Vienkāršākais veids, kā vairot savus ienākumus ir, panākot, ka tiek palielināta darba alga, tomēr vairums darbinieku izvairās uzsākt ar savu priekšnieku sarunu par šo tematu. Lūgt algas pielikumu ir neērti un nepatīkami, turklāt tas var negatīvi ietekmēt izaugsmes iespējas konkrētajā uzņēmumā, ja izmantosiet nepareizu pieeju un būsiet pārāk uzstājīgs vai nekaunīgs. Par laimi, rīkojoties gudri un apdomīgi, ir diezgan liela iespēja, ka sasniegsiet vēlamo rezultātu. Šeit būs dažas stratēģijas, kā panākt, ka priekšnieks piekrīt palielināt jūsu algu.

Lūdziet algas pielikumu, pamatojot šo prasību ar saviem darba rezultātiem. Šī stratēģija, protams, būs piemērota tikai patiešām labiem un uzcītīgiem darbiniekiem, bet ja jūs tāds esat, jums ir visas tiesības uz to norādīt un izmantot savā labā. Piemēram, ja spējat izdarīt vairāk nekā jūsu kolēģi un ieguvums uzņēmumam no jūsu darba ir lielāks, jūs to varat izmantot kā argumentu. Ja tas, ko sakāt tiešām ir taisnība, jūsu priekšniekam nebūs iespēju jūsu argumentiem strīdēties pretī. Protams, tas nenozīmē, ka alga patiešām uzreiz tiks palielināta, jo priekšnieks var atteikt arī tāpēc, ka uzņēmumam nav naudas, nevis tāpēc, ka viņš neuzskata, ka jūs būtu to pelnījis, taču izredzes ir diezgan lielas.

Lūdziet algas paaugstinājumu, balstoties uz ekonomiskajiem rādītājiem un norisēm konkrētajā nozarē. Šī stratēģija būs piemērota tiem, kuru algas tiešām ir zem vidējā līmeņa. Izpētiet, kādas ir vidējās algas valstī, cik pelna darbinieku konkurējošos uzņēmumos un cik pelna līdzīga profila darbinieki pārējos uzņēmumos. Dodieties pie sava priekšnieka ar šo informāciju un pārlieciniet viņu par to, ka jūsu alga tiešām ir neadekvāti zema. Ja vien jūsu priekšniekam nebūs kādi pamatoti pretargumenti, viņam jūsu prasību vajadzētu izpildīt, kaut vai tāpēc, ka tas nerada labu slavu uzņēmumam.

Lūdziet algas paaugstinājumu, balstoties uz labāku darba piedāvājumu. Dodieties pie sava priekšnieka, norādot uz labāku darba piedāvājumu, kuru grasāties pieņemt. Tas jūsu priekšniekam liks apdomāt, vai algas paaugstināšana nebūtu mazāks upuris kā vērtīga darbinieka pazaudēšana. Ar šo metodi gan ir jāuzmanās. Labāk to izmantot tikai tad, ja patiešām jums ir iespēja šo darbu dabūt un esat gandrīz vai pieņemts. Darba devēji nav muļķi un viņi var pārbaudīt, vai tiešām esat bijis uz kādu darba interviju un jums ir piedāvāts kāds cits darbs. Ja priekšnieks atklās, ka viņam melojat, ne vien nedabūsiet algas pielikumu, bet arī varat tikt atlaists, turklāt arī tad, ja priekšnieks jums noticēs, viņš var jūs palaist projām.

Lūdziet cita veida bonusus, nevis tieši algas paaugstinājumu. Ļoti laba stratēģija ir neprasīt tieši algas pielikumu, bet kādu citu bonusu, piemēram, iemaksas trešajā pensiju līmenī, iespēju izmantot dienesta automašīnu vai veselības apdrošināšanu. Šādu bonusu piešķiršana priekšniekam būtu mazāk finansiāli neizdevīga, turklāt tad jūs neizskatītos tik uzstājīgs un alkatīgs. Šādu privilēģiju pieprasīšana drīzāk parādītu to, ka spējat pieņemt pārdomātus lēmumus un saprotat, ka ne tikai skaidra nauda ir būtiska. Protams, arī šādas lietas labāk pieprasīt tikai tad, ja tiešām uzskatāt, ka esat tās pelnījis un varat šo viedokli pamatot.

Lūdziet algas paaugstinājumu, pret solījumu panākt uzņēmuma izaugsmi. Ja jūsu spēkos tiešām ir panākt, ka uzņēmums nopelna vairāk un jums ir konkrēti priekšlikumi un rīcības plāni, varat pielikumu lūgt kā atlīdzību par tiem. Šajā gadījumā algas pielikuma lūgšana nebūs tik neveikla, jo tas nebūs tāpat kā lūgties, neko īsti nenodot pretī. Tas drīzāk būs piedāvājums nopirkt jūsu zināšanas un idejas. Principā tas būtu līdzīgi kā uzņemties papildus darbus. Ja jūsu priekšnieks būs ieinteresēts šajā piedāvājumā, viņam nevajadzētu būt nekādiem iemesliem, algu nepaaugstināt.

Jautājiet, ko jums darīt, lai dabūtu algas pielikumu. Šī ir pieeja, kas derēs gandrīz visiem darbiniekiem, tajā skaitā tiem, kas neizceļas uz pārējo fona un nav īpaši nepieciešami uzņēmumam. Līdzīgi, kā iepriekšējā stratēģija tā vairāk ir abpusējs darījums. Jūsu priekšniekam ir tiesības izteikt savas vēlmes un prasības, līdz ar to arī viņam būs kāds labums no tā, ka jums tiek palielināta alga. Tas gan arī nenozīmē, ka jūsu piedāvājums obligāti tiks pieņemts vai apsvērts, bet izmantojot šādu metodi, nejutīsieties tik neveikli un darba devējs būs informēts par to, ka neesat apmierināts ar pašreizējo darba samaksu.

Īsāk sakot, vienmēr ir jāprot pamatot savu viedokli ar konkrētiem, patiesiem argumentiem un ir jāpieiet šai lietai ļoti racionāli. Ja vienkārši pieprasīsiet algas paaugstinājumu, bez jebkāda pamatojuma, jūs ne vien nedabūsiet kāroto paaugstinājumu, bet arī sabojāsiet attiecības ar savu priekšnieku un varbūt pat zaudēsiet darbu. Esiet laipns, pretimnākošs, bet tajā pašā laikā ar stingru nostāju.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here