Vai esat ievērojuši, ka, nopērkot, piemēram, jaunas kurpes, somu vai maku, iekšpusē atrodas tāds neliels maisiņš ar caurspīdīgām lodītēm? Tas ir silikagēla maisiņš. Vairākums no mums diemžēl pienācīgi nenovērtē šo silikagēlu un tā galveno īpašību – silikagēls nodrošina to, ka lietas saglabājas svaigas, kamēr uzglabājas noliktavās, kā arī tiek transportētas. Lielākā daļa no mums visbiežāk atver sava pirkuma iepakojumu un izmet laukā visu, kas tam nāk līdzi, tostarp šo silikagēla maisiņu.

Ticiet vai nē, bet šī šķietami nenozīmīgā maisiņa pielietošana dažādās situācijās var palīdzēt mums ietaupīt naudu. Silikagēla maisiņā atrodas silīcija dioksīds, kas izsausina it visu, kas atrodas tā tuvumā. Šo īpašību dēļ silikagēla pielietojums ir daudz plašāks par kurpju vai maku svaiguma uzturēšanu. Gadu gaitā ir atklāti vairāki veidi, kā ietaupīt naudu ar šo mazo maisiņu palīdzību, kurus mēs parasti vienkārši izmetam laukā.

Uzturiet savu sporta somu svaigu

Lai jūsu sporta soma un drēbes kalpotu ilgāk, vienkārši ielieciet somā vienu vai divus silikagēla maisiņus, kas uzsūks lieko mitrumu un parūpēsies par tās svaigumu, sniedzot iespēju to lietot ilgāk.

Izglābiet savu slapjo telefonu

Gadās, ka mūsu telefons iekrīt slapjumā vai, vēl ļaunāk, ūdenī, apdraudot tā funkcionēšanu. Netērējiet rīsus, lai izžāvētu savu slapjo telefonu, jo tie vēl noderēs ēšanai. Rīsu vietā izmantojiet silikagēla maisiņus, ieliekot tos kopā ar telefonu kādā maisiņā vai kastītē, lai tie uzsūktu visu mitrumu.

Saglabājiet savas fotogrāfijas

Ja jūs savus fotoalbumus vai kastes ar fotogrāfijām turat kādā skapī, bēniņos vai pagrabā, jums jāzina, ka tās sasmakušā un mitrā gaisa dēļ var sabojāties. Labāk turiet savas fotogrāfijas kastēs vai plastikāta maisiņos ar silikagēlu, pasargājot sevi no atmiņu zaudēšanas, kā arī izdevumiem, no kuriem nāktos šķirties, mēģinot fotogrāfijas atjaunot.

Pagariniet savu skuvekļu mūžu

Nereti gadās, ka skuvekļi mitruma dēļ sarūsē un kļūst nelietojami, tāpēc nākas tos izmest. Arī šajā gadījumā var palīdzēt silikagēls – turiet savus skuvekļus plastmasas kastītē ar vienu vai diviem silikagēla maisiņiem, kas uzsūks no skuvekļiem lieko mitrumu.

Nu ko – laiks krāt silikagēla maisiņus vai gluži vienkārši tos nopirkt. Atcerieties, ka šie maisiņi nepilda savas funkcijas mūžīgi – kad tie ir uzsūkuši gana daudz mitruma, tie vairs nekalpo kā nākas, tādēļ tie ir jānomaina pret jauniem.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here