Mūsdienās arvien vairāk cilvēku sāk izprast investīciju nozīmi stabilas finansiālās situācijas nodrošināšanā, taču vairums vienalga izvēlas savu naudu neinvestēt, jo vienkārši nezina ar ko sākt un nevēlas riskēt ar savu naudu. Investīciju pasaule patiešām ir ļoti plaša un cilvēki, kas nav studējuši finanšu vadību, ekonomiku vai ko citu, kas saistīts ar finansēm, visticamāk šo lietu pārāk labi neizprot. Investēt, neko par to nezinot, patiešām nav prātīgi, jo tad tā ir tikai laimes spēle – varbūt paveiksies kaut ko nopelnīt, bet varbūt nāksies visu pazaudēt. Taču tas, ka pagaidām investīcijas jums ir svešas, nenozīmē, ka jums vajadzētu no tām atteikties. Kā uzsākt investēšanu, lai liktu savai naudai strādāt jūsu labā?

1. Uzstādiet sev mērķi

Pati pirmā un svarīgākā lieta, ar ko vajadzētu sākt ir mērķa uzstādīšana. Tas gan palīdzēs saprast, par kāda veida investīcijām jums vajadzētu domāt, gan arī motivēs jūs investēt un nebaidīties pazaudēt savu naudu. Mērķis var būt gan ļoti tiešs, piemēram, ar investīciju palīdzību nopelnīt konkrētu summu kādas lietas iegādei, vai arī vispārīgs, piemēram, uzlabot savu finansiālo situāciju un tikt vaļā no visiem parādiem. Tāpat mērķi var būt arī daudz piezemētāki, piemēram, panākt, ka iekrājumi nezaudē vērtību pirktspējas samazināšanās rezultātā. Galvenais, lai mērķis jums pašam ir būtisks un reāli sasniedzams. Tad investēšana kļūs nozīmīga un būs vieglāk pārvarēt barjeru pašā sākumā.

2. Nodarbojieties ar pašmācību

Ja finanses un investīcijas jums ir pilnīgi svešas un no tām nesaprotat neko, vispirms vajadzētu apgūt pašus pamatus. To mierīgi var izdarīt pašmācības ceļā. Lasiet grāmatas par investīcijām, lasiet par citu pieredzi blogos un interneta vietnēs, diskutējiet par šo tēmu ar draugiem un paziņām utt. Tādā veidā jūs izzināsiet, kas vispār ir investīcijas, kādi ir investīciju veidi, kādas ir investīciju stratēģijas utt. Protams, varat arī apmeklēt kursus un seminārus vai uzreiz doties vizītē pie finanšu konsultanta, taču tad apmācības izvērtēsies krietni dārgākas.

3. Dodieties pie finanšu konsultanta

Visu apgūt pašmācības ceļā bez praktiskas pieredzes gan būs grūti. Protams, jūs varat mēģināt arī investēt mazas summas, balstoties uz to, ko esat apguvis teorijā, lai saprastu, kā tas viss notiek un mācītos no savām kļūdām, taču tas prasīs gan laiku gan naudu. Labāk tomēr būtu apspriesties ar kādu, kurš to visu pārzina ļoti labi un ir spējīgs dot noderīgus padomus tieši jums. Tiekoties ar finanšu konsultantu jums ir iespēja uzdot viņam jautājumus, kas jums palikuši neskaidri, pēc sevis izglītošanas, kā arī noskaidrot visu par investēšanas praktisko pusi un to, ko teorijas grāmatās izlasīt never. Jums finanšu konsultantam jāpastāsta par saviem mērķiem un viņš ieteiks, kas jūsu konkrētajā gadījumā būtu piemērots un kā vaidot savu investīciju portfeli.

4. Izmantojiet piesardzīgas un zināmas investīciju stratēģijas

Jāatzīst, ka tiešām lielu naudu pelna tie investori, kas nebaidās riskēt un bieži vien pieņem ļoti neparastus un pat strīdīgus lēmumus, taču, iesācējiem ar riskantām investīciju stratēģijām aizrauties nevajadzētu. Vislabāk būtu izvēlēties drošus investīciju objektus, piemēram, investēt lielu, stabilu un augošu uzņēmumu akcijās. Vislabāk ir izvēlēties vairākus, atšķirīgus investīciju objektus, lai sadalītu riskus. Pēc tam vajadzētu sekot līdzi uzņēmumu potenciālajai izaugsmei un konkrētajām nozarēm, kurās tie darbojas, lai zinātu, kā rīkoties ar savām akcijām, taču tas, protams, nav vienīgais veids. Kā jau tika minēts, investīcijas, investīcijas ir ļoti plašs jēdziens un iespējas investēt ir gandrīz neierobežotas.

5. Neļaujiet emocijām gūt virsroku

Patiesībā, daudzi, kuri ir mēģinājuši investēt, nav izturējuši emocionālo spiedienu, tāpēc no investēšanas atteikušies. Investīcijas patiešām var radīt lielu stresu, jo īpaši sākumā, taču nevajadzētu ļaut tam gūt virsroku pār jums. Ieguldīt savu naudu, nezinot, kas īsti ar to varētu notikt, nenoliedzami ir biedējoši, taču ir jāsaprot, ka neriskējot un neinvestējot jūs palaižat garām iespēju ļaut savai naudai strādāt un pelnīt jaunu naudu. Ja jūs esat apguvis investīciju pamatus, apspriedies ar finanšu konsultantu un izvēlējies iet salīdzinoši konservatīvu ceļu, iespēja, ka jūs visu pazaudēsiet ir pat ļoti niecīga. Visticamāk jūs tikai un vienīgi iegūsiet, tāpēc nevajag baidīties. Ja tomēr apziņa, ka jūsu nauda ir apdraudēta neļauj jums naktīs mierīgi gulēt, sāciet investēšanu ar nelielām summām un pamazām tās palieliniet, lai pierastu pie šī procesa.

Investīcijas patiešām prasa zināšanas, gribasspēku un izturību, taču, tie, kas izvēlas iet visu ceļu, parasti ir ļoti lieli ieguvēji. Liela daļa bagātnieku savu kapitālu ir uzkrājuši tieši, pateicoties investīcijām, ļoti lielam riskam un ticībai sev. Ja arī jūs vēlaties beigt dzīvot no algas līdz algai un atļauties daudz vairāk nekā līdz šim, investīcijas ir jūsu iespēja to visu sasniegt.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here