepārtraukti maksāju augstas procentu likmes un tie visu laiku uz mana rēķina nopelna arvien vairāk un vairāk naudas, tādēļ es izvēlos labāk atmaksāt šo hipotēku un beigt palielināt bankas vai nebanku kreditora ienākumus.

Viens no biežākajiem iemesliem, kādēļ cilvēki izvēlas neatmaksāt hipotēku, ir ka cilvēki saprot, ka hipotēkas ceļā iegūtā papildus nauda, kuru tu ieguldi savā mājoklī, nav tik pieejama un ekspluatējama, kā tā nauda, kura atrodas tavā bankas kontā. Taču šajā gadījumā tev ir jāatceras, ka, tik līdz tu būsi apmaksājis šo hipotēku, tev būs vairāk brīvo līdzekļu, kurus tu varēsi izmantot pēc sirds patikas un kuri nebūs domāti tikai un vienīgi mājas būvniecībai vai remontam.
Daudzi cilvēki uzskata, ka, izņemot uz savu mājokli hipotēku, tie šo naudu varētu ieguldīt, piemēram, akcijās, un pēc tam atpakaļ iegūt daudz lielāku naudas summu, ar kuras palīdzību tu varēsi kā atmaksāt šo hipotēku, tā tēv vēl būs arī papildus nauda iekrājumiem. Taču patiesība ir, ka reti kad šāds darījums ir veiksmīgs, un, ieguldot šo naudu, tu riskē ar šīs naudas pazaudēšanu, kā rezultātā tu nebūsi ne to ieguldījis redzamā rezultātā, ne tev būs nauda, kuru lietot, lai atmaksātu kredītu. Tāpēc labāk, ja tu tomēr izlem ņemt hipotēku, tad noteikti to izmanto kādam taustāmam mērķim, nevis nedrošiem ieguldījumiem.

Viens no, manuprāt, būtiskākajiem iemesliem, kādēļ vajadzētu atmaksāt kredītu, ir, ka, ja tavs mājoklis nav ieķīlāts, tev ir iespēja saņemt daudz labāku mājokļa apdrošināšanu, kas nozīmē, ja gadījumā kaut kas notiek ar tavu māju, tad tev vismaz ir garantija, ka tu saņemsi atpakaļ kaut nelielu summu, lai segt bojājumus.
Kā arī hipotēkas pēc iespējas ātrāka atmaksa nodrošina arī to, ka tev neradīsies problēmas, ja nu pēkšņi tu zaudē darbu, vai tava alga tiek ievērojami samazināta. Liela daļa cilvēku mūsdienās aizņemas hipotēkas uz termiņiem, kuri ir līdz pat 30 gadiem, taču praktiski neviens nevar garantēt, ka arī pēc šiem 30 gadiem tiem vēl joprojām būs stabils un labi maksājošs darbs, tādēļ hipotēkas laicīga atmaksāšana tev atvieglos dzīvi, jo tev nebūs vairs jāuztraucas par vēl vienu papildus maksājumu.

Un pēdējais iemesls, kādēļ tev vajadzētu atmaksāt hipotēku, nevis novilkt tās atmaksu, ir, ka hipotēka ir ļoti neizdevīga deflācijas situācijā. Deflācija nozīmē, ka iedzīvotāju algu apmēri sarūk un ekonomiskā situācija mainās uz slikto pusi, taču tādu lietu kā hipotēku un citus kredītus šī situācija neietekmē, un, pat, ja tava alga ir mazāka, tev tik un tā ir jāturpina maksāt procentu likmes iepriekšējos apmēros, kas nozīmē ka tev un tavai ģimenei paliek mazāk brīvo līdzekļu, kurus izmantot ikdienā. Un tā kā ekonomikas izmaiņas notiek visu laiku un visai pēkšņi mēs varam piedzīvot jaunu ekonomisko krīzi, tad hipotēka noteikti neatvieglotu tavu finansiālo situāciju šajā gadījumā.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here