Aizdevumi un kredīti var būt lieliski daudzās un dažādās situācijās, jo tie tev var palīdzēt izkļūt no būtiskām finanšu problēmām. Bet par spīti tam tomēr ir gudri arī padomāt, pirms tu izlem aizņemties jebkāda veida aizdevumu, jo, iespējams, šis aizdevums nemaz nav tev izdevīgākais risinājums.

Neapšaubāmi pašreizējā ekonomiskajā situācijā ātrie kredīti un dažāda tipa aizdevumi ir daudzu cilvēku izeja, lai nenāktos pasludināt bankrotu kā savai ģimenei, tā savam uzņēmumam, jo mēs paļaujamies uz to, ka tieši kredīts būs tas, kas mums palīdzēs iegūt tik nepieciešamās papildus finanses, lai apmaksātu visus parādus un atkal nostabilizētu savu finanšu situāciju. Taču, ne katrā situācijā aizdevums ir tas labākais variants, tāpēc es vēlos tev pastāstīt par dažiem jautājumiem, kurus tu vari uzdot sev un savam kreditoram pirms katra kredīta aizņemšanās, lai noteiktu to, vai tev tiešām vajadzētu ņemt šo aizdevumu, vai, iespējams, tev labāk būtu meklēt citu veidu, kā izkļūt no finanšu grūtībām.

 

1. Kādēļ tu vispār aizņemies šo aizdevumu?

Pirmais jautājums, kuram tev vajadzētu rast atbildi, ir, kas ir tas īstais iemesls, kādēļ tu vispār aizņemies kredītu. Var būt vairāki dažādi iemesli, kādēļ cilvēki aizņemas bezprocentu kredītus, sākot no jaunas automašīnas iegādes līdz citu parādu atmaksai. Bet visbiežāk ņemt aizdevumi īpaši, lai iegādātos preces, kuras tu ikdienā nevari atļauties, nav tā labākā stratēģija, jo, turpinot šādi dzīvot tu ātri vien vari savākt lielus kredītu parādus. Tāpēc, ja tu nevari izdomāt nozīmīgu un konkrētu iemeslu, kādēļ tev vajadzētu aizņemties aizdevumu, nedari to, jo tādā gadījumā tu to arī visdrīzāk iztērēsi dažādiem nesvajadzīgiem mērķiem.

2. Vai tev vajadzētu ņemt aizdevumu ar vai bez ķīlas?

Ja tu tomēr esi izlēmis ņemt kredītu, tad tev ir arī jānolemj tas, kāda veida kredītu tu aizņemsies. Kredīts ar ķīlu tiks piesaistīts vai nu tavai dzīvesvietai vai, piemēram, automašīnai, un gadījumā, ja tu nespēsi atmaksāt šo kredītu, tad tu zaudēsi ne tika naudu, bet arī kredīta ķīlu. Pretējs ir aizdevums bez ķīlas, kuram tev nav jāiesniedz nekāda ķīla, tādēļ tu neriskē zaudēt savu mājokli vai automašīnu, taču šādiem kredītiem parasti it lielākas gada procentu likmes un tos arī ir būtiski grūtāk aizņemties, īpaši, ja tev ir slikta kredītvēsture. Tāpēc pirms nolem par kredīta veidu, pajautā sev vai tu esi gatavs, ka, gadījumā, ja tu nespēj atmaksāt kredītu, tu pazaudē daudz vairāk nekā tikai savus papildus līdzekļus, vai labprātāk tu cīnītos par kredīta saņemšanu bez ķīlas?

3. Vai tu esi pārliecināts, ka varēsi veikt kredīta maksājumus visā kredīta atmaksas termiņā?

Protams, ikviens zina, ka jo īsāks ir kredīta atmaksas termiņš, jo lielāki būs ikmēneša kredīta maksājumi, taču tajā pašā laikā, īsāks kredīta atmaksas termiņš arī garantē, ka tu pēc iespējas ātrāk varēsi atmaksāt šo kredītu, un pēc tam tev vairs nebūs jāuztraucas par ikmēneša maksājumiem. Vēl mazāks kredīta atmaksas termiņš nozīmē arī mazākus mēneša maksājumus, taču, tajā pašā laikā tas nozīmē arī mazāku garantiju, ka tu spēsi maksāt šo mēneša maksu maksāt visu garo kredīta atmaksas terminu. Tāpēc tev ir jāapsver visi par un pret īsākam un garākam kredīta atmaksas termiņam un jāsaprot, vai tu vēlies riskēt un maksāt kredītu ļoti ilgu laiku, tikai un vienīgi, lai tev būtu pēc iespējas mazāks ikmēneša kredīta maksājums.

4. Kādi ir konkrētā kredīta nosacījumi, šī kredīta pirms termiņa atmaksai?

Un pēdējais jautājums, kuru tev gan vajadzētu vairāk uzdot tieši kreditoram nevis sev ir, kādi ir konkrētā kredīta, kuru tu plāno aizņemties, nosacījumi, gadījumā, ja tu to vēlies atmaksāt pirms kredīta atmaksas termiņa beigām. Lielai daļai kredītu nav jāmaksā nekādas papildus maksa, ja tu pēkšņi iegūsti papildus līdzekļus, kurus tu vari izmantot, lai atmaksātu savu kredītu ātrāk. Taču pastāv arī kreditori, kuriem nepatīk, ka tie zaudē ikmēneša procentu likmes apjomu, un tādēļ piemēro konkrētu maksu gadījumā, ja klients vēlas atmaksāt kredītu pirms tā termiņa beigām. Tādēļ noteikti, pirms aizņemies kredītu, noskaidro to, vai tev nebūs jāveic papildus izmaksas tikai tāpēc, ka tu gribi ātrāk apmaksāt savu kredītu.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here