Vai tev pašreiz ir kādi parādi? Vienalga vai tu esi parādā kādam kreditoram vai kādai privātpersonai, šī sajūta – būt kādam parādā – nav ļoti patīkama, jo tev ir jācenšas rast plāns, kā atmaksāt šo kredītu bez darba vietas, pat situācijā, ja tavas finanses ļauj tev maksāt tikai pašu minimālāko summu mēnesī. Tas var radīt tev lielu stresu, jo papildus ikdienas ienākumu un izdevumu menedžēšanai, tev ir vēl jādomā arī par saviem parādiem. Bieži vien, kad es domāju par lielajiem parādiem, kuri man kādreiz bija, es vairāk atceros nevis tieši pašus parādus un izdevumu samazināšanu, bet gan to, kā es jutos tajā situācijā, un, tā kā tā noteikti nebija tā patīkamākā sajūta, tad es labprāt dotu arī tev padomu, kā cīnīties ar šo parādu izraisīto stresu.

Viena no būtiskākajām pazīmēm, kas tev uzreiz pateiks priekšā, ka tev ir parādu izraisīts stress, ir, ka tu jūti nepārtrauktu trauksmi, kā arī nereti ļoti slikti guli un es norūpējies par savu finanšu situāciju. Īpaši sliktas šīs sajūtas var būt tad, ja tu jau esi sapratis, ka pat ik mēnesi cītīgi maksājot kredītu, tu šķietami vēl ilgi nespēsi atmaksāt pilno kredīta summu. Tāpēc, īpaši šādā situācijā, ir ļoti svarīgi zināt, kā mazināt šo stresu, lai tas nepārņem tavu dzīvi un nesāk to kontrolēt.

Viens no veidiem, kas gan nav no tiem vieglākajiem veidiem, kā samazināt kredīta vai parādu izraisīto stresu, ir vienkārši palielināt savus ienākumus. Ja tu esi pašnodarbinātais, tu to vari izdarīt, piemēram, uzņemoties vairāk dažādus darbus un pavadot ilgāku laiku strādājot, taču, ja tu strādā fiksētas algas darbu, tad, piemēra, tu vari uzņemties kādu haltūru darba dienu vakars vai brīvdienās, kas arī var nodrošināt papildus ienākumus. Un, lai gan tas nozīmē, ka tev būs mazāk brīvā laika, tava parādu vai kredītu stresa sajūta mazināsies, jo, pelnot vairāk, tu ik mēnesi vari atmaksāt lielāku kredīta daļu, kas nozīmē, ka tu ātrāk varēsi izkļūt no šīm parādsaistībām.

Interesants fenomens saistībā ar kredītu un parādu stresu ir, ka ar laiku tu pie tā pierodi un tas mazinās pats no sevis, jo tu palielini savu toleranci pret šo stresu. Kas nozīmē, ka arī laiks noteikti palīdzēs tev just mazāku stresu un sadzīvot ar saviem parādiem. Un, lai gan laikam nevar likt ritēt ātrāk, tas var būt neliels mierinājums tiem, kuri pašreiz jūtas bezcerīgi.

Un vēl tu savu stresu noteikti samazināsi, sev kā prioritāti nosakot ātrā kredīta pēc iespējas ātrāku atmaksu. Ja tu darīsi visu, kas ir tavos spēkos, lai atmaksātu šo kredītu, tu jutīsies ne tikai apņēmības pilns patiešām pildīt šo solījumu, bet arī ātrāk sāksi justies labāk, jo tu sapratīsi, ka, lai gan pašreiz tavs kredīts ir ļoti liels, pāris mēnešu laikā tas jau būs ievērojami samazinājies, bet pāris gadu laikā tu būsi spējīgs to atmaksāt pilnībā. Bet kā to izdarīt? Vienkārši apņemies ik mēnesi kreditoram atmaksāt vairāk nekā tikai pašu minimālāko kredīta summu. Mēģini ik mēnesi kreditoram atmaksāt, piemēram, par 30 eiro vai 50 eiro vairāk nekā ir paredzēts tavā ikmēneša maksājumā. Lai gan 30 vai 50 eiro ir šķietami ļoti maza summa, ja tavs kredīts ir mērāms tūkstošos, tie tomēr ir 30 vai 50 eiro tuvāk tava kredīta atmaksai un 30 vai 50 eiro tuvāk tava parāda vai kredīta izraisītā stresa beigām.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here