Kredītus mūsdienās aizņemas katrs otrais Latvijas iedzīvotājs, bet kurš gan no tiem nevēlētos samazināt sava kredīta procenta likmi? Kredīts ir dārgs pakalpojums, tāpēc ikviena aizdevuma procentu likmes ir augstas – tik augstas, ka pie mūsu valsts ekonomiskajiem apstākļiem pēc kredīta maksājuma veikšanas ik mēnesi rūpīgi jāizplāno turpmākie izdevumi, lai iztiktu līdz nākamajai algai. Kredītu procentu likmes ir atkarīgas no daudz un dažādiem apstākļiem, bet, pirmkārt, no kredīta veida. Dažādiem kredīta veidiem procentu likmes svārstās no nieka 5% līdz pat 200% gadā kā, piemēram, tā saucamajiem ātrajiem kredītiem. Citi faktori, no kā ir atkarīgas procentu likmes, ir, piemēram, kredītņēmēja kredītvēsture un kredītspēja, aizdevuma apmērs un termiņš, kā arī konkrētais kredītdevējs un aizdevuma izsniegšanas laiks. Raksta turpinājumā tiks sniegti padomi, kā kaut nedaudz samazināt sava kredīta procentu likmi, tādējādi samazinot arī savus kredīta ikmēneša maksājumus.

 

Sazinieties ar savu kredītdevēju

Šis, šķiet, ir visvienkāršākais un, diemžēl, visretāk izmantotais veids, kā samazināt sava kredīta procentus. Kā rāda pieredze, bieži vien aizejot vai kā citādi sazinoties ar savu kredītdevēju, tas ir pretimnākošs un piekrīt nedaudz samazināt likmi. Tiesa gan, lai tas būtu iespējams, kredītņēmējam ir jābūt pamatotiem argumentiem. Argumenti var būt dažnedažādi, piemēram, jūs vienmēr esat bijis apzinīgs un lojāls klients un vienmēr esat veikuši kredīta maksājumus laikā, jūs esat nonācis finansiāli grūtā situācijā, piemēram, ir noticis ģimenes pieaugums, ir zaudēts darbs vai pazemināts amats, un ja netiks pazemināta procentu likme, jūs turpmāk nebūsit spējīgs veikt kredīta maksājumus. Jāpiemin, ka likme netiek samazināta būtiski – vien par pāris desmitdaļām ilgtermiņa aizdevuma gadījumā un par pāris procentiem īstermiņa aizdevuma gadījumā.

Nomainiet kredītdevēju

Vēl viena opcija, kas var palīdzēt samazināt procentu likmi, ir kredītdevēja maiņa un līdz ar to arī kredīta maiņa. Ļoti bieži kredītdevēji pievilina un pārvilina jaunus klientus, piesolot tiem mazākas procentu likmes, ja tie pārnāk no cita kredītdevēja, tomēr šādās situācijās ir jāuzmanās. Nereti par kredīta pārstrukturēšanu tiek prasītas ievērojamas summas un īstermiņa kredīta gadījumā pat soda procenti. Pirms sava kredīta pārstrukturēšanas noteikti ir jāaprēķina, vai šāda soļa speršana vispār ir izdevīga.

Konsolidējiet kredītus

Ja jūs esat viens no tiem kredītņēmējiem, kuriem ir vairāki īstermiņa aizdevumi ar augstām procentu likmēm, tad, iespējams, izdevīgāk būtu tos konsolidēt jeb apvienot vienā lielā ilgtermiņa aizdevumā, kuram, turklāt, būs zemāka gada procentu likme jeb GPL. Kā rāda pieredze, kredītu konsolidēšana vienmēr ir izdevīga un kredītņēmējs rezultātā ir tikai ieguvējs. Kredītu konsolidēšana, vienkāršiem vārdiem skaidrojot, ir jauna kredīta paņemšana visu veco kredītu nomaksai, tikai šajā gadījumā kredītņēmējs maksā nevis vairākiem kredītdevējiem, bet gan tikai vienam.

Atmaksājiet kredītu ātrāk

Ikmēneša kredīta maksājumus var samazināt arī atmaksājot aizdevumu ātrāk. Veicot ātrāku kredīta apmaksu, samazinās kredīta pamatsumma un līdz ar to arī kredīta procentu maksājumi. Protams, atmaksāt kredītu ātrāk, nav vienkārši, tomēr ir vērts kaut vai uz pāris mēnešiem, kā saka, pievilkt jostas un kredīta maksājumos samaksāt vairāk, lai ilgtermiņā ietaupītu lielākas naudas summas.
Visas šīs opcijas var darboties tikai tādā gadījumā, ja jūs regulāri, laicīgi un pilnīgi veicat visus kredīta maksājumus. Pretējā gadījumā kredītdevēji sapratīs, ka jūs gluži vienkārši nespējat pilnvērtīgi maksāt kredītu, tāpēc cenšaties iet vieglāko ceļu un nepelnīti tikt pie zemākām procentu likmēm.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here