Melošu, ja teikšu, ka nedomāju, ka glaunas mašīnas pieder augstprāšiem. Ir indivīdi, kas domā, ka automašīnas izmēram un greznumam ir cieša saistība ar cilvēka pašvērtējumu, proti, jo tās ir lielākas un glaunākas, jo mazāks ir cilvēka pašvērtējums. Tomēr ir indivīdi, kas uzskata, ka ir arī tādi cilvēki, kuriem gluži vienkārši patīk braukt greznībā.

Glaunākas, jaunākas un lielākas automašīnas ir mūsdienu trakums, jo, šķiet, ikviens, kuram ir vairāk kā 5 gadus vecs automobilis, ir gatavs jebkurā brīdī “veco rumaku” pārdot un auto līzingā par 20 000 eiro iegādāties jaunu auto, kas nav vecāks par 5 gadiem. Redzot, ka ik gadu tiek pārdoti apmēram 16 000 000 jauni auto, jāaizdomājas, kādēļ cilvēki ir gatavi sevi apgrūtināt ar nebeidzamiem auto kredīta maksājumiem tā vietā, lai dzīvotu dzīvi bez kredītsaistībām un brauktu ar, piemēram, 1997. gada Honda Accord?

4 iemesli, kādēļ būtu jāpērk jauns auto

Esmu veicis lielu izpētes darbu, meklējot un analizējot dažādus informācijas avotus, lai noskaidrotu iemeslus, kādēļ cilvēkiem būtu jāiegādājas jauni auto. Ja jūsu interesēs ir jauna auto iegādāšanās, šīs netipiskais iemeslu saraksts jums var palīdzēt.

 • 1. Ja jūs neko nesaprotat no vērtības un nolietojuma
  Zinu, ka esmu matemātikas nūģis un lielākā daļa lasītāju ir atjautīgi finanšu jautājumos, bet, ja jūs nezinājāt: jaunas automašīnas savu vērtību zaudē ātrāk nekā mūsdienu slavenību karjera. Brīdī, kad jaunā automašīna izbrauc no salona, tā momentāni zaudē apmēram 10% no savas vērtības. Kas vēl ļaunāk, jau pirmajos 4 jaunā auto lietošanas gados tā kopējā vērtība pazeminās par apmēram 40% – 60%, protams, balstoties uz tā marku un modeli. Ja jūs esat nopirkuši 25 000 eiro vērtu automobili, tik pat labi es jūs tagad varētu lūgt katru dienu nolaist tualetes podā 5 eiro banknoti. Par to, ka tā vērtība krītas arī uz tā nolietojuma rēķina par apmēram tik pat lielu summu, nemaz nerunāsim.
 • 2. Ja jūs ticat, ka vecu automašīnu remonts ir dārgāks nekā jaunu automašīnu labošana
  Viens no pieņēmumiem, kas valda sabiedrībā attiecībā uz veciem automobiļiem, ir uzskats, ka tie pēkšņi pārstāj darboties vai uzsprāgst, kad tie ir sasnieguši, piemēram, 100 000 kilometru nobraukumu. Ņemot vērā, ka daudzu vecu auto nobraukums ir ievērojami lielāks par minēto, varu apgalvot, ka šis mīts viennozīmīgi nav patiesība. Jā, protams, automašīnas vecums ir viens no būtiskākajiem rādītājiem un, jo lielāks tas ir, jo tā apkopei ir jāpievērš lielāka vērība. Bet padomāsim – it visām automašīnām neatkarīgi no to vecuma ir nepieciešama regulāra apkope, kas ietver tādas darbības kā, piemēram, eļļas maiņa, riepu maiņa, bremžu maiņa u.tml. Vienīgās vecu auto papildus izmaksas rodas brīdī, kad ir jāmaina kāda no detaļām, kas gadu gaitā ir nolietojusies.
  Jāmin arī sekojoša matemātiska sakarība – pieņemsim, ka auto līzinga mēneša maksājums ir 100 eiro, kas gada laikā sastāda 1200 eiro. Cik daudz gada laikā par savu auto samaksā veca automobiļa īpašnieks? Noteikti ne tik daudz, kā jauna auto īpašnieks, ja vien tas vispār kaut ko iztērē. Ja jauna auto iegāde tā pircējam būtu tik tiešām tik izdevīga, visi ar auto jomu saistītie uzņēmumi jau sen būtu bankrotējuši.
 • 3. Ja jums statuss ir būtiskāks par naudu
  Ir ļoti daudz cilvēku, kuri labprātāk mirst nekā brauc ar auto, kas ir vecāks par 5 gadiem vai maksā mazāk par 15 000 eiro – tas vienkārši ir zem viņu goda. Mūdienu pasaules skumjā realitāte ir tā, ka daudziem no mums pārāk rūp tas, ko citi cilvēku par mums domā. Ja vien cilvēki būtu atklātāki un reālāki attiecībā uz savu finansiālo situāciju, labumu gūtu mēs visi.
 • 4. Ja esat augstprātīgi lielībnieki
  Ir cilvēki, kas dzīvo taupīgi un pārticīgi savu līdzekļu robežās, bet ir arī tādi cilvēki, kas dzīvo pāri saviem līdzekļiem un tērē vājprātīgas naudas summas. Otrajiem jaunas automašīnas iegāde (un “sitiens zem jostas vietas” saistībā ar tā vērtības krišanos) ir būtiskāka par to finansiālo veselību.

Vai pirkt jaunu automašīnu?

Cilvēki, es ticu, ka mums visiem vajadzētu dzīvot dzīvi priecīgi un pilnasinīgi, tomēr sīknaudas un kuponu krāšana mūs neaizvedīs uz sapņu zemi, bet gudri, ar lieliem pirkumiem saistīti lēmumi noteikti vienkāršos mūsu budžetu, sniedzot iespēju gan ietaupīt, gan ieguldīt. Ņemot vērā iepriekš minēto, šķiet, jauna auto pirkšana nav tas gudrākais un izdevīgākais lēmums.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here