Vasara parasti ir atvaļinājumu laiks, kad visiem gribas izbaudīt sauli, siltumu un visas brīnišķīgās iespējas, ko sniedz šis ko tā spēj sniegt. Diemžēl, lai spētu lieliski un aizraujoši pavadīt vasaru, vairumā gadījumu ir nepieciešami papildus finansiālie līdzekļi. Izklaides gandrīz vienmēr nozīmē liekus tēriņus un līdz ar to arī bažas par savu finansiālo situāciju. Lai vasarā ikviens varētu lieliski pavadīt laiku, turklāt nekaitējot savām finansēm, ir jāņem vērā ieteikumi, kas palīdzēs kārtīgi atpūsties bez maksas vai par ļoti nelielām naudas summām.

Pirmais ieteikums ir pēc iespējas vairāk pārvietoties ar velosipēdu. Daudziem velosipēds kalpo tikai kā atrakcija brīviem brīžiem, taču tas ļoti labs transporta līdzeklis, ar kuru ir iespējams pārvietoties gana ātri, turklāt tas ir daudz interesantāk, nekā braukt ar mašīnu vai autobusu. Braucot ar velosipēdu, viss ceļš var kļūt par aizraujošu piedzīvojumu, jo ir iespējams kārtīgi apskatīt burvīgo ainavu, kas paveras pa ceļam, turklāt nokļūšana galamērķi sagādās daudz lielāku gandarījumu. Pārvietošanās ar velosipēdu neko nemaksā un tas arī palīdz uzturēt labu fizisko formu. Jūs būsiet pārsteigts par to cik daudz naudas ietaupīsiet uz degvielu vai sabiedriskā transporta biļetēm un cik daudz citu labumu no tā spēsiet gūt.

Vasarā aktuāla izklaide ir arī dažādi festivāli un citi pasākumi. Ja vasarā ļoti vēlaties apmeklēt dažādus pasākumus un ballēties līdz rīta gaismai, bet nevēlaties tērēt lielas summas par ieejas biļetēm, piesakieties par brīvprātīgo darbinieku. Šādas iespējas piedāvā daudzu lielāko festivālu un citu pasākumu organizatori. Festivālos ir ļoti daudz darba, tāpēc rīkotāji ir gatavi izsniegt brīvbiļetes tiem, kas ir vēlas un spēj dažas stundas dienā pastrādāt. Parasti darbs tiešām ilgst vien 3 – 4 stundas dienā un visu atlikušo laiku ir iespējams ballēties kopā ar citiem atpūtniekiem, kas par ieejas biļetēm samaksājuši lielu naudu. Darbs arī vairumā gadījumu nav grūts. Tas ir saistīts vai nu ar kārtības un tīrības uzturēšanu pasākuma vietā vai biļešu kontroli. Šis noteikti ir labs risinājums, ja finansiālā situācija nav spīdoša.

Vasarā ir iespējams arī atrast ļoti daudz izklaides iespēju, kuras vienmēr ir bez maksas. Tā vietā, lai apmeklētu iestādes vai pasākumus, kur tiek prasītas ieejas maksas, meklējiet iespējas atpūsties par brīvu. Vasarās norisinās tādi pasākumi kā pilsētas svētki, zaļumballes, muzeju naktis utt. Visi šie pasākumi ir bez maksas, turklāt tajos tiek piedāvātas visdažādākās atrakcijas un interesanti laika pavadīšanas veidi. Ja esat gatavs apbraukāt tuvākās pilsētas, tad noteikti atradīsies kāds piemērots pasākums gandrīz katrā nedēļas nogalē.

Bez maksas vienmēr var baudīt arī dabu. Varat doties pārgājienos, braukt uz jūru, atpūsties pie kāda ezera utt. Vasarā iespējas ir bezgalīgas, turklāt šāda veida atpūta vasarai ir daudz piemērotāka, nekā, piemēram, naktsklubi. Kāda jēga sēdēt iekštelpās, ja tādā veidā pat nevar izbaudīt jaukos laika apstākļus? Noteikti ikviens sev tuvākajā apkārtnē varēs atrast kādu klusu nostūri, kur baudīt sauli, dabu un skaistu ainavu.

Vēl vasarā daudzi dodas uz kempingiem vai viesu mājām, taču vairumā gadījumu šādas izklaides ir diezgan dārgas. Pat palikšana teltī mūsdienās bieži vien ir maksas pasākums, jo teltis drīkst celt tikai privātās teritorijās vai īpaši ierīkotās atpūtas vietās. Šādai atpūtai var atrast bezmaksas alternatīvu. Noteikti ikvienam draugu vai paziņu lokā ir kāds, kuram pieder lauku māja, dārzs vai pat vasaras māja ar pirti. Varat sarīkot lieliskus pasākumus lauku īpašumos, turklāt tam pat ir savas priekšrocības, salīdzinājumā ar kempingiem, piemēram, varēsiet būt drošs, ka neviens jūs netraucēs un atpūtnieku lokā būs tikai jūsu draugi un paziņas.

Ja tomēr vēlaties grandiozākus piedzīvojumus, ārpus valsts robežām, būs jārēķinās ar šādiem tādiem izdevumiem, bet arī ceļot ir iespējams lēti. Ja esat drosmīgs un gatavs riskēt, varat doties ceļojumos ar autostopiem. Tas mūsdienās nav nekas neiespējams. Ir cilvēki, kuri pat ir apceļojuši visu pasauli šādā veidā. Protams, tāpat būs jārēķinās ar izdevumiem par naktsmītnēm, ēdienu utt., bet arī uz šīm izdevumu kategorijām var ietaupīt. Piemēram, daudzas viesnīcas pieņem darbiniekus, samaksas vietā piedāvājot naktsmājas un ēdienu. Lai iemācītos, ko vairāk par šo ceļošanas veidu varat palasīt tā saucamo bekpekeru blogus. Ja neko tādu iepriekš neesat darījis, labāk pirmajā reizē sameklējiet sev kompanjonu.

Kā jau jūs redzat, iespēju, kā pilnvērtīgi izbaudīt vasaru bez maksas vai ar minimālām izmaksām ir ļoti daudz. Kaut gan vasaru visi uzskata par laiku, kad nākas tērēt daudz naudas, tā nebūt nav. Tieši pretēji – ikvienā vietā var atrast bezmaksas izklaides, kas daudzējādā ziņā pārspēj maksas izklaides.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here