Nauda ir diezgan motivējoša vienība jebkuram darbiniekam. Taču tas nav vienīgais veids, kā atalgot darbiniekus par to darbu. Lai gan viņiem vienmēr ir pieejami izdevīgākie piedāvājumi, lai aizņemtos naudu un līdz ar to arī uzlabotu savu situāciju, katrs uzņēmuma vadītājs var sniegt savu palīdzību arī citādākā veidā.

Jums nebūs nepieciešams kredīts no bankas, jo ir pieejami dažādi ļoti vienkārši veidi, kā likt jūsu darbiniekiem justies novērtētiem. Daudzi vadītāji uzskata, ka vienīgais veids, kā atlīdzināt saviem darbiniekiem, ir ar lielākām algām un lielākām piemaksām. Bet labākie līderi un priekšnieki zina, kā motivēt un dot iespēju darbiniekiem bez pārlieku lielie tēriņiem. Patiešām svarīga ir atzinība.

1. Izmantojiet savus vārdus

Nosūtiet ar roku rakstītas personīgās piezīmes darbiniekiem, kuri ir pelnījuši atzinību. Aizkustiniet kādu un padariet to jēgpilnu.

2. Sniedziet pielaidīgas darba stundas

Kad visi ir smagi strādā, viena no labākajām lietām, ko jūs varat darīt, lai parādītu, ka jums nav vienalga, ir ieviest elastīgu darba laiku.

3. Atalgot pūles, nevis rezultātus

Atalgojiet lielas pūles, pat ja tās neizdodas. Kad jūs atlīdziniet centienus, jūs veicinat riska uzņemšanos.

4. Padariet to jēgpilnu

Piedāvājiet saviem darbiniekiem interesantu darbu; radiet īpašus projektus un iespējas, kas viņiem ļauj izcelties un demonstrēt savus talantus.

5. Veidojiet veiksmes kultūru

Padariet sava uzņēmuma kultūru ar saikni, komunikāciju un rūpēm. Parādiet patiesu interesi par darbiniekiem, ieguldot to panākumos.

6. Savienojiet punktus

Pārliecinieties, vai cilvēki dalās savā starpā ar informāciju, pieredzi un stiprajām pusēm. Iedrošiniet ikvienu palīdzēt un pieskatīt vienam otru.

7. Nodrošiniet iespēju izlaist darbu

Ļaujiet darbiniekiem uzzināt, ka viņiem nevajadzētu izlikties, ka viņi ir slimi, lai viņi varētu saņemt papildus brīvdienu. Ir valstis, kur darba devēji nodrošina darbiniekiem tiesības uz vienu papildus brīvu dienu katru mēnesi. Tas var nešķist daudz, toties tas sniedz pietiekami labu iespaidu, lai darbiniekiem nevajadzētu justies pārāk ierobežotiem vai arī bez iespējām kādu reizi neierasties darbā.

8. Ļaujiet mainīties

Ļaujiet darbiniekiem izvēlēties savus projektus vai apmainīties ar kolēģi. Tas stiprina un motivē viņus, palīdz viņiem attīstīt un demonstrēt jaunas stiprās puses un ir lielisks atalgojums.

9. Dodiet pieci

Burtiski dodiet darbiniekam pieci, kad viņi ir paveikuši kaut ko tādu, kas ir labi un noderīgi. Mudiniet visu organizāciju dot pieci par augsti kvalificētu darbu.

10. Iedrošiniet staigāt

Veiciniet darbiniekus pastaigāties, pārvietoties, pamest galdus. Viņi būs stiprāki un būs mazāk stresa vispārējā darba vidē.

11. Ļaujiet būt pieejamam caur telefonu

Atļaujiet darbiniekiem būt pieejamiem pa tālruni vai pa e-pastu, kad nepieciešams – pietiekami elastīgi, lai atļautu savu darbinieku dzīves līdzsvaru.

12. Nodrošiniet stāvvietas

Rezervējiet labākās autostāvvietas darbiniekiem, kuri ir paveikuši izcilu darbu.

13. Telpa atveldzēšanai

Atvēliet neizmantotās biroja telpas, lai darbinieki varētu atpūsties, meditēt vai darīt visu, kas viņiem nepieciešams, lai viņi justos kā patiešām ir paņēmuši pauzi.

14. Slavas siena

Atvēliet sienas vietu darbiniekiem, kuri ir paveikuši kaut ko nozīmīgu. Ievietojiet viņu attēlu uz sienas ar norādi, kāpēc viņi tiek cienīti.

15. Ķēdes vēstule

Sāciet darbinieku emuāru vai e-pasta ķēdi, kur ikviens var dalīties ar noderīgu informāciju.

