Nauda un finanses vai mēs to gribam vai nē sastāda lielu daļu no mūsu ikdienas raizēm, jo nauda ir mūsdienu sabiedrības izvēlēta monetāra vērtība, ar kuru iespējams bez lieka riska un problēmām veikt dažādu preču pirkšanu un pārdošanu jeb apmaiņu. Naudu vajag uztvert nevis, kā ērtību, bet gan kā lietu, ar ko iespējams nopirkt vērtību, jo ar naudas palīdzību var pirkt gan cilvēka laiku(nostrādinot darbiniekus) gan dažādas preces un pakalpojumus, tāpēc nevajag domāt, ka naudas pelnīšana ir slikta, bet gan šī problēma ir jāatrisina, lai par to nebūtu tik bieži jādomā. Vairumam cilvēku ikdienā nākas saskarties ar naudas problēmām jo tiek tērēti pārāk lieli līdzekļi vai arī tiek nopelnīts pārāk maz, un ar šiem pašreizējiem līdzekļiem nav iespējams izveidot pilnvērtīgu dzīvi. Tieši tāpēc katram no mums ir jābeidz ignorēt savas finanses un jāsāk plānot, prioretizēt un kopumā sakārtot visas šīs lietas, kas saistītas ar naudu un dažādu preču, pakalpojumu pirkšanu. Šeit būs daži padomi, kas tev varētu palīdzēt viegli tikt galā ar savām finansēm.

Plānošana

Viens no pirmajiem soļiem, kas būtu jāveic, savu finanšu sakārtošanā ir tieši plānošana, jo bez konkrēta plāna un mērķa ir grūti saprast, kas ir galvenās lietas, kurām jāpievērš uzmanība, kad runa iet par finansēm. Tev vajadzētu nolikt konkrētus datumus, kad tev ir jāpieķeras šai finanšu plānošanai, un tiešām jāmēģina saprast, kur, kā un cik daudz tiek tērēti tavi līdzekļi, kādi ir tavi ienākumi, lai tu varētu saprast kāda ir tava patreizējā finansiālā situācija. Pēc tam, kad tu esi sapratis, kas patreiz notiek ar tavām finansēm ir laiks sākt plānot nākotni, veicot dažādas darbības, kas varētu automatizēt tavu ienākumu tērēšanu, kā izveidot automātiskos maksājumus kredītiem, un citiem ikmēneša izdevumiem. Tālāk tev vajadzētu arī censties veidot budžetu un tādā veidā ieplānot, kā tava ikmēneša nauda tiks tērēta, lai nerastos lieki pārsteigumi, kad tev pēkšņi uzrodas neparedzēti tēriņi un tu nezini, kur ņemt līdzekļus to nosegšanai, un nekas cits neatliek, kā ņemt ātros interneta kredītus!

Uzskaiti visu

Nākamais solis pēc plāna izveides ir visu ienākumu un izdevumu uzskaite, lai nākotnē tu varētu veikt secinājumus par to, cik daudz naudas tu tērē dažādiem tēriņiem un kuras ir tās kategorijas, kur būs iespējams ietaupīt vairāk. Tēriņu uzskaitīšana ir ļoti svarīga ikviena budžeta sastāvdaļa, jo šādā veidā, tu varēsi ātri vien saprast, kur tiek tērēta tava nauda, un nākamajā plānošanas dienā veikt secinājumus, lai šos tēriņus iegrožotu. Un tev nav pat vajadzīgs uzskaitīt katru konkrēto čeka lietu, ko tu pirki, bet galvenais sakārto tos pa konkrētām kategorijām, kā, piemēram, māja, automašīna, izklaides, īre, ēšana utt. Šādā veidā, kad tu redzēsi, ka kāda kategorija aizņem pārāk lielu daļu no tava ikmēneša budžeta tu varēsi sākt domāt risinājumus, kā to uzlabot un kā tieši tajā kategorijā ietaupīt, jo konkrētu mērķu izveidošana ir vēl viena lieta, kas tev palīdzēs ietaupīt un sasniegt savus finanšu mērķus!

Palielini ienākumus

Lielākā daļa no mums strādā tieši algotu darbu, kur alga tiek maksāta katru mēnesi un tāpēc ikmēneša budžeta veidošana ir ļoti labs solis, tomēr, lai vai cik daudz mēs uzlabotu savus tēriņus un censtos ietaupīt, tieši ienākumu līmenis ir tas, kas būs galvenais noteicējs mūsu budžeta veidošanā. Jo lielāki ienākumi, jo vieglāk ir izveidot budžetu, jo ir lielāks naudas apjoms, ar kuru iespējams strādāt un daudz vairāk tēriņu, kur iesējams ietaupīt. Tāpēc, pēc tam, kad tu sāc veikt regulāras budžeta plānošanas un uzskaiti visus savus izdevumus būs laiks domāt par to, kā uzlabot savus ikmēneša ienākumus. Protams, šis solis nav tik viegls, kā nopirkt lētākus produktus, jo ienākumi lielākoties ir atkarīgi no tā, cik daudz darba devējs tev ir gatavs maksāt. Un, ja darba devējs neuzskata, ka tu esi pelnījis algas paaugstinājumu, tad diezin vai tev būs iespējams viņu pierunāt, bet nekas slikts jau nenotiks, ja tu pamēģināsi. Bet daudz vieglāks veids, kā saņemt lielākus ikmēneša ienākumus ir atrast vēl vienu pusslodzes darbu vai arī prasīt savam darba devējam papildus darbus, par ko viņš tev varētu maksāt vairāk. Katrā darba vietā ir dažādi darbi, kas parasti tiek veikti neefektīvi vai arī,kuriem vispār nav neviens cilvēks, kas tos izdarītu, un, ja darba devējs ir sācis meklēt kādu jaunu darbinieku, kas šos darbus varētu darīt, tad tā ir tava iespēja pieteikties uz papildus darbiem, par kuru padarīšanu tad arī tu varētu saņemt papildus samaksu!

Izglītojies un meklē palīdzību

Galvenais nevajag uzskatīt, ka tu zini visu un nemitīgi nepieciešams lasīt un meklēt jaunu informāciju par savu finanšu plānošanu, budžeta veidošanu un, protams, arī ienākumu palielināšanu. Izglītošanās mūsdienās jau sen vairs nenozīmē tikai to, ko māca skolā, bet gan tev pašam ir jāmeklē tas, kas tevi interesē, un jāskatās, kā šādas problēmas ir risinājuši citi cilvēki, lai pēc tam tu varētu adoptēt šos paņēmienus sev. Un, ja tu internetā vai dažādās grāmatās nesēj atrast pietiekoši labu informāciju, tad, iesējams, tev vajag meklēt kādu finanšu speciālistu, kas palīdzēs tev uzlabot savas personīgās finanses un par mazu samaksu palīdzēs tev gan ietaupīt gan palielināt ienākumus.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here