Bieži vien studiju kredīti mēdz būt ne tikai grūti atmaksājumi, bet to nokārtošana aun atmaksas kārtība arī var sagādāt grūtības, jo ir grūti izprast visu birokrātiju un sistēmu, kura parasti tiek piemērota studiju kredītiem. Ir daudz un dažādas studiju kredīta atmaksas shēmas un varianti, kā dēļ mums ir grūti pareizi izprast šo atmaksas kārtību, un mēs nevaram veiksmīgi izplānot to tā, lai šī studiju kredīta atmaksa mums veiktos pēc iespējas veiksmīgāk un arī ātrāk. Tādēļ šeit būs dažas stratēģijas, kuras tev var palīdzēt izveidot un īstenot tev piemērotāko studiju kredīta atmaksas shēmu:

  • Pirmais, ko tev vajadzētu noskaidrot, ir, vai tavs studiju kredīts skaitās valsts vai privātais kredīts, jo dažādiem kredītiem ir dažādas procentu likmes un dažādi noteikumu. Ja, tavs kredīts tiek pieskaitīts pie valsts kredītiem, tad tev vajadzētu pārbaudīt, vai tev nav iespēja konsolidēt šo studiju kredītu tā, lai tam tiktu pagarināts atmaksas cikls. Valsts studiju kredīti parasti ir kredīti, kuru ietvaros pēc noteikta termiņa bijušajam studentam ik mēnesi no algas tiks novilkta kāda konkrēta naudas summa, lai kredīts tiktu atmaksāts tādā termiņā, kāds tika noteikts, ņemot kredītu. Tāpēc, ja tavs valsts studiju kredīts ir ļoti liels, es ieteiktu tev konsolidēt kredītu tā, lai tev ik mēnesi būtu jāveic mazāks maksājums, un tu varētu arī ietaupīt kādu naudu savas nākotnes veidošanai. Šos ietaupījumus tu vari arī, piemēram, investēt, kas nodrošinātu, ka tu vēl nopelni papildus naudu, kuru vai nu atkal iekrāt, vai atdot par studiju kredīta maksājumiem. Taču, ja tev ir paņemts privātais studiju kredīts, tad noteikti atmaksā to pēc iespējas ātrāk, jo, kā jau minēju, šādiem kredītiem noteikti it augsti gada procenti, tādēļ, jo ilgākā laika periodā tu atmaksāsi šo kredītu, ko vairāk tu pārmaksāsi.
  • Lielākai daļai cilvēku, kuri nesen ir pabeiguši studijas un uzsākuši darba gaitas, ienākumi noteikti nebūs no tiem lielākajiem tajā brīdī, kad tiem ir jāsāk atmaksāt studiju kredīti, kas parasti ir aptuveni vienu gadu pēc studiju pabeigšanas, tāpēc ja arī tu esi šādā situācijā un tavs studiju kredīts ir valdības kredīts, tad tu noteikti vari pieteikties kādam no daudzajiem studiju kredīta atmaksas plāniem, kuri ir paredzēti aprēķināt ikmēneša summu balstoties uz tavu ienākumu apmēru. Tas nozīmē, ka šāda plāna rezultātā tad, kad tev vel nav liela alga, tev būs ik mēnesi jāatmaksā ļoti neliela naudas summa, bet līdz ko tava alga palielināsies, arī šī atmaksas summa proporcionāli palielināsies. Šāds plāns dod iespēju ikvienam pat pirmos savas darba dzīves gadus tikai un vienīgi neuztraukties pat studiju kredīta atmaksu, bet patiešām arī izbaudīt savu jaunību un arī to, ka tev beidzot pašam ir savi oficiālie ienākumi.
  • Taču, ja tev ir paveicies un līdz brīdim, kad tev ir jāsāk atmaksāt savi studiju kredīti, tu jau esi iekārtojies darbā, kurā tev tiek nodrošināta pietiekami augsta alga, tad es ieteiktu pamēģināt refinansēt savu studiju kredītu. Refinansēšana nozīmē, ka tu pārslēdz savu studiju kredītu, lai tam būtu tev un tavai pašreizējai situācijai daudz izdevīgāki kredīta noteikumi. Un, tā kā, studiju kredītu slēdzot, tam noteikti tika piemērots atmaksas plāns, kurš būtu piemērots cilvēkam ar vidējiem ienākumiem, ja tavi ienākumi ir virs vidējā, tad tu vari pārslēgt savu kredītu, lai tam ir tādi atmaksas noteikumi, ka tu šo kredītu, piemēram, varētu atmaksāt ātrākā lakā, kā rezultātā tu ātrāk atbrīvosies no šī kredīta un varēsi brīvi izbaudīt visus savus nopelnītos līdzekļus.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here