Gada sākumā cilvēki parasti kaut ko apņemas, lai ievērojami uzlabotu savu dzīvi un visu slikto atstātu pagātnē. Nereti jaunā gada apņemšanās ir saistīta tieši ar finansiālo stāvokli. Cilvēki apņemas mazāk tērēties, vairāk iekrāt, neņemt ātros kredītus utt. Tas viss, protams, ir apsveicami, bet jāsaprot, ka jaunā gada atnākšana pati par sevi nekādus brīnumus nepaveiks. Jūs neverat cerēt, ka jūsu finansiālā situācija uzlabosies, savā dzīvē neko nemainot un sevi nemotivējot. Lai jaunā gada apņemšanās nebūtu tikai kārtējais tukšais solījums un sevis mānīšana, ir jābūt konkrētam rīcības plānam, kā to panākt. Šeit būs noderīgas vadlīnijas, kas palīdzēs jaunajā gadā ievērojami uzlabot finansiālo stāvokli.

Vispirms, ir jāsāk ar teorētisku plānošanu. Tas nozīmē, ka vispirms ir jāsaprot, kas vecajā gadā ir darīts nepareizi un ko tieši ir jāmaina, lai finansiālā situācija uzlabotos. Tas ir ļoti svarīgi, jo citādāk jaunā gada apņemšanās būs vien daži haotiski centieni iegūt vai ietaupīt naudu, kas visticamāk nedos nekādus rezultātus. Jāsaprot, vai pamata problēma ir ienākumu trūkumā, neapdomīgu lēmumu pieņemšanā, spontānu pirkumu veikšanā vai kur citur. Atrodot pamata problēmas, būs daudz vieglāk saprast, kā rīkoties tālāk un ko tieši šī jaunā gada apņemšanās nozīmēs praksē.

Vairumā gadījumu problēma slēpjas tieši nepareizā naudas tērēšanā, taču var būt arī izņēmumi. Ja saprotat, ka pamata problēma tiešām ir tajā, ka jums ir pārāk mazi ienākumi, varbūt ir pienācis laiks meklēt jaunu darbu, vai meklēt veidus, kā nopelnīt papildus naudu. Katrs gadījums ir jāvērtē individuāli, jo ne vienmēr ir iespējams uzreiz atrast labāk apmaksātu darbu, vai citus ienākumu avotus, bet ir jādara viss, lai atrastu jebkādu iespēju palielināt savus ienākumus. Tādā gadījumā jaunā gada apņemšanās būs tieši sistemātiski un regulāri labāka darba vai citu ienākumu avotu meklējumi.

Bet, kā jau tika minēts, parasti pie vainas nav naudas trūkums, bet gan nepareiza tās tērēšana. Tādā gadījumā ir jāsāk piedomāt pie savas rīcības un taupīt. Lielākajā daļā gadījumu taupība pat nenozīmē būtisku sevis ierobežošanu, bet gan vienkāršu piedomāšanu pie veiktajiem pirkumiem un labāku lēmumu pieņemšanu. Padomājiet, kur aiziet lielākā daļa jūsu naudas. Ja jums to ir grūti aptvert teorētiski, sāciet ar izdevumu fiksēšanu. Pirmajā jaunā gada mēnesī, piefiksējiet pilnīgi visus savus izdevumus, lai saprastu, kur visu laiku esat kļūdījies un ko esat darījis nepareizi. Pēc tam centieties atteikties no visa liekā un meklējiet lētākas opcijas visur, kur vien tas iespējams.

Tomēr arī tad, ja būsiet izpratis savas naudas problēmas un zināsiet, kas pie vainas, vēl nav teikts, ka jaunā gada apņemšanās būs veiksmīgi īstenojusies, jo bieži vien problēma ir gribasspēkā. Iespējams pirmie mēneši vei nedēļas patiešām tiks veltīti rūpīgai finansiālā stāvokļa uzlabošanai, taču cilvēkiem tas ātri vien apnīk un tiek atkārtoti pārņemti vecā gada nelāgie ieradumi. Tieši tāpēc ir nepieciešams visus panākumus un plānus fiksēt. Vislabākais variants ir iegādāties plānotāju vai kalendāru un atzīmēt atskaites punktus. Sadaliet lielo mērķi mazākos, lai būtu vieglāk tos sasniegt. Redzot savus panākumus, nezudīs motivācija turpināt iesākto.

Pēc tam ir jāpadomā arī par to, lai no šīs jaunā gada apņemšanās būtu kāds manāma labums, tāpēc ietaupīto vai nopelnīto naudu nevajadzētu uzreiz iztērēt. Atlieciet to atsevišķi, lai redzētu savu izaugsmi un nenovirzītu papildus ienākumus kam citam. Bieži vien papildus finanses patiešām tiek iegūtas, bet tās vienkārši tiek novirzītas citiem mērķiem. Ja jūsu jaunā gada apņemšanās ir tieši uzlabot savu finansiālo situāciju ilgtermiņā, nevis vienkārši sakrāt naudu kādai precei, neļaujiet palielināties izdevumu kategorijām. Atlieciet naudu atsevišķi, vai glabājiet to atsevišķā bankas kontā.

Ja esat iekrājis naudu un redzat, ka jaunā gada apņemšanās tiešām ir izdevusies un finansiālā stabilitāte uzlabojas, neapstājieties, bet ejiet vēl tālāk. Investējiet naudu, lai iegūtu vēl vairāk. Pasīvie ienākumi kalpos kā papildus ienākumu avots, turklāt tas neprasīs nekādas lielās pūles. Jūs varēsiet turpināt pelnīt naudu un vairot savus ienākumus neko nedarot. Ja esat pārliecināts, ka izprotat investīciju veidus varat izvēlēties riskantākas investīcijas, lai nopelnītu pēc iespējas vairāk, taču, ja nevēlaties riskēt ar savu grūti pelnīto vei krāto naudu, vismaz apsveriet iespēju investēt drošos objektos, kā, piemēram, obligācijas vai stabilu uzņēmumu akcijas.

Kaut ko apņemoties, ir jāsaprot, ka nekas nenotiek pats no sevis. Ir jābūt rīcības plānam, kas izstrādāts, balstoties uz konkrēto situāciju un iespējām. Vislabāk, ja šis rīcības plāns ir fiksēts un tam ir atskaites punkti, kuriem sekot. Tādā gadījumā būs gan motivācija turpināt pildīt savu apņemšanos, gan iedvesma darīt un sasniegt vēl daudz vairāk.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here