Ja ir kāda lieta, uz kuru patiešām nedrīkst taupīt, tad tā ir veselība. Ja reiz mums ir nepieciešami jebkādi medicīniskie pakalpojumi, mums tie ir jāsaņem, neatkarīgi no tā, vai mums ir vai nav liekas naudas. Diemžēl šie pakalpojumi mēdz būt patiešām dārgi un var sagādāt finansiāls problēmas pat tiem, kam ir normāla finansiālā situācija. Lieli rēķini par medicīnas pakalpojumiem noteikti apgrūtinās ik viena ikdienu, taču, izvēloties pareizu stratēģiju un veicot konkrētas darbības, būs vieglāk tikt ar tiem galā, tāpēc šeit būs pareizs rīcības plāns, lai nomaksātu rēķinus par veselības aprūpi.

1. Salieciet visu pa plauktiņiem

Parasti par veselības aprūpi tiek izrakstīti vairāki rēķini, nevis tikai viens. Piemēram, par dažādām analīzēm, par speciālistu konsultācijām, par manipulācijām, par izmeklējumiem, par procedūrām utt. Visos šajos rēķinos ir ļoti viegli apjukt un aizmirst kaut ko laicīgi samaksāt, tāpēc ļoti būtiska ir organizētība. Apkopojiet visus rēķinus un čekus vienuviet. Atsevišķi atdaliet apmaksātos rēķinus un tos, kas vēl jāatmaksā. Ja atmaksājamo rēķinu ir daudz, izveidojiet atmaksas grafiku, vai vismaz piefiksējiet katra rēķina atmaksas termiņus, lai neko nenokavētu. Bieži vien lielākās problēmas rada tieši soda naudas par laikā neatmaksātiem rēķiniem, nevis pašas rēķinu pamatsummas. Vēl šī rēķinu kārtošana ļaus saprast, cik nopietna īsti ir situācija un kā rīkoties tālāk.

2. Pārbaudiet, vai viss ir kā nākas

Tomēr, pirms steidzaties maksāt rēķinus vai meklēt kādus risinājumus, pārbaudiet, vai rēķinos ir norādītas pareizas summas un vai tiešām esat saņēmis visus norādītos pakalpojumus, par kuriem rēķins piestādīts. Diemžēl kļūdas rēķinos par medicīnas pakalpojumiem ieviešas visai bieži, jo īpaši tad, ja pacients ir saņēmis, nevis katru pakalpojumu atsevišķi, bet visu pakalpojumu kompleksu. Piemēram, ja pacients ir ārstējies stacionāri, viņam tiek izrakstīts viens rēķins par visiem tajā laikā saņemtajiem pakalpojumiem. Šādos gadījumos bieži tiek pieskaitīts kaut kas vairāk, jo sākotnējais ārstēšanas plāns var tikt mainīts, vai arī medicīnas personāls vienkārši var aizmirst, cik bieži un kādus medicīnas pakalpojumus esat saņēmis. Ja par kaut ko rodas šaubas, nekavējieties sazināties ar konkrēto ārstniecības iestādi un pajautājiet, vai jums tiešām ir par to visu jāmaksā?

3. Sazinieties ar savu apdrošinātāju

Ja jums ir veselības apdrošināšana, noteikti sazinieties ar savu apdrošinātāju. Bieži vien cilvēki nemaz nezina, ko iekļauj viņu veselības apdrošināšanas polise, un, pieņemot, ka tā neko daudz nesegs, ar savu apdrošinātāju nemaz nesazinās. Tā nevajadzētu darīt. Labāk nosūtiet viņam pilnīgi visus rēķinus. Ļoti iespējams, ka daļa no tiem netiks kompensēti, taču varbūt vismaz nedaudz izdosies samazināt milzīgos rēķinus. Vēl labāk būtu pašam painteresēties, ko īsti iekļauj jūsu veselības apdrošināšanas polise un ko nē, jo paši apdrošinātāji arī bieži vien cenšas izsprukt no pienākumu pildīšanas.

4. Apsveriet iespēju sadalīt maksājumus pa daļām

Ja pēc visām iepriekš minētajām darbībām saprotat, ka rēķinus segt jums uzreiz neizdosies, vienojieties par jums piemērotu rēķinu atmaksas kārtību. Medicīnas iestādēm ir jāpiedāvā iespēju pacientiem veikt atliktos maksājumus, kā arī norēķināties pa daļām. Medicīnas pakalpojumi tomēr ir pirmā nepieciešamība, tāpēc lai visiem, kas nespēj atmaksāt rēķinus, nebūtu jāņem kredīti, tiek piedāvāti šādi risinājumi. Ja medicīnas iestādē jums neviens par to neinformē, paši jautājiet par šīm iespējām.

5. Apsveriet iespēju aizņemties naudu

Ja tomēr arī maksājumu atlikšana vai sadalīšana nelīdz, un saprotat, ka naudas, lai segtu visus rēķinus nepietiks, ir jāmeklē veidi, kā iegūt papildus līdzekļus. Ja reiz runājam par medicīnas pakalpojumu rēķinu atmaksu, diez vai ieteikumi meklēt papildus darbu vai kā citādi pelnīt naudu būs vietā. Iespējams, pēc slimošanas pat uz patstāvīgo darbu iet nebūtu vēlams, tāpēc bieži vien, vienīgais risinājums ir naudu aizņemties. Tas gan uzreiz nenozīmē doties uz banku vai kādu kredītiestādi un ņemt kredītus. Vispirms padomājiet, vai nav iespējams aizņemties naudu no tuviniekiem. Šādā brīdī draugi, radi un ģimenes locekļi noteikti būs ļoti pretimnākoši un gribēs jūs atbalstīt, kā vien varēs. Ja tomēr tas nav iespējams, tad jāmeklē iespējas saņemt oficiālu aizdevumu. Tam gan ir jābūt rūpīgi izvērtētam un pārdomātam lēmumam, izvērtējot visus par un pret.

6. Mācieties no savām kļūdām

Pēdējais un pats svarīgākais ieteikums, ir mācīties no savām kļūdām. Tie, kas ir veidojuši uzkrājumus un iepriekš nodrošinājušies pret šādām situācijām, parasti līdz kredītu ņemšanai nenonāk. Varbūt ar uzkrājumiem nepietiktu, lai pilnībās segtu visas ārstēšanās izmaksas, taču tas noteikti šo situāciju atvieglotu un pietiktu vien ar neliela taupības plāna ievērošanu pēc rēķinu segšanas, tāpēc noteikti veidojiet iekrājumus neparedzētām situācijām. Ja jums iepriekš nebija iegādāta arī veselības apdrošināšanas polise, to vajadzētu izdarīt. Nepakļaujiet sevi riskam un parūpējieties par šādām situācijām jau laikus.

ATBILDĒT

Please enter your comment!
Please enter your name here