Nav nekāds noslēpums, ka mūsdienās liela daļa cilvēku daudz laika pavada, izmantojot dažādus sociālos tīklus. Statistikas dati liecina, ka aptuveni 20% no visa laika, ko cilvēki pavada pie datora, tiek veltīti tieši sociālo tīklu izmantošanai. Daudzi uzskata, ka tas ir nelietderīgi izmantots laiks, taču sociālo tīklu lietošanai ir daudz dažādu pozitīvu efektu, tajā skaitā, tie var palīdzēt ietaupīt naudu visdažādākajos veidos. Šeit būs daži veidi, kā sociālie tīkli var uzlabot jūsu finansiālo stāvokli.

1. Sekojot ražotājiem vai tirgotājiem

Vispopulārākais veids, kā lielākā daļa, pašiem nemanot, taupa naudu, ir sekojot dažādām tirgotāju vai ražotāju lapām. Tajās regulāri tiek publicēti visi aktuālie jaunumi, kas attiecas uz uzņēmumu un tā piedāvājumiem. Tādā veidā ir iespējams vienmēr pirmajam uzzināt par visām akcijām un īpašajiem piedāvājumiem. Jūs varat vienmēr būt lietas kursā par to, kur un kad ir iespējams lētāk iegādāties jūsu iecienītākās preces vai izmatot citus izdevīgus piedāvājumus, līdz ar to, varat ietaupīt kaudzi naudas.

2. Piedaloties akcijās

Visi noteikti būs pamanījuši kādu no akcijām kurās iespējams laimēt visdažādākās lietas, vienkārši “laikojot” un “šērojot” ierakstus vai rakstot komentārus. Šādas akcijas mūsdienās ir ļoti populāras. Protams, tas nav garantēts veids, kas noteikti pozitīvi ietekmēs jūsu finansiālo situāciju vai labklājību, taču var gadīties, ka jūs tomēr laimējat kādu patiešām vajadzīgu preci vai pakalpojumus, kas dos iespēju atļauties vairāk. Ja piedalīsieties vairākās akcijās, pastāv diezgan liela iespēja, ka kādreiz jums palaimēsies, jo dalībnieku skaits daudzām no šīm akcijām nav nemaz tik liels.

3. Izmatojot haštagus

Retāk izmantots naudas taupīšanas vai iegūšanas veids ir, meklējot sev izdevīgus piedāvājumus, izmantojot haštagus jeb tēmturus. Tie ir atslēgvārdi pēc kuriem sociālo tīklu lietotāji var atrast sev noderīgu informāciju. Ar to palīdzību var meklēt vispārīgas atlaides, kuponus, izdevīgus piedāvājumus, vai arī konkrētus piedāvājumus. Piemēram, daudzi meklē darbu, izmantojot tēmturi #teirdarbs vai dažādus atlaižu kodus ar #promocode. Konkrētus piedāvājumus var meklēt pēc speciāliem, kompānijas norādītiem tēmturiem vai vienkārši tēmturiem ar kompānijas nosaukumu. Pamēģiniet pats pameklēt atlaides vai ko citu noderīgu, izmantojot tēmturus. Visticamāk nebūsiet vīlies rezultātos.

4. Nejauši atrodot izdevīgus piedāvājumus

Tomēr taupīt, izmantojot sociālos tīklus var arī pavisam nejauši un neapzināti. Populārākos sociālos tīklus ik dienas izmanto vairāki simti miljoni interneta lietotāju un viņi nepārtraukti dalās ar visdažādākajiem ierakstiem. Tādā veidā bieži vien, ļoti noderīga informācija pie mums atnāk pavisam nejauši. Varbūt kāds no jūsu draugiem dalīsies ar ierakstu par ļoti lielām atlaidēm kādai precei vai pakalpojumam, ko tieši grasījāties pirkt. Varbūt tas šķiet diezgan nereāli un vairums domās, ka tā notiek vien ļoti retos gadījumos, taču, patiesībā tā nav. Nebeidzamajā informācijas apjomā, ko piedāvā sociālie tīkli, pastāv ļoti liela iespēja “uziet” kaut ko ļoti noderīgu.

5. Uzzinot citu lietotāju atsauksmes

Sociālie tīkli ir populāri arī ar to, ka tajos var atrast visdažādākās atsauksmes gan par notikumiem, gan precēm un pakalpojumiem. Ja kāds nebūs apmierināts ar tirgotāja vai ražotāja sniegtajiem pakalpojumiem, visticamāk, viņš par to izteiksies sociālajos tīklos. Tāpat ir iespējams atrast arī daudz pozitīvu atsauksmju un ieteikumu, kas balstīti uz personīgo pieredzi. Atsauksmju lasīšana ir labākais veids, kā iegūt objektīvu vērtējumu par dažādām precēm un pakalpojumiem. Tādā veidā jūs zināsiet, ko pirkt, lai jūsu nauda tiktu tērēta patiešām racionāli.

6. Darbojoties forumos

Ļoti daudzi sociālie tīkli piedāvā iesaistīties forumos un domubiedru grupās. Ja runājam par finansiālā stāvokļa uzlabošanu un naudas taupīšanu, tad forumi to var palīdzēt paveikt ļoti daudzos veidos, sākot ar vienkāršu viedokļu apmaiņu par precēm un pakalpojumiem, beidzot ar dažādu lietotu vai mazlietotu lietu iegādi. Piemēram, ļoti populāri ir tieši pirkšanas un pārdošanas forumi, kuros iespējams gan iegādāties lētas preces, kas kādam cita sociālo tīklu lietotājam kādu iemeslu dēļ vairs nav nepieciešamas vai pat pelnīt naudu, pārdodot savas preces. Reizēm pat cilvēki ir gatavi dažādas lietas atdot pilnīgi par velti, tāpēc ir ļoti noderīgi, iesaistīties dažādos forumos un regulāri sekot līdzi jaunumiem.

7. Skatoties reklāmas

Vēl sociālajos tīklos ir izvietotas dažādas reklāmas. Vairums izvēlas tās bloķēt vai vienkārši tās neievēro, taču patiesībā ir diezgan noderīgi tās pavērot, jo īpaši tāpēc, ka sociālie tīkli “zina”, ko jums piedāvāt. Reklāmas ir personalizētas, baltoties uz jūsu iepriekšējo meklēšanas pieredzi, līdz ar to jums tiek piedāvāti jums aktuāli, izdevīgi piedāvājumi. Tā ir viena no mākslīgā intelekta sistēmām, kas piemeklē jums atbilstošas reklāmas, tāpēc veltiet mazliet laika tam, lai tās aplūkotu.

Mūsdienās sociālie tīkli ir milzīgs aktuālās informācijas avots. Tajā glabājas jaunākā informācija par pilnīgi visu, turklāt pastāv ļoti liela iespēja, ka kādā no minētajiem veidiem, jūs šo informāciju uziesiet. Sociālie tīkli ļaus jums vienmēr būt lietas kursā par to, kas un kur ir lētāks, kā arī par to, kas ir un kas nav tā vērts, lai jūs tērētu savu naudu.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here