Rezerves iekrājumi ir ļoti svarīgi, jo katram mums dzīvē var notikt situācijas, kad šī nauda būs vajadzīga un pat cilvēki, kuri par finansēm īpaši neko nesaprot zina, ka ikvienam būtu jābūt iekrājumiem ar kuriem nosegt 3 līdz 6 mēnešu izdevumus. Bet vai šis rezerves iekrājumu konts patiesībā ir nepieciešams un cik lielam tam vajadzētu būt? Un varbūt pat turot šādu naudas summu, kā rezervi tu patiesībā zaudē naudu?

Neparedzēti izdevumi?

Parasti speciālisti liek noprast, ka šie 3 līdz 6 mēnešu iekrājumi ir vajadzīgi tāpēc, ka ikviens no mums taču var zaudēt darbu un jauna darba atrašana parasti nenotiek tik ātri, tāpēc arī ir vajadzīga šī iekrātā nauda. Bet patiesībā zaudējot darbu parasti tiek maksāts bezdarbnieka pabalsts un bieži vien cilvēki šajā laikā atrod kādus gadījuma darbus, par kuriem iespējams saņemt papildus ienākumus. Un ja mēs skatāmies tā, tad 6 mēnešu algas iekrājumi noteikti būtu par lielu un šo naudu varētu daudz labāk likt lietā, lai veidotu papildus ienākumus vai uzlabotu savu dzīvi. Vēl viena interesanta parādība ir tā, ka cilvēki parasti rezerves iekrājumus izmanto tikai tad, kad rodas vienreizēji neparedzēti izdevumi, kā automašīnas remontdarbi, jaunu mēbeļu pirkšana vai citi tēriņi, ko nav iespējams laicīgi ieplānot.

Paredzami tēriņi?

Liela daļa no neparedzētajiem izdevumiem patiesībā ir tēriņi, kuri agri vai vēlu tev būs jāveic, jo ārsta vizīte, kāzas, veļas mašīnas saplīšana vai automašīnas remonts, protams, nav tēriņi, kas būs katru mēnesi, bet agri vai vēlu tie parādīsies un tāpēc ir jāveido iekrājumi speciālām produktu un tēriņu kategorijām nevis rezerves iekrājumu fonds. Protams, ja tu šo fondu veido, tieši ar tādu mērķi, ka tas var tikt izmantot pilnīgi jebkādiem neparedzētiem izdevumiem, tad pat drauga kāzas, bērna piedzimšana vai darba maiņa būs tieši tādi “paredzami” tēriņi kur tu šo fondu izmantosi. Galvenais nevajadzēt taisīt vēl papildus iekrājumus šiem rezerves iekrājumiem, jo tad tas nozīmēs, ka daļa no tavas naudas vienkārši netiek izmantota un nauda dīgstāvē nav īpaši efektīva, jo inflācijas ceļā tās pirktspēja lēnām zūd un tā daudz labāk būtu apgrozībā.

Bet kāds tad ir patiesais rezerves fonda kaitējums?

Būtībā tiklīdz, kā nauda netiek lietota, tā tās vērtība lēnām samazinās un Inflācija parasti vidēji tiek rēķināta ap 3% gadā, kas nozīmē, ka katru gadu tavas naudas pirktspēja samazināsies par 3 procentiem un, ja tu esi iekrājis lielu rezerves fondu, tad daudz labāk būtu šo naudu likt lietā pasīvo ienākumu avotu izveidošanai, kredītu atmaksai vai citām līdzīgām darbībām, nevis vienkārši ļaut tai atrasties tavā bankas kontā. Protams, mums katram ir vajadzīga rezerve, bet ir reizes, kas šī rezerve var būt pārāk liela un tāpēc darīt vairāk ļaunuma nekā labuma.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here