Finanses ir aktuāla tēma jebkuram pārim un nereti noved pie strīdiem, ja pārim nav finanšu stratēģijas, kas strādātu vienlīdz labi priekš abiem. Skaidrs, ka nav tādas vienas vienīgās un pareizās stratēģijas, kas palīdzētu pārvaldīt finanses visiem pāriem. Tā lielā mērā ir atkarīga no abu personībām, no tā, kādos apstākļos abi ir uzauguši, no abu vērtībām un plāniem attiecībā uz finansēm. Labākais veids, kā atrast piemērotāko stratēģiju, kas strādātu abu labā, ir ieplānot atklātu sarunu par naudu, mērķiem un finanšu pārvaldīšanas stiliem vēl pirms precībām. Izmēģiniet šo plānu, bet, ja tas nestrādā, ieviesiet tajā nepieciešamās korekcijas.

1. Apvienotās finanses

Ierīkojiet atsevišķu bankas kontu, maku vai aploksni, kur jūs abi ik mēnesi ieliktu vienādu naudas summu. Visus kopējos izdevumus, kas attiecas uz jums abiem, sedziet tikai no šīs naudas. Kad ir ierīkots šāds fonds, nav nepieciešams katru reizi domāt, kurš tagad maksās, cik naudas tagad ir otram jāatdod vai jāpiemet. No šiem līdzekļiem var segt, piemēram, īres maksu, komunālo pakalpojumu maksājumus, pārtikas izdevumus un degvielas izdevumus. Šos līdzekļus var izmantot arī kopējo iekrājumu veidošanai, no kuriem pēc tam iegādāties kaut ko, kas nepieciešams abu kopdzīvei.

Padomi:

 • Piekrītiet apvienot finanses;
 • Iekļaujiet šajā fondā arī abu tēriņu naudu;
 • Nosakiet šī fonda apmēru;
 • Pārrunājiet pirkumus, ko var pirkt par fonda līdzekļiem un kas ir jāpērk par personīgajiem līdzekļiem;
 • Nosakiet mērķus, kuriem krāsit naudu ar šī fonda palīdzību;
 • Sekojiet līdzi un regulāri pārrunājiet jūsu fonda stāvokli;
 • Esiet gatavi mainīt šī fonda uzstādījumus, ja tas nestrādā.

2. Tavs, mans un mūsu

Pastāv divi dažādi veidi, kā rīkoties, ja jūs vēlaties pārvaldīt savu naudu neatkarīgi no partnera, bet kopējos izdevumus segt kopīgi. Viens no veidiem ir segt kopējos izdevumus vienlīdzīgi, proti, sasummēt visus rēķinus un iegūto summu izdalīt uz divi. Tātad visus izdevumus, piemēram, par komunālajiem pakalpojumiem, pārtiku un citiem ikmēneša rēķiniem jūs dalāt savā starpā vienlīdzīgi. Naudu, kas paliek pāri pēc šiem maksājumiem, jūs varat iekrāt vai tērēt savu individuālo vēlmju un vajadzību apmierināšanai. Otrs veids saucas proporcionālā dalīšana. Šī stratēģija darbojas pēc līdzīga principa kā iepriekšējā stratēģija, bet tā ir piemērotāka tiem pāriem, kuru ikmēneša ienākumu līmenis ievērojami atšķiras. Jums abiem jānolemj, cik procentus no saviem ienākumiem jūs ik mēnesi atliksit kopējo izdevumu segšanai. Šeit jāatgriežas pie kopējās naudas fonda veidošanas.

Padomi:

 • Lai atvieglotu rēķinu apmaksāšanu, aprēķiniet ikmēneša rēķinu kopējo summu, lai zinātu cik daudz naudas katram no jums ir jāatliek kopējās naudas fondā vai jārezervē rēķinu apmaksai, ja neveidojat kopējās naudas fondu; šī summa katru mēnesi var nedaudz atšķirties, bet kopumā šī summa būs nemainīga;
 • Neaizmirstiet par individuālo iekrājumu un ārkārtas situāciju fonda izveidošanu;
 • Ja izmantojat kopējās naudas fondu, uzmanieties, lai nav tā, ka viens visu laiku cenšas veidot iekrājumus, bet otrs tos visu laiku iztērē;
 • Atcerieties plānot sarunas par jūsu abu ilgtermiņa mērķiem, ieviešot nepieciešamās korekcijas.

3. Atsevišķie naudas līdzekļi

Jūs varat veikt maksājumus arī nedalot rēķinu summu uz pusēm. Ir pāri, kuriem šāda stratēģija gluži vienkārši ir piemērotāka. Tādā gadījumā visi maksājumi, ar kuriem jūs savā dzīvē saskaraties, ir jādala “manos” un “tavos” maksājumos. Piemēram, viens var maksāt par pārtiku, kamēr otrs maksā par degvielu u.tml. Kamēr vien jūsu atbildību dalīšanas stratēģija nevienam netraucē un dara abus laimīgus, tā der.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here