Bankrots. Tas ir proces, kurš nav patīkams nevienam. Un galvenais, ka bankrots vai vismaz došanās tā virzienā var sākties vairākos dažādos veidos sākot no negaidīta un liela rēķina par medicīniskiem izdevumiem, līdz automašīnas negadījumam vai darba zaudēšanai. Ja būsim godīgi, bankrota situāciju ar izraisīt praktiski jebkādas neparedzētas un augstas izmaksas, jo to rezultātā tu ātri vien vari ieslīgt parādos un kavētos kredītu maksājumos, kā rezultātā ar laiku tev ir jāpasludina bankrots.

Es zinu vairākus cilvēkus, kuriem, pat, ja to finanses šķietami iepriekš bija perfektā kārtībā, pēkšņi kaut kas notiek, un to finansiāla situācija kļūst tik slikta, ka ar laiku tiem nekas cits neatliek, kā pasludināt bankrotu. Vieniem šis neparedzētais grūdiens bija darba zaudēšana, kas lika to finansēm samazināties uz pusi, bet otriem – pēkšņa saslimšana ar astronomiskiem slimnīcas rēķiniem. Tādēļ vienmēr ir labi zināt, kā efektīvi izvairīties no bankrota situācijas, un kā kļūt atkal maksātspējīgam.

 

1. Izpēti to vai bankrots ir tavs izdevīgākais variants

Viena lieta, as tevi var atturēt no padošanās, kā rezultātā tu nepasludināsi bankrotu, ir izpētīt to, vai bankrots tiešām ir tava vienīgā un tava izdevīgākā iespēja. Jā, protams, ir situācijas, kad bankrots ir vienīgā iespēja, kā turpināt savu dzīvi, taču ir situācijas, kad bankrots ir vienkārši vieglākā iespēja, kuru tu tieši tādēļ arī vēlies izmantot, taču patiesībā tu arī vari rast risinājumu, kurš tev ir izdevīgāks. Tādēļ noteikti rūpīgi pārbaudi visus faktus un iespējas un tikai tad izlem, vai pasludināt bankrotu, vai tomēr turpināt cīnīties, līdz tu izkļūsti no finansiālajām grūtībām.

2. Izveido striktu budžetu

Viens no veidiem, kā jau iepriekš nodrošināt, ka tu nenokļūsti situācijā, kad tev ir jāizvēlas starp bankrotu vai izmisīgu cīņu par finanšu uzlabošanu, ir jau tagad noteikt visai striktu budžetu. Šādā veidā tu būsi spējīgs ietaupīt kādu summu un to ielikt krājkontā, kuru tu vari pēc tam izmantot, lai segtu jebkurus neparedzētus izdevumus, tā neiedragājot savu ikdienas budžetu.

3. Pārrunā savu situāciju ar savu kreditoru

Ja tu tomēr esi nonācis situācijā, kad tev absolūti nepietiek līdzekļu, lai turpinātu ikmēneša kredīta maksājumus, nekautrējies doties pie kreditoriem un informēt tos par tavu situāciju. Bieži vien šķietami bezcerīgas situācijas pat šķietami milzīgu kredītu gadījumā kreditori tās atrisinās, atļaujot klientam paņemt kredīta brīvdienas vai pagarinot kredīta ar negatīvu kredītvēsturi atmaksas termiņu, kas tev var dot laiku, kurā atkal sakārtot savas finanses un pēc tam atsākt kredīta maksājumus. Šādi tu būsi novēris bankrota iespēju, kā arī, iespējams, ieguvis labvēlību no sava kreditora, jo tu nevis vienkārši pārstāji atmaksāt kredītu, bet patiešām griezies ar savu problēmu pie kreditora un centies to risināt.

4. Izmanto ikvienu iespēju nopelnīt naudu

Ja tu attopies situācijā, kad tu pēkšņi esi uz bankrota robežas, tad, pirms tu vienkārši padodies un pasludini bankrotu, pacenties iegūt papildus līdzekļus, kurus izmantot bankrota novēršanai, dažādos šķietami neparastos veidos. Varbūt tev mājās ir lietas, kuras tev vairāk nevajag vai bez kurām tu vari iztikt, tad pārdod tās un tu iegūsi papildus līdzekļus, bet varbūt tu zini kādu pazīstamo, kurš var tev nokārtot kādu haltūru, kura ienestu papildus līdzekļus. Noteikti izmēģini visu iespējamo, jo, īpaši ģimenes budžeta gadījumā, bankrots reti kad ir labākā izeja no finanšu grūtībām.

5. Veic dzīvesstila izmaiņas

Un pēdējā lieta, ko tu vari darīt, ja jūti, ka tava finanšu situācija tuvojas bankrota robežai, ir veikt būtiskas dzīvesstila izmaiņas, kuras nodrošinātu, ka tev pietiks nauda visu būtisko maksājumu apmaksai un tev nenāksies pasludināt bankrotu. Šī dzīvesstila izmaiņa var būt vai nu uz kādu laiku ievākšanās atpakaļ pie vecākiem, vai vienkārša savu izdevumu samazināšana. Nav nozīmes cik lielas vai mazas ir šīs dzīvesstila izmaiņas, galvenais, ka, ja tas palīdz tavas ģimenes finanšu situācijai, tad noteikti veic tās, un tu palēnām varēsi atveseļot savas finanses.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here