Ietaupīt naudu uz elektroenerģijas rēķinu nav iespējams, vienkārši nomainot pakalpojumu sniedzēju, jo tādus resursus kā ūdens, gāze un elektroenerģija visbiežāk nodrošina viens uzņēmums. Šī iemesla dēļ vienīgais veids, kā var mēģināt samazināt elektroenerģijas patēriņu, ir būt radošiem un izdomāt citus elektroenerģijas ietaupīšanas veidus. Turpinājumā iepazīstieties ar dažiem veidiem, kā iespējams samazināt elektrības patēriņu un līdz ar to arī rēķina summu.

Iegādājieties programmējamu termostatu

Lielu daļu no komunālo pakalpojumu rēķina summas sastāda izdevumi par mājokļa apkuri. Mūsdienās vēl aizvien ir mājokļi, kuros apkure nav regulējama, bet tik pat daudz ir arī tādu mājokļu, kuros iedzīvotāji paši var regulēt mājokļa temperatūru, attiecīgi arī samaksājot par to. Protams, mājokļa temperatūru ir iespējams regulēt manuāli, bet to ir iespējams darīt arī automātiski, uzstādot programmējamu termostatu, kas mūsdienās ir zināmi arī kā viedie termostati. Viedie termostati var samazināt mājokļa temperatūru laikā, kamēr iedzīvotāju nav mājās, bet paaugstināt to, kad iedzīvotāji atgriežas mājās. Šie termostati ir ieprogrammējami pēc savām vēlmēm un vajadzībām. Lai gan tāda termostata iegāde nav lēts prieks, tas ļoti ātri atmaksājas, jo rēķinu summas par apkuri strauji sarūk.

Izejiet ārpus savas komforta zonas

Samaziniet sava mājokļa temperatūru par pāris grādiem – istabas temperatūra, iespējams, nebūs tik komfortabla kā jūs to vēlētos, bet patērētā siltuma daudzums līdz ar apkures rēķiniem ievērojami samazināsies. Protams, temperatūra nav jāsamazina tiktāl, ka esat spiesti ģērbties trijās drēbju kārtas vai pastāvīgi uzturēties zem segas, bet tās samazināšana par pāris grādiem gan nevienam nekaitētu un palīdzētu ietaupīt naudu.

Lietojiet enerģijas taupīšanas ierīces

Liela daļa mūsdienās pieejamo elektroierīču patērē elektroenerģiju arī tad, kad tās ir izslēgtas, jo nav atvienotas no elektrotīkla. Mūsdienās ir pieejamas daudz un dažādas elektroenerģijas taupīšanas ierīces, bet tām visām ir viena funkcijas – tās nobloķē jebkādu elektroenerģijas plūsmu brīdī, kad konkrētā ierīce tiek izslēgta, bet netiek atvienota no kontaktligzdas.

Ietaupiet uz ūdens sildītāja rēķina

Ūdens uzsildīšana parasti sastāda 14% – 25% no kopējās komunālo pakalpojumu rēķina summas. Ja jums ir savs ūdens sildītājs jeb boilers, šī summa var būt vēl lielāka, jo nereti tā temperatūra ir iestatīta augstāka nekā patiesībā nepieciešams. Jums jāzina, ka katri 10 grādi, par kuriem jūs samazināt sava ūdens sildītāja temperatūru, samazina ūdens uzsildīšanas rēķina summu par 3% – 5%. Tomēr uzmanieties temperatūru samazināt par daudz, jo tad ūdens sildītāja var savairoties nevēlamas baktērijas. Tāpat varat apklāt savu ūdens sildītāju ar stikla šķiedras audumu, lai mazinātu siltuma zudumus.

Veiciet sava mājokļa enerģijas auditu, lai atrastu un novērstu trūkumus

Atrodiet kādu kompāniju, kas veic mājokļu enerģijas auditu, un lūdziet tai novērtēt jūsu mājokļa enerģijas patēriņu, lai atrast trūkumus un efektīvi novērstu tos, samazinot savus izdevumus par enerģijas patēriņu.

Uzturiet kārtībā visas ierīces

Pat tādu šķietami nenozīmīgu darbu veikšana kā regulāra gaisa kondicioniera spoļu iztīrīšana un krāsns filtru nomaiņa var samazināt enerģijas patēriņu un līdz ar to arī izdevumus par to. Ja netiek veikti šie un citi darbi, ierīcēm ir grūtāk strādāt un tādēļ tās patērē vairāk enerģijas nekā tām vajadzētu patērēt.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here