Varbūt šķiet neticami, bet pat finansiāli grūtos laikos, kas skar, piemēram, nevis vienu konkrētu ģimeni vai indivīdu, bet gan visu valsti kopumā, ir iespējams rast cerību un izdzīvot. Iespējams un pavisam noteikti cerams, ka turpinājumā sniegtie padomi palīdzēs arī jums, ja gadījumā jūs būs skārušas lielākas vai mazākas finansiāla rakstura nebūšanas.

7 naudas padomi tiem, kas ir nonākuši finansiālās grūtībās:

 

1. Saredziet perspektīvas un uzstādiet mērķus

Ekonomisko krīžu laikā, kas ik pa laikam vēsturiski atkārtojas, stāsti par baņķieriem, kuri dara sev galu, nolecot no ēku jumtiem, bija tikai normāla un pat pašsaprotama parādība. Ko gan viņi vēlējās panākt ar šo muļķīgo rīcību? Pilnīgi neko. Finansiālais izmisums nav nekas jauns, bet tas noteikti nav tik psiholoģiski traumatisks, kā, piemēram, diagnoze par neārstējami galvas smadzeņu audzēju. Šis ir piemērs, kuru būtu jāatceras ikvienam, nonākot finansiālā situācijā, kas šķiet bezcerīga. Padomājiet par iespējami ļaunāko savas dzīves scenāriju, kas liktu tai zaudēt jēgu, un tad salīdziniet to ar naudas trūkumu. Šāda domāšana nereti liek saskatīt iespējamās perspektīvas un situācijas risinājumus.

2. Runājiet ar ģimeni un draugiem

Nākamais solis, kas var palīdzēt rast izeju no nepatīkamās situācijas, ir runāšana ar savas ģimenes locekļiem, radiniekiem, draugiem un citiem ļoti tuviem cilvēkiem. Sarunāšanās atbrīvo no emocionālās spriedzes un sāpēm, un diezgan bieži noved pie apbrīnojamas atklāsmes, ka izeja pastāv. Jāatceras, ka vienmēr pastāv kāda izeja!

3. Izpētiet valsts un privātā atbalsta iespējas

Pastāv vairākas valsts, pašvaldību un privātā sektora aģentūras (piemēram, Valsts sociālās apdrošināšanas vai Nodarbinātības Valsts aģentūras), kas pašas piedāvā konkrētu palīdzību, savieno ar citām, attiecīgām pārstāvniecībām vai iedod citu organizāciju kontaktus, kas varētu palīdzēt konkrētajā situācijā. Šī palīdzība var izpausties, piešķirot tiesības uz noteiktiem pakalpojumiem, dažāda veida pabalstus, pārtikas kuponus vai pakas, kā arī citāda veida palīdzību. Varat griezties pēc palīdzības arī pie tādām organizācijām kā, piemēram, baznīcas vai “Sarkanais krusts”, kas nodarbojas ar dažāda veida humānās palīdzības sniegšanu tiem, kas nonākuši grūtībās.

4. Gūstiet ienākumus no lietām, kuras varat pārdot

Liela daļa cilvēku gūst papildus ienākumus, pārdodot tiem nevajadzīgas lietas, un dažkārt ar to ir pat pietiekoši. Ja jūs jau esat atbrīvojušies no visām jums nevajadzīgajām lietām un jums vēl joprojām ir nepieciešama papildus nauda, mēģiniet sastādīt sarakstu ar citām lietām, kuras jūs droši varētu pārdot vai, piemēram, nodot lombardā. Varbūt jums ir kādas vērtīgas lietas, piemēram, dārglietas vai antikvāras lietas, kurām mūsdienās tiek piešķirta augsta naudiskā vērtība.

5. Apsveriet iespēju pasludināt savu maksātnespēju

Skaidrs, ka lēmums par labu maksātnespējas pasludināšanai ir milzīgs solis – būtiskākās sekas, kas ir saistītas ar maksātnespēju, ir tās uzrādīšanās kredītvēsturē, kas, kā zināms, ir būtiskākais faktors, kas ietekmē potenciālās kredītsaistības nākotnē. Šī iemesla dēļ pirms maksātnespējas pasludināšanas ir ieteicams konsultēties ar kādu sertificētu un kompetentu finanšu plānotāju. Lai gan maksātnespēja ir pēdējā iespēja, tā nereti var būt izdevīga. Kā rāda pieredze, pēc maksātnespējas pasludināšanas liela daļa indivīdu nokārto visas savas parādsaistības salīdzinoši īsā laika periodā.

6. Koncentrējieties uz saviem parādiem un sāciet reāli rīkoties, lai uzlabotu esošo situāciju

  • Pārskatiet un izvērtējiet savus parādus, nopietni apsverot iespēju pielietot kādu no parādu samazināšanas stratēģijām;
  • Noteikti samaziniet arī kredītkartes izdevumus un parādus;
  • Konsultējieties ar savu kreditoru, lai izskaidrotu savu situāciju, it īpaši gadījumā, ja jūs ir uzrunājuši arī parādu piedzinēji;
  • Samaziniet savus izdevumus, pārplānojiet budžetu un izstrādājiet konkrētu finanšu plānu;
  • Lai nomaksātu būtiskus parādus, pielietojiet arī savus aktīvus;
  • Apmeklējiet kredītu konsultācijas;
  • Apsveriet kredītu konsolidēšanu vai pārkreditāciju;
  • Neuzķerieties uz krāpniekiem, jo mūsdienās uzdarbojas ļoti daudz cilvēku, kas pelna uz to cilvēku rēķina, kas ir nonākuši finansiālās grūtībās;
  • Pārstājiet būt nabadzīgs, pielietojot iepriekš minētos padomus!

7. Meklējiet emocionālo palīdzību un centieties palikt pozitīvi

Finansiālās grūtības var būt viens no briesmīgākajiem notikumiem, ar ko cilvēks var jebkad dzīvē saskarties. Ja jūs esat saskārušies ar šādu situāciju, varat meklēt palīdzību, piemēram, pie psihologa vai kāda cita kvalificēta speciālista. Jāatceras, ka lielā daļā gadījumu finansiālās problēmas nav tik daudz finansiālas, cik garīgas, proti, nereti cilvēki situāciju uztver pārāk sakāpināti un pārspīlēti. Šāds domu gājiens arīdzan var palīdzēt rast kādus potenciāli lieliskus risinājumus. Problēmu apzināšanās un pieņemšana ir jau pusceļš ceļā uz grūtību atrisinājumu.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here