Vasara jau ir pusē un cik tad vairs palicis laiks ir līdz Decembrim un Ziemassvētku sezonai, tāpēc arī ir cilvēki, kas jau tagad sāk domāt par to, kā iekrāt naudu dāvanām un Ziemassvētku un jaunā gada pasākumiem. Nereti cilvēki, kas nav sagatavojušies un iekrājuši naudu svētkiem janvārī attopas ar ļoti lielām paģirām un ne jau no alkohola, bet gan no svētku laikā iztērētās naudas, kas tika ņemta kredītā. Un tāpēc arī pēc tam vairākus mēnešus šie parādi velkas līdzi, līdz tiek beidzot nomaksāti, bet nereti klāt jau atkal ir nākamais gads un viss atkal sākas no sākuma. Tieši tāpēc šogad es ieteiktu visiem mazliet vasarā pievilkt jostas un katru mēnesi atlikt nedaudz naudas, lai šogad svētku sezonā nebūtu jāuztraucas, kā visiem iegādāties dāvanas un lai nebūtu jāieslīgst dziļās parādsaistībās.

Lai šo visu varētu korekti izdarīt vispirms tev ir jāsaprot cik tad tu katru gadu tērē šiem svētkiem gan dāvanās gan viesību rīkošanā un to viegli var uzzināt paskatoties iepriekšējo gadu bankas izrakstos no Oktobra līdz Decembrim, izejot pāri visiem tēriņiem. Protams, ja tu visas dāvanas pērc tikai pēdējā brīdī tad pietiks tikai ar Decembra izraksta izpēti. Šeit galvenais ir iegūt vismaz aptuvenu skaitli, cik tad tev īsti izmaksā šie svētki un nav nozīmes vai tavi tēriņi ir bijuši lielāki vai mazāki pa gadiem, galvenais ir atrast vidējo skaitli, lai tu vismaz vari rēķināties ar to, cik aptuveni tev vajadzētu sakrāt. Ja tu uzzināji, ka tavs vidējais skaitlis ir 300 Eiro, tad tev nākamo 6 mēnešu laikā ir jāsakrāj šie 300 Eiro, kas ir 50 Eiro katru mēnesi. Ja tu būtu sācis domāt par šo jau gada sākumā tad tev būtu mēnesī jānoliek tikai 25 Eiro, kas jau liekas pavisam nedaudz, bet tā, kā šis gads jau ir pusē, tad tev būs mazliet vairāk jāpadomā par saviem tēriņiem un jāiekrāj vairāk naudas.

Tas, kādā veidā tu šo naudu iekrāj jau būs pilnībā atkarīgs tikai un vienīgi no tevis, jo katrs mēs esam savādāks un, kur vienam labāk patīk atlikt katra mēneša sīknaudu tur citam mēneša sākumā ir vieglāk šo iekrājamo naudu pārskaitīt uz krājkontu un pēc tam domāt, kā lai ar atlikušo naudu izdzīvotu. Galvenais ir jau no šī mēneša mēģināt pieturēties pie plāna un tāpēc, ka ir palicis tik maz laika, tad labāk no šī plāna nenovirzīties, jo atpakaļceļa tev vairs nav un pienākot Decembrim tev būs iespēja vai nu atkal aizņemties naudu vai arī lielāko daļu no Decembra algas izlietot tieši šo svētku svinībām. Protams, dāvanas un naudas tērēšana nav galvenais, bet mūsdienās mēs esam pieraduši, ka vienmēr mēs iegūstam dāvanas no citiem draugiem un radiniekiem, un tāpēc arī mums pašiem ir šīs dāvanas jādāvina. Ja tu jau laicīgi sāc domāt par naudas iekrāšanu, tad nākamais solis ir domāt arī par laicīgu dāvanu iegādi tās sūtot no ārzemēm, lai izmaksas būtu mazākas. Šādi pasūtot dāvanas tās noteikti nāks ilgāk, bet ja tev vēl ir pus gads, tad tas būs pietiekoši, lai šīs mantas atceļotu pat no vistālākajiem zemeslodes nostūriem.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here