16. Pieķeriet darbiniekus darām kaut ko labu

Pieķeriet, kad jūsu darbinieki dara kaut ko labu un dodiet iemeslu tos slavēt – publiski, ja iespējams.

17. Ģimenes diena

Uzņemiet atklātu vai ģimenes dienu, kur darbinieku ģimenes var dalīties ar to, ko viņi dara.

18. Grafiti siena

Atļaujiet telpu uz sienas vai tāfeles cilvēkiem, kuri kopā strādājuši komandās, lai uzrakstītu īsus komentārus un slavētu viens otru.

19. Esiet publiski

Lepni paziņojiet, kad darbinieki dara kaut ko lielisku, lai ikviens varētu dalīties ar panākumiem.

20. Paldies!

Vienkāršākais un patiesākais atalgojums, ko jūs varat dot, ir pateikt, paldies.

Atvēliet laiku, lai atalgotu savus darbiniekus un parādītu savu atzinību. Izmaksas var būt nekas, bet tas noteikti atmaksāsies. Katram uzņēmumam ir svarīgi saglabāt labas attiecības ar svarīgākajiem darbiniekiem. Tādā veidā noteikti būs iespējams iegūt vairāk produktivitātes un noderīgumu no tiem, kā arī pastāvēs mazāka iespēja, ka tie meklē kādu citu darbavietu ar labākiem nosacījumiem. Protams, nevar aizmirst, ka arī finanses pašas par sevi ir nozīmīgs faktors, jo tikai tādā veidā ir iespējams arī pašam darbiniekam atvieglot savu situāciju, piemēram, nesagādāt vajadzību meklēt otru darbu, papildus piepelnīties vai arī vienmēr ar aizdomām skatīties kompānijas darbībā. Lai gan ir pieejami aizdevumi, kurus labiem darbiniekiem nevajadzētu būt problēmai saņemt, tas nenozīmē, ka tiem patiktu sarežģīt savas iespējas un pieejamās finanses tikai tāpēc, ka darbavieta nav pietiekami saprotoša vai arī nesniedz palīdzību, kad tas nepieciešams. Pateicība vien nevar visu mainīt, tomēr gadījumā, kad atalgojums ir labs un tiek piešķirti visi pelnītie bonusi, papildus uzslava noteikti ir laba lieta, kas tiks novērtēta. Turklāt pašam uzņēmuma vadītājam vai citam no vadības tas neko īsi neizmaksās finansiāli, līdz ar to kāpēc gan to nedarīt. Katram jābūt iespējai attīstīties un justies labi kolektīvā. Daudz kas ir atkarīgs no paša kolektīva, kam ir uzticēti tādi paši vai līdzīgi pienākumi. Vadība var tikai censties pārliecināties, ka arī tajā jomā viss ir kārtībā. Ja ir nepieciešamas pārmaiņas, vislabākais veids ir rīkot sapulci, kur katrs var izteikt savus iespaidus un ierosinājumus, lai nešķistu, ka lēmums ir pieņemts, neņemot vērā visu uzskatus. Tādā veidā ir iespējams atrast kompromisu. Tāpat nevajadzētu ignorēt citu darbinieku vēlmes, piemēram, saņemt lielāku atalgojumu. Jums ir jāizvērtē, vai tas ir pamatoti un cik daudz jūs varētu atļauties, lai uzturētu labas attiecības un neizjauktu vispārējo produktivitāti. Jums tik un tā pieder galējais vārds un to darbinieks nevar mainīt, ja vien darbinieks pats aicina dot iespēju pierādīt sevi un līdz ar to jums nekas cits neatliek kā uzklausīt. Ber arī šajā gadījumā var darboties arī daudz radošāka pieeja, kas var ļaut jums neaiztikt finanses, bet tik un tā veikt kaut kādas izmaiņas. Ar pareizu pieeju ir iespējams sasniegt labu rezultātu katrai no pusēm, vienlaikus neradot finansiālas problēmas, kas var būt ļoti grūti pārvaramas sevišķi, ja tiek pievērsta pietiekama uzmanība, kur tas ir nepieciešams. Darbinieki parasti ir atvērti un cenšas teikt, kas tiem nepatīk vai ko tie vēlas, līdz ar to nevajadzētu būt problēmai atrast iespējamos variantus. Dažreiz tas var prasīt vairāk laika un diskusiju, bet katram tam ir jābūt gatavam, jo tikai tad var pieņemt lēmumus un radīt situācijas, kas katram patiks. Ja šāds iznākums tomēr neizdodas, tad no tā ir jāmācās un jāatrod ko papildus ir iespējams mainīt finansiāli vai nefinansiāli.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here