If ir kompānija, kas pieder lielākajai nedzīvības apdrošināšanas kompānijai Ziemeļeiropā – “If P&C Insurance Holding Ltd”, kuras īpašnieks savukārt ir “Sampo Group”. Somu koncerna “Sampo” akcijas tiek kotētas Helsinku biržā. If ir pozicionējams kā lielākais uzņēmums Ziemeļvalstīs un kā vadošais riska apdrošinātājs Baltijā. If nodarbina apmēram 6800 darbinieku Baltijā, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā un Dānijā.

If piedāvā pilnu riska apdrošināšanas pakalpojumu klāstu kā fiziskām, tā arī juridiskām personām, aptverot tādu valstu teritorijas kā Baltija, Krievija, Somija, Zviedrija, Norvēģija un Dānija. Baltijas valstu apdrošināšanas tirgū If zīmols tika ieviests 2002. gadā. If Baltijā darbojas ar vienu zīmolu, piedāvājot daudzveidīgus apdrošināšanas risinājumus gan privātajiem, gan korporatīvajiem klientiem. If klientu loku veido 3 miljoni fizisko personu un 320 tūkstoši juridisko personu, no kuriem 350 tūkstoši ir Baltijā.

If vīzija ir būt par vadošo apdrošināšanas uzņēmumu Baltijas valstīs un Ziemeļvalstīs ar visapmierinātākajiem klientiem, kā arī labākajiem peļņas rādītājiem un augstākā līmeņa apdrošināšanas profesionāļiem. If misija ir izstrādāt un pārdot apdrošināšanas risinājumus, kas klientu biznesā, kā arī to ikdienas dzīvē un mājās sniegtu stabilitāti un drošību, kā arī būtu ieguldīto līdzekļu vērti.

Runājot par If darbību Latvijā, jāsaka, ka If bija pirmā apdrošināšanas sabiedrība, kas piedāvāja iegādāties apdrošināšanas polises, kā arī pieteikt KASKO negadījumus ar interneta starpniecību, izmantojot If interneta sistēmu. Šī sistēma savulaik saņēma LIKTA inovāciju balvu “Platīna Pele” nominācijā “Biznesa attīstība un e-komercija”, kā arī LIKTA un Ekonomikas ministrijas atzinības rakstu par ieguldījumu e-komercijas attīstībā. “If internetā” ir iespējams iegādāties apdrošināšanu, bet “If Portālā” internetbanku klientiem ir iespējams ne vien iegādāties apdrošināšanu, bet arī pieteikt atlīdzību, sekot līdzi saviem rēķiniem un to apmaksas termiņiem.

Neliels ieskats If vēsturē:

  • 1998. gadā If kā viens no Sampo grupas uzņēmumiem, uzsāk darbību Latvijas tirgū, strādājot ar nosaukumu “Sampo Latvija”;
  • 1999. gadā uzņēmums apvienojas ar zviedru “Skandia” un norvēģu “Storebrand” nedzīvības apdrošināšanas uzņēmumiem, lai kļūtu par lielāko nedzīvības apdrošināšanas uzņēmumu Ziemeļvalstīs;
  • 2001. gadā “Sampo” nedzīvības apdrošināšanas bizness kļūst par daļu no If, kļūstot par lielāko nedzīvības apdrošināšanas uzņēmumu Ziemeļvalstīs;
  • 2002. gadā If iegūst jaunu rīkotājdirektoru – Torbjörn Magnusson, kuram pateicoties If darbības rādītāji uzlabojas, padarot to par vienu no pasaules stabilākajiem apdrošināšanas uzņēmumiem. If sāk piedāvāt savus pakalpojumus Baltijas valstu tirgū.
  • 2004. gadā “Sampo” kļūst par vienīgo If akcionāru;
  • 2009. gadā noslēdzas uzņēmumu apvienošanās vienā juridiskā uzņēmumā – If P&C Insurance AS, kas darbojas visās Baltijas valstīs kā vadošais nedzīvības apdrošinātājs Baltijā.
  • 2012. gadā If kļūst par vadošo nedzīvības apdrošināšanas uzņēmumu Ziemeļeiropā, nodarbinot vairāk nekā 6400 darbinieku 9 valstīs, kā arī darbiniekus uzņēmuma filiālēs citās pasaules valstīs.
if logo

If piedāvātie pakalpojumi

If piedāvā apdrošināšanu transportlīdzekļiem, nodrošinot tādus apdrošināšanas veidus kā OCTA, OCTA+, KASKO, vēsturisko auto KASKO, kā arī līzinga apdrošināšanu. Tāpat If apdrošina mājokļus, ceļojumus, veselību, ārzemnieku veselību, nelaimes gadījumus, civiltiesisko apdrošināšanu, kā arī atpūtas kuģošanas līdzekļus. Kā jau pieminēts If apdrošināšanas pakalpojumiem ir iespējams pieteikties arī internetā – “If internetā” ir iespējams iegādāties apdrošināšanu, bet “If Portālā” internetbanku klientiem ir iespējams ne vien iegādāties apdrošināšanu, bet arī pieteikt atlīdzību, sekot līdzi saviem rēķiniem un to apmaksas termiņiem.

If kontaktinformācija

If centrālais birojs atrodas Rīgā, Republikas laukumā 2A, kas strādā darba dienās no pulksten 8:30 rītā līdz pulksten 17:30 vakarā. Sazināties ar If iespējams, zvanot pa tālruni 8333 vai rakstot uz info@if.lv. If ir arī divas filiāles – viena Liepājā, Radio ielā 19, bet otra Valmierā, Rīgas ielā 5. Liepājas filiāli iespējams sazvanīt, zvanot pa tālruņiem 63421206 vai 26515440, bet Valmieras filiāli iespējams sazvanīt, zvanot pa tālruņiem 64281101 vai 26515439.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here